×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
قانون و مقررات بازی پانتومیم

در صورتی که به دنبال سرگرمی جذاب جهت دورهمی های دوستانه و خانوادگی هستید بازی پانتومیم بهترین گزینه است است با استفاده از این بازی می توانید تمامی حاضران و حتی آنهایی که در بازدید شرکت نمی کنند را به انجام این بازی سوخت دهید و از آن لذت ببرید در این بازی بدون هیچ گونه حرفی و با کمک ژست های خاص و اشاره کلمات و عباراتی را برای هم تیمی خود نمایش داده و آنها باید کلمه مدل نظر را حذف بزن تیمی که در زمان کمتری کلمات را حذف بزند از رقیب خود جلوتر خواهد افتاد در این مقاله در رابطه با ایده های این بازی جذاب برای کودکان و بزرگسالان و همچنین قواعد بازی آن اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار خواهیم داد با ما همراه باشید

مطالب مرتبط : اعتیاد بازیهای کامپیوتری به نقل از مهندس محمد نژاد کمیانی

قانون و مقررات بازی پانتومیم

قانون اصلی بازی پانتومیم این است که اصلا حرف نزنید البته می‌توانید تا دلتان می خواهد دل خندید و از بازی لذت ببرید حتما پیش از شروع بازی و انتخاب کلمات و توانایی شرکت‌کنندگان را در نظر بگیرید برای کودکان موضوع های آسان و مورد علاقه شان را انتخاب کنید تا از بازی لذت بیشتری ببرند ماسه‌های سختی مثل عنوان کتاب نام فیلم و سریال برای بزرگسالان مناسب‌تر است دسترسی که تمایل دارید این بازدید شادی کنید و لبخندی سراغ کلمات و عباراتی بروید که وقتی شرکت‌کنندگان آن را اجرا می‌کند حرکات بدن شان جالب و خنده دار به نظر بیاید

لوازم این بازی شامل قلم و کاغذ جهت یادداشت کردن امتیازات تکه های کاغذی سفید جهت در مقدمات نوشتن عبارت های پانتومیم دو سبد جهت رفتن کاغذهای حاوی عبارات کرنومتر یا هر وسیله دیگری برای زمانبندی.

در مقدمات این بازی شرکت کنندگان به دو تیم تقسیم می‌شود بهتر است هر دو تیم اعضای مساوی با هم داشته باشند تا اعداد در بازی برقرار گردد فردی به طرف ایرانی نیز به عنوان داور انتخاب کرده تا زمان پاسخگویی تیمها به کلمات را یادداشت کند از هر تیم یک نفر را انتخاب کرده تا به نوبت این کار را انجام دهند.

دوره های بازی را پیش از شروع تعیین کنید. علامت ها و اشاره های خاص را با هم ‌تیمی‌ های خود مرور نمایید. هر تیم در اتاق جداگانه‌ای کلمات و عبارات مد نظر خود را بر روی تکه های کاغذ بنویسد. عنوان و موضوع فرق ندارد می تواند نامه یک فیلم ، سریال ، کتاب ، ترانه ، نمایشنامه ، برنامه تلویزیونی و … باشد. تنها کلمه مورد نظرتان را بر روی کاغذ بنویسید به علت آنکه عبارات بیش از حد دشوار نباشد می توانید بعضی موارد را به عنوان قوانین پانتومیم رعایت نمایید.

بیشتر بخوانید : رشد عاطفی و نحوه بروز آن در کودکان

بازی پانتومیم به چه روالی پیش می رود؟

بازی پانتومیم به چه روالی پیش می رود؟

مراحل بازی پانتومیم در هر دو به شکل زیر است :

ابتدا شروع کننده بازی را تعیین کنید ؛ نفر از اعضای تیم اول کاغذی از سبد تیم دوم برمی‌دارد. پس از اینکه عضو تیم اول عبارت روی کاغذ را خواند و فهمید داور زمان سنج را فعال کرده و بازی آغاز می شود. منتخب تیم اول با کمک اشارات و حرکات بدن سعی می‌کند عبارت روی کاغذ را به هم تیمی خود انتقال دهد. تیم اول به مدت ۳ دقیقه وقت دارد تا عبارت مورد نظر را حدس بزند ؛ پس از اینکه تیم اول عبارت را حدس  زد داور با توجه به زمان سنج مدت پاسخگویی تیم اول را یادداشت می کند. در صورتی که تیم اول نتواند عبارت درست را در سه دقیقه حدس بزند داور پایان بخش را اعلام و زمان پاسخگویی را ۳ دقیقه یادداشت می کند.

در دور بعدی یکی از اعضای تیم دوم کاغذی از تیم اول برداشته و بازی به ترتیبی که گفته شد ادامه پیدا می کند.

بهتر است تعداد دورهای بازی طوری باشد که هر کدام از اعضای دو تیم بتوانند حداقل یک عبارت را اجرا کند. زمان های پاسخگویی هر تیم در تمام دوره های بازی امتیاز آن تیم را تعیین می‌کند و در نهایت تیمی که کمترین امتیاز را داشته باشد برنده خواهد شد. روش دیگری که جهت مشخص کردن برنده وجود دارد عباراتی است که هر تیم به درستی حدس زد ؛ تیمی برنده خواهد شد که تعداد اعتبارات بیشتری را صحیح حدس زده باشد.

بیشتر بدانید : آسیب های فضای مجازی برای کودکان و راهکار های آن

علامت و حرکات بازی پانتومیم

علامت و حرکات بازی پانتومیم

جهت نمایش یک عبارت ابتدا باید دسته بندی عبارت و تعداد کلمات آن را مشخص کنید. بعد از این مرحله نوبت به اجرای کلمات عبارت می‌رسد. اجباری نیست که کلمات موجود در عبارت را به ترتیب نمایش دهید. در نظر داشته باشید که گاهی اجرای مفهوم کلی عبارت به جای کلمه به کلمه آن راه سریع تری جهت راهنمایی هم تیمی تان خواهد بود. در زیر شما را با تعدادی از این علامت ها آشنا می کنیم :

در علامت نمایش عنوان کتاب دست هایتان را کنار هم قرار دهید و آن را مثل کتاب از هم باز کنید.

عنوان فیلم ادای گرفتن دوربین فیلمبرداری.

عنوان نمایشنامه با پایین کشیدن طنابی فرضی باز کردن پرده تئاتر را نمایش دهید. همچنین می توانید با روی هم قرار دادن انگشتان شصت و اشاره دو دست کشیدن آن به طرفین یعنی باز کردن پرده های تئاتر را اجرا کنید.

برنامه های تلویزیونی با دست یک مستطیل در هوا جهت نشان دادن تلویزیون بکشید. همچنین میتوانید انگشت شصت و اشاره دو دست را به شکل مستطیل یا قاب تلویزیون در بیاورید.

عبارت ضرب المثل علامت نقل قول یا گیومه را با انگشتان اشاره و میانی در هوا نشان دهید.

برای نشان دادن وقایع آینده به روبه‌رو اشاره نمایید.

مکان برای این مورد دایره فرضی به نشانه کره زمین کشیده و طوری آن را اشاره نمایید که مکانی را بر روی نقشه نشان می‌دهید.

برای انسان دست هایتان را پشت کمرتان قرار داده و پاهای تان را جذب کنید و صاف بایستید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false