×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
ازدواج اینترنتی جایگزین ازدواج سنتی

از پرچالش ترین مسائلی که در دوران جوانی اکثر جوان ها با آن روبه رو می شوند بحث ازدواج و انتخاب شریک زندگی مناسب است . همان گونه که می دانید در دوران قدیم برای پیدا کردن شریک زندگی خود تصمیمات دختر و پسر اهمیتی نداشت و این خانواده ها بودند که نقش اصلی را در این زمینه ایفا می کردند .

اما امروزه با حضور در عصر دیجیتال و با وجود سیستم های هوشمند ازدواج سنتی رنگی دیگر به خود گرفته است که در آن نقش خانواده بسیار کم رنگ شده است و ازدواج ها به سمت و سوی دیگر سوق داده شده است . در یک جمله برای تعریف ازدواج اینترنتی می توان گفت در این ازدواج طرفین از طریق یک محیط مجازی طرح آشنایی و دوستی با یکدیگر را فراهم و از طریق تبادل اطلاعات صوتی و تصویری تصمیم به ازدواج و در نهایت تشکیل خانواده می دهند .

ازدواج اینترنتی مورد پسند چه افرادی است ؟

می توان گفت اکثر افرادی که روز به روز به تعدادشان افزوده می شود تن به ازدواج اینترنتی می دهند که به این فضا اعتقاد دارند و در دنیای غیر واقعی سیر می کنند . این افراد به دلیل انزوا و ترس از اجتماع و کم تر دیده شدن برای ارتباط برقرار کردن با دیگران رو به اینگونه فضاهای اغلب غیر واقعی می آورند.

جهت مشاهده پست های روانشناسی بر روی مطالب روانشناسی کلیک کنید.

از آنجا که ارتباط میان دختر و پسر کم است و اغلب افراد در مکان های بسیار محدود همدیگر را می بینند ناچار رو به سایت های دوست یابی می برند تا بتوانند از این طریق راحتتر با افراد مختلف آشنا می شوند که منجر به ازدواج نیز می گردد .

ازدواج اینترنتی مورد پسند چه افرادی می باشد؟

شناخت نا کافی فضاهای مجازی باعث ازدواج های اینترنتی

فضاهای مجازی نظیر چت روم های دوست یابی و تصویری فارسی ، اپل تاک ، گوگل و محیط های گفت و گوی مختلف و وبگردی ایرانی شامل این نوع فضاها می باشد که هر روز به گستردگی این نوع ارتباطات افزوده می شود  . به ظاهر این نوع فضاها برای تمرکز شناخت کاربران مختلف می باشد اما از سوی دیگر بیشتر به نقض حقوق زنان پرداخته است .

سایت های همسر یابی غیر معتبر به تشویق کننده افراد به ازدواج های اینترنتی است که از سوی کشورهای خارجی مدیریت می شود بسیار مخرب و به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند که با کاربران آن با انتقال ناخواسته تصاویر و انتقال متون و پیام های مختلف و هک سیستم کامپیوتری کاربران زن از طریق هکر ها مشکلاتی را برای این دسته از کاربران ایجاد می نماید .

نداشتن شناخت کافی از فضای مجازی باعث ازدواج اینترنتی

آسیب شناسی در ازدواج اینترنتی

بی اعتمادی

می توان از عمده ترین آسیب هایی که ازدواج هایی به واسطه اینترنت شکل گرفته است را بی اعتمادی میان زوجین دانست . همواره زوجین این دغدغه را دارند که آیا همسر خود با افراد دیگری هم چت میکنند و همین امر بر روابط شان تأثیرات عمیقی می گذارد .

اطلاعات دروغین

در سبک ازدواج اینترنتی افراد با اطلاعات دروغین به یکدیگر سعی در جلب رضایت یکدیگر هستند . از آنجا که فضاهایی دروغین در این نوع ارتباطات حکم فرما است و هر فردی چهره ایی دروغین و دلخواه به خود را معرفی می نماید . در صورتی که در فضاهای واقعی و ار تباطات چهره به چهره افراد به شناخت کامل تر از یکدیگر می رسند و به نوعی پتانسیل بالاتری برای رفع نیازهای یک دیگری نسبت به ارتباطات مجازی دارند .

عدم شناخت صحیح

ارتباطات اینترنتی در صورتی که به ازدواج های اینترنتی منجر شود تدام و پایداری قطعی ندارد . زیرا در فضاهای مجازی اینترنتی که به دور از چشم است افراد مسلماً حرف های زیباتری به یکدیگر می زنند و تصویری که از خود نشان می دهند بیشتر شخصیتی مسئولیت پذیر ، بافرهنگ ، دارای محسنات زیاد را در ذهن فرد مقابل ایجاد می نماید . در این نوع ارتباطات به هیچ عنوان حالت چهره و نحوه ی گفت و گو فرد منتقل نمی شود و در صورت ادامه پیدا کردن و ایجاد وابستگی در فرد می تواند به شکلی که خود می خواد رابطه را در مسیر دلخواه خود پیش ببرد .

آسیپ پذیر بودن ازدواج های اینترنتی

 

آیا ازدواج های اینترنتی موثر است یا خیر؟

در صورتی که روش آشنایی از طریق اینترنت یک مسیر طولانی را طی نماید اصلاً جالب نیست . از اینکه تکنولوژی و عصری به نام عصر دیجیتال وارد زندگی ما شده است قابل انکار نیست و نمی توان آن را کنار بگذاریم . اما بهتر است برای آشنایی و ایجاد اعتماد و صمیمت بهتر است ابتدا به طور رو رد رو آشنایی اولیه صورت بگیرد سپس برای صمیمیت بیشتر آن در فضاهای اینترنتی برای یک انتخاب مناسب منجر به ازدواج موفق ادامه دهید .

پس می توان گفت ازدواج اینترنتی و ارتباط از طریق اینترنتی نه خوب است نه بد . باید بدانید در بیشتر این فضاها افراد با هدف دوستی وارد رابطه می شوند و به نوعی از فضای واقعی خود که جذابیتی برایشان ندارد دوری نموده اند و به این نوع فضاها روی آورده اند . در دید نا امید کننده تری افراد رخی افراد برای داشتن یک رابطه جنسی یا اخاذی و سوء استفاده وارد فضاهای اینترنتی و ایجاد دوستی های اینرنتی می شوند .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false