×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
ایجاد تغییرات فردی در خود و دیگران - تصویر دوم

برای تغییرات فردی در خود و دیگران باید بدون توجه به حضور جسمانی و فیزیکی ، به خود و دیگران بیندیشید . هر روز به مدت چند دقیقه خود را ، نه بر حسب عملکردتان در عرصه مادی ، بلکه بر حسب افکار و احساساتتان در ساحت معنوی ارزیابی کنید . تصور کنید که در پشت جسم خود ایستاده اید و اعمال ، عکس العمل ها و احساسات خود را مشاهده می کنید . در این فرآیند ، از ملامت و داوری بپرهیزید ، فقط به این نکته توجه داشته باشید که جسمتان چگونه رفتار و چه احساسی را تجربه می کند . جسم خود را در شرایطی که حالت ها و حرکت های ویژه ای از آن صادر می شود زیر نظر بگیرید .

بیشتر بخوانید : کاریزما چیست ؟ چگونه کاریزماتیک باشیم ؟

تمرین تغییرات فردی در خود و دیگران

تمرین فوق ( تغییرات فردی در دیگران ) را درباره افراد دیگر به کار ببرید . به این نکته توجه کنید که آنان هویت خود را تنها در ویژگیهای جسمانی و فیزیکی خلاصه کرده اند و به همین دلیل نمی توانند به مرحله شکوفایی شگفت انگیز شعور دست یابند . در حالی که ناظر ناامیدی و ناکامی آنان هستید ، به این حقیقت بیندیشید که در ورای جسم این افراد هوشمندی نامریی و الهی نهفته است ؛ با توسل به قدرت نهفته در ذات ، اطرافیان تان را در مکان و موقعیتی که هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد مشاهده کنید . در این جایگاه رفیع بینید که بیشتر تفاوتهای بین افراد ظاهری و بی اهمیت است . به این حقیقت واقف شوید که وجود راستین انسان که در پس این جسم قرار دارد ، آنقدر عالی و بلندمرتبه است که رؤیت آن در شرایط عادی ممکن و میسر نیست . با خود عهد ببندید که به این بخش از وجودتان متصل شوید و با آنچه ورای زمان و مکان است ارتباط پیدا کنید.

ایجاد تغییرات فردی در خود و دیگران - تصویر سوم

قدم بعدی برای تغییرات فردی

بی وقفه بکوشید که به فراسوی محدودۀ امن و راحت زندگیتان ، قدم گذارید . به رهنمودهای خود راستین خویش که شما را به گذشتن از حد و مرز جسمانی تشویق می کند، گوش بسپارید و به صداهای هراس آلودی که توانایی شما را برای دستیابی به آزادگی و وارستگی نفی می کنند بی اعتنا باشید . از خود بپرسید : « کدام یک از الگوهای زندگیم را برای دستیابی به رفاه و آسایش بیشتر، تکرار میکنم ؟ » پس از دریافت پاسخی صادقانه ، بکوشید روش تازه ای برای کانالیزه کردن اندیشه خود بیابید . به عنوان مثال اگر تا به حال ترس و بزدلی مانع از آن شده است که از محدوده امن و راحت زندگی خویش پا فراتر بگذارید ، با خود عهد کنید که بر این الگوی کهنه و مزاحم چیره شوید . سرانجام با گستردن ذهن خویش ، خود را از لحاظ روحی به حد اعلى برسانید و حیات خویش را متحول و تغییرات فردی در شما ایجاد شود .

از امروز بکوشید که برای تعیین هویت از القاب و عناوین مادی استفاده نکنید . سالهاست که من خود را با عناوین حرفه ای خویش معرفی نمی کنم . وقتی مردم از من می پرسند که چه کاره ام ، به طور معمول پاسخ می دهم : «کسب و کار من دستیابی به خوشی و شادمانی است. گرچه این پاسخ چرند و مهمل به نظر می رسد . اما در بطن آن حقایق بسیاری نهفته است . من ممکن است هر کاری را انجام دهم ، زیرا همه چیز هستم . آری ، من نویسنده ام . اما نویسندگی بخش ناچیزی از وجود من است . در حقیقت نویسندگی ، وسیله ای است که توسط آن افکار و نقطه نظرهایم را آشکار می کنم. آری، من سخنران هستم. اما عنوان «سخنران» تواناییهای مرا محدود می کند. سخنرانی من نیز جلوه ای از انسانیت من است. کنار گذاشتن عنوانها تمایل ما را برای محدود و چند بخش کردن زندگیمان کاهش می دهد. سورن کرک گارد می گوید: «به مجرد این که عنوانی به من نسبت دهید، وجود مرا نفی کرده اید.» تقریبا تمام عنوان های ما به گونه ای به ویژگیهای فیزیکی و جسمانی ما مرتبط است. به محض این که از تعیین هویت خود با استفاده از خصوصیات فیزیکی خویش خودداری کنید، حرفه، سن، نسل و جنسیت، ملیت، وضعیت مالی، فهرست داراییها و تقدیرنامه ، سطوح تندرستی و هر عنوان دیگر رنگ و جلای خود را از دست داده، نامفهوم جلوه می کند. عدم استفاده از عنوانها یاریتان می کند تا با کلمه ها و عبارتهای پرمعناتر و ارزشمندتری خود را معرفی کنید و سرانجام با ابدیت و نامتناهی یکی شوید. اگر در استفاده از عنوان پافشاری می کنید، از این عبارت نغز و ارزنده استفاده کنید: «من به هوش و خرد لاينتاهی که تمام اجسام و اجرام را پشتیبانی میکند اتصال دارم، من بخشی از این مجموعه هستم . قرار نیست همه چیز را به دست آورم زیرا پیشاپیش همه چیز هستم.»

ایجاد تغییرات فردی در خود و دیگران - تصویر اول

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false