×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۱۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
اداره آب و فاضلاب شهرستان پاکدشت - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

این سازمان با حفر چاه عمیق و نصب منبع بزرگی روی آن و لوله کشی در سطح روستای مامازند که ۴ عدد شیر برداشب (فشاری) در خیابان اصلی دایر کرد، استفاده از آب بهداشتی را رواج داد. به تدریج منازل هم از طریق لوله کشی از آب بهداشتی بهره مند شدند . در زمان حضور سازمان اصل ۴ اهالی مامازند هیچ گونه آب بهایی پرداخت نمی کردند با رفتن اصل ۴ نیز مدت ها این منازل به رایگان از آب لوله کشی استفاده می کردند . با افزایش جمعیت روستا ، دانشسرای تربیت معلم (دانشگاه ابوریحان بیرونی فعلی) قادر به تامین آب برای همه اهالی نبود. لذا اهالی روستا خود مبادرت به حفر چاه عمیق و استفاده آب بهداشتی کردند.

از خود اهالی هر از گاهی یک نفر را برای جمع آوری آب بهای مصرفی انتخاب می کردند. این مسئول شخصا به منازل مراجعه و بهای آب مصرفی را برای تامین هزینه های موتور چاه جمع آوری می کرد که چون سازمان منسجمی نداشت مشکلات فراوانی برای دریافت آب بها در بر داشت. لذا ایجاد سازمان اداری منظم اجتناب ناپذیر بود.

بنای اصلی سازمان آب مامازند

در سال ۱۳۷۳ در نزدیکی میدان ساعت در مساحتی معادل ۶۰۰ متر زمین و ۲۰۰ متر بنا ساختمانی تهیه و تحت عنوان سازمان آب مامازند به ریاست آقای ماشاء الله پازوکی آغاز به کار کرد، که با ۱۲ نفر کارمند به اداره آن پرداخت. آقای پازوکی به سازمان آب سرو سامانی داد و با افزایش خانه های روستا که اکنون شهری شده بود به تعداد کارکنان و شبکه ی آب لوله کشی افزوده شد .

ایشان مدتها مسئولیت این سازمان را به عهده داشت . با افزایش کارکنان آن محل سازمان به ساختمان استیجاری بزرگتری واقع در بلوار شهدای رحیمی میدان قدس منتقل شد. در این هنگام دارای سازمانی منسجم و مرتبی  شد که زیر نظر ورامین فعالیت می کرد.

در سال ۱۳۹۱ با ساختن ساختمان بزرگتر واقع در خیابان اوقاف بالاتر از اداره ی پست این سازمان به آنجا منتقل شد که ۴۰۰ متر زیر بنا و در حال حاضر ۵۰ نفرکارمند دارد.

رئیس امور آب پاکدشت تا مرداد ماه سال ۹۲ به عهده آثای مهندس حمید زارع کاشانی بود و در حال حاضر آقای مهندس علی ولی بغدادی امور آب پاکدشت در مناطق مختلف شهر شعب دارد.

اداره آب و فاضلاب شهرستان پاکدشت - پایگاه پاکدشت نیوز

مهندس حمید زارع کاشانی – مهندس علی ولی بغدادی

true
true
true
true
 1. مصطفی

  اداره آب پاکدشت فقط پول گرفتنو بلده نه خدمات به مردمو چرا باید آب تو روز ۶ ساعت قطع باشه و اون اداره خراب شده جواب گو نباشه یعنی هیچ کسی تو اون اداره نیست که جواب مردمو بده

  • حامد

   افرین خیلی زیبا گفتی

 2. پازوکی

  ماه رمضون چرا باید هر روز اب قطع باشه و هیچکس هم پاسخگو نباشه؟؟؟

 3. حمید

  خدا لعنتتون کنه که هر روز آب رو قطع میکنید

 4. حمید

  خب بی ناموس ها هر روز ۶ ساعت آب قطع میشه مردم چطور باید زندگی کنن حروم زاده ها جواب تلفنم هم که نمیدید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false