×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
منظور از خشونت در محل کار چیست؟

امروزه با توجه به تورم و گرانی در کشور بسیاری از افراد حتی به غیر از سرپرست خانوار ، فرزندان خانواده و مادران نیز پا به پای همسران و پدرانشان کار می کنند. با این وجود نیمی از وقت ما در کنار همکاران و محیط کارمان می‌گذرد و مانند اعضای مهم و خانواده دوم ما که مدت زمان طولانی را با آنان صرف می کنیم به حساب می‌آید. همواره در محیط کار هر چقدر که به طور منظم کار خود را انجام دهید و سر وقت رفت و آمد نمایید باز هم یک سری مشکلاتی برای بسیاری از افراد در محیط کارشان به وجود می آید که تأثیر در رفتار و خلقیات آنان حتی در خانه نیز خواهد گذاشت. امروز ما در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با انواع خشونت در محیط کار ، نشانه ها و راه های پیشگیری از آن صحبت نماییم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : خشونت در دانش آموزان

منظور از خشونت در محل کار چیست؟

خشونت در محیط کار به عنوان یکی از رایج ترین اشکال خشونت بوده که شاید اکثر ما آن را حداقل یک بار تجربه نموده ایم. پیش از آنکه بخواهیم در رابطه با این شکل از خشونت صحبت کنیم می خواهیم ابتدا مفهوم و منظورمان از این کلمه را بیان کنیم. این نوع خشونت یک عمل تهدید آمیز می باشد و تهدید به خشونت می تواند هر نوع آزار کلامی جنسی یا تجاوز فیزیکی به افراد در زمان انجام کار منجر شود. ایجاد آسیب های جسمی ، روانی و حتی مرگ کارکنان در خشونت کاری منجر می ‌شود. این شکل از خشونت تنها به محیط های کوچک و کارگاه های دور افتاده و حد فاصل زیاد از شهر نمی‌افتد و حتی در هر مؤسسه و شرکت معتبر چه دولتی و چه خصوصی امکان دارد رخ دهد. ناگفته نماند که شدت بعضی خشونت ها از جاهای دیگر بیشتر است و افرادی که بیشتر در معرض این خشونت قرار می گیردن با سمت هایی همچون فروشندگان ، ماموران حراست ، کارکنان قسمت حمل و نقل ، امدادگران و کارکنان بخش سلامت و بهداشت و همچنین به طور کلی زنان بیشتر در معرض این خشونت قرار می گیرند. کارکنان بخش سلامت و بهداشت و امدادگران نیز بیشتر از سایرین در محل کار خود با این خشونت روبه رو هستند.

بیشتر بخوانید : بهترین راه کار مدیریت خشم

مدلهای مختلف خشونت در محیط کار و علائم آن

مدلهای مختلف خشونت در محیط کار و علائم آن

همانگونه که در بالا به آن اشاره نمودیم خشونت‌ های محیط کاری انواع مختلفی دارد. به طور کلی خشونت در محیط کار چه کلامی چه فیزیکی را می توان به چهار دسته اصلی تقسیم بندی نمود:

دسته اول برخورد با مجرمان می باشد که مجرم در این نوع خشونت می تواند مرتکب یک امر زشت و وقیحانه با هدف سوء نیت انجام دهد. این امر نظیر سرقت و دست زدن به کارهای خشونت آمیز که ممکن است به کسی صدمه بزند. برای نمونه امکان دارد در سرقت مسلحانه به اشتباه به یکی از کارکنان شلیک شود.

درگیری با مشتری و ارباب رجوع ، این نوع خشونت همواره به علت ارتکاب جرم اتفاق نمی افتد و گاهی اوقات در جهت دریافت خدمات و خریدی به یک موسسه یا شرکت مراجعه کرده اما اوضاع به گونه‌ای پیش می رود که مرتکب به رفتار خشونت آمیز گردد. افرادی که ممکن است باعث بروز خشونت در محل کار شوند شامل مشتری یک مغازه یا فروشگاه ، ارباب رجوعی که برای کار اداری به یک شرکتی می‌رود. بیماری که برای مداوا به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. پیشگیری از این خشونت ها بسیار آسان است که چرا که در این حالت هیچ کس از اول نیت بدی نداشته است.

