×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false
الگوبرداری از افراد موفق-پپاکدشت نیوز

تصور کنید از اضافه وزن رنج می برید. من بیست کیلوگرم اضافه وزن داشتم، می خواستم از شر این اضافه وزن خلاص شوم و انرژی بیشتری داشته باشم زیرا احساس می کردم انرژی من حتی برای انجام کارهای ساده ای مانند انجام وظایف شخصیام نیز ناچیز است. بنابراین تصمیم گرفتم به آنچه می خواهم برسم. به خود گفتم باید هر چه زودتر دست به کار شوم، اما، براستی چه باید میکردم؟ نمی دانستم. میلیونها بار از روش های مختلف برای لاغر کردن خود استفاده کردم، اما همان طور که می دانید هیچ کدام از این روش کارساز نیستند. تا مدتی، کمی از وزنم کاسته می شد اما خیلی زود دوباره چاق می شدم. بنابراین تصمیم گرفتم مدلی برای خود پیدا کنم، به خود گفتم باید کسی را بیابم که همان نتیجه ای را که من می خواهم، قبلا گرفته باشد و سپس همان کاری را بکنم که او انجام داده است؛ زیرا من معتقدم تمام افراد موفق کسانی هستند که رفتارهای ویژه ای دارند و روش های خاصی، که آنها را بارها و بارها امتحان کرده اند. بنابراین، اگر ما همان رفتارها را در پیش گیریم درست مثل این است که مسیر خود را از روی نقشه ای که از قبل با سالها زحمت تهیه شده است انتخاب کنیم.

قوانین موفقیت برای همه یکسان و ثابت است

قانون موفقیت برای همه صادق است: در هر سن، با هر سابقه، هر دین، هر ملیت، هر رنگ و یا هر جنس. فرقی نمی کند در چه موقعیتی باشید؛ قوانین موفقیت همان است و برای همه مفید خواهد بود. اگر از این قوانین بهره گیرید، آنچه به دست می آورید فراتر از باورتان خواهد بود.

اجرای این برنامه قدرت درونی تان را احیا می کند و به شما توان تلاش برای رسیدن به هر چه را می خواهید خواهد بخشید. من همواره می گویم برای به دست آوردن آنچه می خواهید، ابتدا کسی را پیدا کنید که آن را به دست آورده باشد و ببینید چه کرده است، شما هم همان کار را بکنید و همان نتایج را به دست آورید. .

الگوبرداری از افراد موفق-پایگاه پاکدشت نیوز

اکنون من بیست و نه سال دارم اما چیزهایی در زندگی به دست آورده ام که معمولا یک فرد بیست و نه ساله به آنها نمی رسد. نه به این دلیل که من با شما خیلی تفاوت دارم؛ فقط به این سبب که امکان این را داشته ام که دریابم هر چه را که می خواهم، کسی قبل از من به دست آورده است؛ پس برای به چنگ آوردن آنها می توانم بجای آزمودن راه های متعدد، از همان راهی استفاده کنم که نتیجه ی آن کاملا مشخص است. علاوه بر این، قدرت درونی ام را احیا کرده بودم و نیروی لازم جهت پیگیری این برنامه را داشتم.

آگاهی ، نیروی بالقوه در وجود انسان

به خاطر داشته باشید که آگاهی بتنهایی کافی نیست. آگاهی فقط یک نیروی بالقوه است که برای به فعل در آوردن آن نیاز به فعالیت و تلاش دارید. شما تنها با دیدن کسی نخواهید دانست او چه اطلاعاتی دارد. فقط با مشاهده ی آنچه در زندگی با تلاش به دست آورده است به میزان آگاهی او پی خواهید برد. برخی بسیار می دانند اما قادر به تغییر دادن زندگی خود نیستند. تقدیر این افراد به دست خودشان نوشته خواهد شد: رنج.

پس دانستن کافی نیست، باید عمل را نیز بدان بیفزایید. بنابراین من به دنبال کسانی رفتم که قبلا مانند من اضافه وزن داشتند اما توانسته بودند این اضافه وزن را از بین ببرند و لاغر باقی بمانند. من با بررسی روش این افراد توانستم یک برنامه ی سلامتی برای خودم تنظیم کنم و آن را به کار ببندم. این برنامه تنها شامل رژیم غذایی نیست زیرا هیچ رژیم غذایی بتنهایی برای لاغر شدن و بالا رفتن انرژی بدنتان کافی نخواهد بود. با پیروی از این برنامه می توانید دست کم ۱۲ کیلوگرم در طی ۳۰ روز از وزن خود بکاهید. من با همین روش توانستم در مدت هفت هفته، ۲۰ کیلوگرم از وزن خود کم کنم و پس از آن نیز دیگر هرگز دچار اضافه وزن نشدم، زیرا رژیم غذایی خود را تغییر ندادم. من به ذهن خود آموختم که نحوه ی نگرش خود را به برخی از غذاها تغيير دهد و دیگر تمایلی به خوردن غذاهایی که مرا به سوی چاقی و سستی سوق می دادند، نداشتم.

برای انتخاب همسر نیز همین گونه عمل کردم. من مردی را پیدا کردم که همسر ایده آل خود را یافته بود. با او صحبت کردم و از او پرسیدم: «هي، چطور توانستی همسری به این خوبی اختیار کنی؟ چطور رابطه ی خودتان را این قدر گرم و دوست داشتنی نگه داشتی؟ چه کردی که همسرت تا این اندازه به تو علاقه مند است؟» و دریافتم برخی نکات ویژه و قوانین خاص در روابط بین یک زوج حاکم است که هر کس می تواند در زندگی خود بدانها بپردازد. من هم از همین قوانین بهره گرفتم و در طول کمتر از یک سال همسر ایده آل خود را پیدا کردم. من تصمیم داشتم دو یا سه فرزند داشته باشم و پس از ازدواج بلافاصله صاحب سه بچه شدم. . .

من از روش الگوبرداری برای بهبود بخشیدن به موقعیت مالی خود نیز استفاده کردم. من در جایگاهی قرار داشتم که در اجتماع زیر خط فقر به شمار می آید. ذره ای اعتماد به نفس نداشتم و احساس افسردگی می کردم، اما توانستم هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ روحی به یک دگرگونی فوق العاده دست یابم. در مدتی کمتر از دوازده ماه تمام ابعاد زندگی من به قدری تغییر یافت که با آنچه قبلا بودم صد و هشتاد درجه تفاوت داشت. توانستم از آپارتمان چهل متری خویش به خانه ی جدیدم که ده هزار متر مربع وسعت داشت و در واقع شبيه به قصر بود، نقل مکان کنم.

این حقایق را برای تان نقل نمی کنم که شما را تحت تأثیر خود قرار دهم، بلکه می خواهم به خود آیید، می خواهم به شما بگویم که چقدر سریع می توانید زندگی خود را دگرگون کنید فقط به شرط آنکه بیاموزید چگونه باید از کامپیوتری که در میان دو گوش شماست و مغز نام دارد استفاده کنید. علمی که می آموزید، علم موفقیت نام دارد. علمی که تنها گوشه ای از آن را برای تان شرح دادم. در طول این دوره رژیم ذهنی را می آموزید که زندگی شما را برای همیشه دگرگون خواهد کرد. اما آیا این تغییر واقعا تا این حد ساده است؟

برای دنبال کردن مطالب مرتبط با این مطلب از صفحه روانشناسی ما دیدن کنید.

الگوبرداری از افراد موفق-پایگاه جامع پاکدشت نیوز

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false