×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
معنا و اهمیت اعتبارسنجی احساسی

زمانی که به احساسات و عواطفی که بروز می دهیم بی اعتنایی شود و یا آنچه که از اطرافیانمان از لحاظ عاطفی می خواهیم برآورده نمی شود به احساساتمان لطمه خواهد خورد. به عمل درک و پذیرفتن احساسات فرد دیگر اعتبارسنجی احساسی می گویند. زمانی که این اعتبار را دریافت می‌کنیم نه تنها به افزایش روحیه مان کمک می کند بلکه در میابیم که طرف مقابلمان به احساس درونی مان توجه کرده و آن را پذیرفته است. در صورت عدم توجه نیز فرد سرخورده و گوشه گیری خواهد شد که در مقابل به آن بی اعتباری احساسی می گویند. این نوع اختلال خود یک اختلال روانی به حساب می ‌آید اما در این مقاله ما قصد داریم در رابطه با مفهوم اولیه آن صحبت نماییم در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : احساس ارزشمندی و راه های تقویت آن

معنا و اهمیت اعتبارسنجی احساسی

در صورتی که بخواهیم به طور کامل این فرایند اعتبار سنجی عاطفی را توضیح دهیم می توان گفت اعتبارسنجی احساسی یادگیری ، درک و بیان پذیرش تجربه عاطفی به فرد دیگر است. در واقع اعتبار بخشیدن به یک احساس بدان معنا نیست که شما با شخص مقابل خود موافق هستید بلکه یعنی بدون آنکه بخواهید این احساس شخص را از بین ببرید یا او را به علت داشتن این احساس خجالت زده کنید در رابطه با احساسش با او حرف میزنید. اهمیت اعتبارسنجی عاطفی و مزایای آن شامل موارد زیر می باشد:

ارتباط برقرار کردن تأثیرگذار ؛ یعنی زمانی که احساسات کسی را تأیید می‌کنید نشان دهنده آن است که به او اهمیت می دهید و او را همان گونه که هست می پذیرید.

تقویت کردن روابط ؛ یعنی هنگامی که احساسات فردی را تایید می کنید با ارتباط برقرار کردن عمیق تر درصدد تقویت رابطه تان هستید.

نشان دادن از ارزش طرف مقابل ؛ بدان معناست که با تأیید احساسات فرد به او نشان می دهید که برای تان اهمیت دارد.

تنظیم عاطفی بهتر ؛ یعنی هنگامی که شخص حس میکند دیگران او را درک می کنند و او را همانگونه که هست قبول دارند می تواند احساسات خود را بهتر تنظیم کند.

تا اینجا مطلب شاید برای برخی خوانندگان این سوال پیش می آید که چگونه می توانیم احساسات دیگران را بپذیریم. در واقع این عمل با انجام چند کار امکان پذیر خواهد بود و بهبود این مهارت ها می تواند روابط تان با دیگران را بهبود بخشد و همچنین به شما کمک می کند تا افکار و احساسات خود را به درستی بیان کنبد. حال سؤال اینجتین این مهارت ها چیست؟ پیشنهاد می کنیم برای پاسخ به این پرسش ادامه مطلب را مورد مطالعه قرار دهید.

مقاله پیشنهادی : احساس پشت رفتار یا گفتار

شناسایی منبع و تایید احساسات در اعتبارسنجی احساسی

شناسایی منبع و تایید احساسات در اعتبارسنجی احساسی

شناساندن منبع احساسات بدان معنا نیست که به شناخت موقعیتی که موجب ایجاد این احساسات می شود بپردازید. از شخص بپرسید که چه چیزی موجب ایجاد این حساس شده و گاهی امکان دارد طرف مقابل نتواند این موضوع را به وضوح بیان کند یا هیچ گونه تمایلی در رابطه با صحبت کردن در این احساسش داشته باشد. در اینجا شاید لازم است تنها نشان دهید که متوجه ناراحتی او شده اید و کنجکاوی بدانید چه شده است حتی در صورتی که بدون درک موقعیت این عمل برای تان دشوار خواهد بود.

