×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
 ایجاد اشتغال برای ۱۷۵ نفر با افتتاح ۷ طرح‌ اشتغال زایی در پاکدشت - پاکدشت نیوز

برنامه بازدید مهدی یوسفی جمارانی فرماندار پاکدشت از طرح های اشتغال زایی مورد حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  در روستاهای شهرستان با همراهی خانی بخشدار مرکزی و دیگر مسئولان برگزار شد.

بر پایه این گزارش فرماندار شهرستان پاکدشت در این مراسم و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور توسعه اشتغال و ایجاد کسب و کارهای پایدار و نیز محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی، ۲۰۰ طرح اشتغالزایی با مشارکت بنیاد برکت در قالب طرح سحاب برای اولین بار در مناطق روستایی شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

اخبار پاکدشت : اخبار فرمانداری پاکدشت 

وی افزود: مرحله اول این طرح در ۶ روستای بخش مرکزی و شریف آباد شامل توچال، فیلستان، چنگی، حاجی آباد، آلوئک و کلین با اجرای ۷۰ طرح انجام شده است.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمدزایی، توانمندسازی اقتصادی، درآمد پایدار، توجه به نقاط قوت و ضعف روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها است.

یوسفی جمارانی با اشاره به این‌ که تاکنون در اجرای این طرح ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شهرستان شده است، افزود: با اجرای ۷۰ طرح اشتغالزایی، برای ۱۴۰ نفر به شکل مستقیم و ۳۵ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است و پیش‌بینی می‌شود برای اجرای مابقی طرح ها تا پایان سال اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال دیگر در شهرستان جذب شود.

بیشتر بدانید : فرمانداری پاکدشت

فرماندار پاکدشت یکی از مهم ترین اولویت‌های طرح اشتغالزایی بنیاد برکت را توجه به مناطق کم برخوردار و ایجاد اشتغال پایدار از طریق اعطای تسهیلات برای افراد جویای کار این مناطق عنوان کرد و افزود: با شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی مناطق هدف و افراد متقاضی،اقتصاد ایستا به اقتصاد پویا و متکی به دانایی و سرمایه‌ انسانی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به این‌ که میزان تسهیلات اعطایی با توجه به مشاغل و رسته‌های کاری متفاوت بوده، تصریح کرد: سقف تسهیلات حداکثر تا ۵۰۰ میلیون ریال است که با توجه به نوع مشاغل، متفاوت بوده و عمده آن‌ها شامل مشاغل خرد خانگی نظیر قالیبافی، صنایع دستی،تولید پوشاک و کفش، مشاغل فنی و .. در روستاها است.

وی بر توسعه فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی تاکید کرد و افزود: ظرفیت و پتانسیل افراد و روستاها در مشاغل ایجاد شده متفاوت است که بر این اساس، درخواست افراد متقاضی در کارگروه اشتغال روستایی مطرح و پس از تصویب، طرح به تسهیلگرِ بنیاد برکت معرفی شده و بعد از تایید این تسهیلات اعطا می‌گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false