درگیری به علت رابطه شخصی کارکنان نوع دیگری از خشونت است که هیچ گونه ارتباطی به موسسه و شرکت ندارد بلکه افرادی که مرتکب این خشونت می شوند با شخصی رابطه دارند که قربانی خشونت است. نمونه بارز این دسته از افراد که مرتکب خشونت خانگی نیز می شوند برای همان هدف به خصومت در محل کار نیز روی می آورند. این افراد علاوه بر اینکه در خانه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند زمانی که به محل کار مراجعه می‌ کنند نیز دست از آن بر نمی دارند.

درگیر شدن کارکنان با یکدیگر که گاهی اوقات امکان دارد کارکنان یک شرکت با هم درگیر شوند مثلاً ممکن است یکی از کارکنان دیگری را به ضرب و شتم تهدید کرده و یا واقعاً این کار را انجام دهند.

پیشنهاد می شود مقاله بهترین روش برای غلبه بر استرس در محیط کار را نیز مورد مطالعه قرار دهید

شیوه های غلبه بر خشونت در محیط کار و پیشگیری از آن

شیوه های غلبه بر خشونت در محیط کار و پیشگیری از آن

خشونت فیزیکی در محیط کار می‌تواند به صورت روانی نظیر آزار کلامی رخ دهد. باید با توجه به آنچه که گفتیم برای پیشگیری و مقابله با این کار باید چه کاری انجام دهیم؟ در ادامه این راهکارها را با یکدیگر مرور خواهیم کرد؛

شناسایی عوامل ایجاد خشونت

برای آنکه بخواهیم از خشونت در محل کار پیشگیری کنیم لازم است که عوامل ایجاد خشونت را بشناسیم و عواملی که موجب خشونت در محیط کار می شوند شامل کار با افراد نامتعادل ، مبادله پول ، رساندن مسافران شیفت شب یا صبح خیلی زود ، کار کردن به تنهایی ، حضور بیش از حد ارباب رجوع در محل کار.

به کارگیری نیروی کار به تعداد کافی

مهمترین موارد خشونت در مکان هایی مثل فروشگاه و اماکنی که ارباب رجوع بالایی دارند این است که تعداد نیروهای انسانی آنان کم است و خیلی از افراد به دلیل ماندن در صف های طولانی ممکن است عصبانی شده و عصبانیت خود را برروی کارمند خالی نمایند. در صورتی که با داشتن نیروی کافی در اینگونه مکان های پر رفت و آمد علاوه بر عدم معطلی مشتریان کارمندان به راحتی می توانند کار کنند.

بررسی نمودن سابقه کیفری کارکنان

به خاطر اینکه از خشونت در محل کار جلوگیری شود می بایست افراد مستعد خشونت را از شرکتدور نگه دارند. معمولاً اشخاصی که سابقه کیفری دارند بیشتر از بقیه مستعد ارتکاب خشونت هستند. برای پیشگیری از استخدام کارکنان از آنها حتماً گواهی عدم سوء پیشینه بگیرید تا سابقه کیفری آن ها بررسی شود علاوه بر این هدف ، سابقه معرف های فرد را هم پیش از استخدام بررسی کنید.

دیگر موارد که از خشونت در محل کار جلوگیری می‌کند ایجاد رابطه دوستانه بین کارکنان ، جدی گرفتن گزارش همه کارها ، شناسایی افراد قلدر و زورگو در محیط کار ، بیمه کردن کارکنان و آموزش کافی به آنها پیش از انجام کار می‌تواند از انجام این نوع خشونت ها جلوگیری به عمل آورد.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false