×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
ارضاء نشدن مرد چه ضرری دارد ؟

رابطه جنسی میان زن و مرد در صورتی که به ارضاء شدن هر دو طرف بیانجامد یک رابطه ی سالم و آمیزشی پایدار را به همراه دارد . در صورتی که در امر ارضا شدن و رسیدن به ارگاسم بحث ارضاء نشدن مرد در میان باشد موجب نگرانی فرد به خصوص مردان در رابطه ی جنسی می شود که باید برای رفع مشکل خود باید به مشاوره مراجعه نمایند . ارضا شدن مرد از جمله نیازهای اصلی در مردان است که اگر اتفاق نیافتد عوارض و پیامد هایی را برای فرد به دنبال دارد که شامل استرس ، فشار روحی و روانی و آسیب های آن از اصلی ترین عواملی است که در صورت اتفاق نیافتادن و ارضاء نشدن مرد معضل بزرگی برای فرد می باشد . در این مطلب به شما عوارض و پیامد های این امر را بازگو خواهیم کرد .

جهت مطالعه دیگر مطالب روانشناسی در سایت پاکدشت نیوز کلیک کنید .

تأثیرات ارضاء نشدن مرد بر رابطه

از موارد مورد بحث که موجب تأخیر در انزال مرد و موجب سخت شدن در ارضاء و مشکلات جسمی و روانی می شود و عوارض بدی را به همراه دارد که بر روابط نیز تأثیر می گذارد که شامل :

عوارض و آسیب در رابطه جنسی

همانگونه که رابطه جنسی درست باعث عمیق بودن روابط میان زن و مرد می شود عکس آن نیز موجب سرد شدن روابط به مرور زمان و هم چنین کم طاقتی و حساسیت بالا دو طرفین می شود ، هم چنین ارضاء نشدن مرد علاوه بر اینکه آسیب روانی و جسمی به همراه دارد همین آسیب را برای زنان نیز به همراه دارد به طوریکه نارضایتی زن خشم و عصبانیت مرد را به همراه دارد .

آسیب های روحی

از مشکلات روحی که بر اثر ارضاء نشدن مرد به وجود می آید و به معنای این است که مرد به ارگاسم و انزال نرسد و نوعی تخلیه روانی به وجود می /آید ، سیستم عصبی را با مشکل روبه رو می نماید و در صورت تکرار ناتوانی جنسی را در بر دارد و دیگر آسیب های آن نظیر افسردگی ، اضطراب ، پرخاشگری از شایع ترین مشکلات روحی می باشد .

تأثیرات ارضاء نشدن مرد بر رابطه

مبتلا شدن به سرطان پروستات

با تحریک جنسی مرد در قسمت بیضه ها و مجاری ادرار ترکم خونی ایجاد می گردد که در صورتی که انزال اتفاق نیافتد و ناقص انجام شود به طوری که تمامی مایع منی از بدن خارج نشود موجب ورم کردن بیضه و آسیب رسیدن به غده پروستات و ایجاد سرطان پروستات می شود .

کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری

با رسیدن به انزال کامل و داشتن یک رابطه جنسی درست سیستم ایمنی بدن تقویت شده و در مقابله با بیماری ها و نفوذ میکروب و باکتری ایمن تر می شود . از نظر علمی به این معنا است که افرادی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند ایمونوگلوبین A آن ها بیشتر از افرادی است که خیلی کم و یا به ندرت رابطه دارند .

بالا رفتن اختلالات در نعوظ

با کاهش رابطه جنسی و ارضاء نشدن مرد کم کم فرد دچار مشکل در نعوظ می شود . از آن جا که ماهیچه های آلت تناسلی با رابطه تقویت و حفظ می شود در صورت رخ ندادن هیچ گونه نزدیکی و نداشتن آمیزش جنسی موجب اختلال در نعوظ می شود .

علت ارضاء نشدن مردان

از دلایلی که موجب ارضاء نشدن مرد و مبتلا شدن به بیماری های جنسی می شود شامل چند مورد است که هریک از موارد را توضیح خواهیم داد :

عدم خروج منی

این عارضه که در یک تا چهار درصد مردان در امور جنسی فعال می شود یک بیماری مادام العمر و اکتسابی می باشد و از علت های ناباروری در مرد نیز می باشد . این عامل به دلیل عوامل سایکولوژیک ( روانی ) ، بیماری ها و دارو می باشد .

عوامل روانی

بیماری های زمینه ای

مبتلا به بیماری هایی نظیر دیابت و ام.اس

جراحی شکم-لگن

ضایعه ی نخاع شوکی

انسداد خارج کننده ترشحات منی از مجرا

علت ارضاء نشدن مردان

انزال خشک

یکی از علت هایی که موجب ارضا نشدن مرد می شود ناتوانی در ایجاد انزال است که می تواند با اورگاسم باشد یا نه . علت این بیماری در مردان عدم خروج ترشحات از پروستات ، کیسه های منی و VAS به داخل مجرا می باشد . این بیماره علاوه بر مشکلات ذکر شده اثرات منفی بر روح و روان فرد می گذارد و ایجاد کننده استرس زیاد ، بحران عاطفی و اعتماد به نفس می گردد و برخی مردان قادر یه انجام رابطه جنسی نیستند و یا از آن خودداری می نمایند .

سه مورد از تمرینات رفع ارضاء نشدن مرد

تمرینات تنفسی

روزانه بین ۱۰ تا ۳۰ بار این تمرین را انجام دهید : روی صندلی راحتی و نرم بشینید و شانه خود را ریلکس کنید . دستتان را بر روی شکم تان و درست زیر ناف قرار دهید . چند نفس عمیق بکشید به طوری که شکمتان باد کند . عمل دم و باز دم را به طور عمیق تکرار کنید .

تمرینات عضله لگن

در حین رابطه جنسی زمانی که که احساس می کنید به انزال رسیده اید آن را متوقف کنید ، عضله لگن در کنار بیضه خود را محکم نگه دارید و تا ۱۵ بشمارید . سپس کمی استراحت کنید و دوباره آمیزش را شروع کنید . مجدداً قبل از انزال دوباره عضله لگن را بگیرید و بشمارید . حداقل این عمل را ۶ بار اجرا کنید .

کنترل انزال

برای انجام کنترل انزال جهت رفع ارضاء نشدن مرد باید به تمرینات آماده کردن ، به رابطه ادامه داده با این تفاوت که قبل از شروع انزال تحریک را متوقف و عضله لگنی را سفت منقبض نمایید . این عمل و سفت نمودن درست عضله لگنی انزال را نگه داشته و مقدار مایع کمی از منی خارج می شود اما نه با فشاری که در ارگاسم های تکی تجربه می کنید .

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false