تأیید احساسات از دیگر مهارت هایی است که با تقویت آن می توانید احساس طرف مقابل تان را بهتر درک کنید. برای نمونه اگر شخص مقابل تا منبع احساساتش را به اشتراک بگذارد مثلاً بگوید از اینکه شما ۱۵ دقیقه دیرتر از سرکار بازگشته اید ناراحت است شاید این ناراحتی برای تان عجیب به نظر برسد اما از طرفی از اینکه احساسات خود را بازگو نکرده باید آن را بپذیرید و تأیید کنید و در اینجا برای علت دیر کردنتان به فرد مورد نظر توضیح دهید. اگر حس می کنید که برای دیر آمدن تان کار اشتباهی انجام نداده اید اصلاً احتیاجی به عذرخواهی نیست و تنها کافی است احساسات طرفتان را پذیرفته و آن را تایید نمایید.

در نهایت مهم‌ترین گام جهت تایید احساسات عاطفی در اعتبارسنجی احساسی طرف مقابل تان پذیرفتن آن است در صورتی که طرف مقابل احساسات خود را به طور صحیح بیان کرده باشد امکان دارد مجبور شوید از او بپرسید که چه احساسی دارند یا احساسش را حدس بزنید.

پیشنهاد می شود مقاله خیانت احساسی چیست؟ را نیز مورد مطالعه قرار دهید

راه حل های ترغیب شخص در اعتبارسنجی احساسی

استفاده صحیح از زبان بدن ؛ این عمل بدان معنی است که شما حین صحبت با طرف مقابل کاملاً در چشمان او نگاه کنید و بر روی او متمرکز شوید. اطمینان یابید که حالت بدن تان راحت است و در زاویه مناسبی نشسته و از طریق به کارگیری درست زبان بدن احساس خوبی را به او دهید. اگر در حال گوش دادن مشغول انجام کاری هستید سعی کنیم نگاهتان را از او نگیرید و از نشانه های دیگر برای نشان دادن توجه خود استفاده کنیم.

شنونده خوبی باشید ؛ یعنی کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش کنید زیرا امکان دارد در رابطه با افکار و احساسات فرد چیزهای زیادی برای گفتن داشته باشد. این امر به خصوص برای زمانی که شخص برای اولین بار در حال بیان احساساتش است مهم است.

راه حل های ترغیب شخص در اعتبارسنجی احساسی

یادآوری تجارب مشابه و ابراز همدردی ؛ در این عمل پس از بیان احساسات طرف مقابل برای همدردی بهتر می توانید اگر در رابطه با آن موضوع تجربه ای دارید را بیان کنید و نشان دهید که کاملاً احساس و صحبت او را درک کرده حتی اگر این احساس آن چیزی نیست که شما درک کنید تنها آنها نشان دهید که به احساساتش اهمیت می دهید.

سوال کنید اما سرزنش نه در این مورد پرسش هایی که در ذهنتان است را بپرسید تا او را کاملاً درک کنیم سوال پرسیدن باعث می شود که به او بفهمانید که به حرف‌های او گوش داده اید و در تلاشی تا بیشتر  بفهمید به هیچ عنوان فردا مقابل خود را سرزنش نکنید زیرا شما در آن شرایط و موقعیت نبوده اید.

کلام آخر

به‌عنوان صحبت آخر اگر تمامی این موارد برعکس باشد و بخواهید در رابطه با پیامدهای بی اعتباری احساسی بدانید این آثار مخرب میتواند مشکلات هویتی و مشکلات سلامت روان را در بر داشته باشد. زیرآبی اعتباریات فی با بروز اختلالات روانی افسردگی و اضطراب را به همراه داشته بابی اعتبار و شمردن احساسات شخص مقابل به امید بفهمانید که افکار و احساساتش برایتان مهم نیست این چیزی است که می‌تواند به بهبود اختلالات سلامت روان را دشوارتر نماید. اعتباربخشی عاطفی ابزاری سم هم برای بهبود ارتباطات و روابط بین فردی که خوشبختانه این مهارت آموختن ای بوده و می توانید با تمرین آن را بهبود یابید

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false