×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
اجرای طرح خط انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های پاکدشت

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، سید حسن رضوی با هدف تسریع در روند اجرایی عملیات اجرایی طرح فوق که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در دست انجام است، بازدید و از نزدیک با سرمایه گذاران طرح گفتگو و در جریان پیشرفت کار قرار گرفت.
سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در این بازدید اظهار داشت: با مشارکت بخش خصوصی مشکلات اجرایی طرح حل شده و می توان پروژه را تا آبان سال ۹۹ به بهره برداری رساند.
وی افزود: با اجرای این طرح سالانه ۲۸۳ میلیون متر مکعب از پساب های تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های ورامین، پاکدشت و شهر ری منتقل شده و تاثیر بسیار مثبتی در وضعیت منابع آب سطحی و آبخوان زیرزمینی منطقه ایجاد خواهد شد.
همچنین علی حسین معیدی نیا مجری طرح احداث خط انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های ورامین، پاکدشت و شهرری گفت: حجم سرمایه گذاری اجرای طرح در سال ۹۳ معادل ۱۳۰۰ میلیارد ریال برای تولید و احداث ۳۶ کیلومتر لوله پلی اتیلن دو جداره با قطر سه متر بوده که به دلایل مختلفی نظیر عدم پرداخت به موقع تسهیلات بانکی به سرمایه گذار، افزایش سه برابری نرخ ارز و در نهایت مشکلات در تامین مواد پلی اتیلن و ورق های فولادی گالوانیزه، تولید این لوله ها با مشکلات خاصی روبه رو بوده است.
معیدی نیا با اشاره به مشکلات تولید لوله های پلی اتیلن افزود: در سال ۹۸ شرکت اصلی سرمایه گذار با هدف جبران عقب ماندگی های اجرای کار تصمیم به انجام مشارکت با یکی از تولید کنندگان لوله های GRP ساخت داخل کشور گرفته و آن کارخانه ظرف مدت کمتر از دو ماه چهار کیلومتر از لوله های مورد نیاز را تولید کرده که  به محل پروژه حمل و باراندازی شده است.
معیدی نیا همچنین در پایان گفت: با توجه به وجود برخی مشکلات، طرح تغییر جانمایی مسیر خط لوله مورد بازبینی قرار گرفته که در صددیم به منظور تسریع در اجرای طرح و عبور از چالش های پیش رو بجای عبور خط لوله از مناطق مسکونی خاوران، قیامدشت و پاکدشت از کمربندی پاکدشت عبور کند که برای تحقق این مهم موضوع در استانداری تهران و اداره راه و شهرسازی شهرستان پاکدشت در دست بررسی است.

جهت اطلاع از اخبار داغ شهرستان پاکدشت کلیک کنید .

true
true
true
true

false