×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
برخی از علت های مشکلات کودکان

شکی نیست که توجه به سلامت جسمی فرزندانمان در سنین مختلف، بخصوص سنین تحصیل، بسیار اهمیت دارد. با اینکه این مطلب مکرر از طرق مختلف یادآوری می شود، مشاهدات عینی ما می تواند نشان بدهد که بعضی از پدرها و مادرها به سلامت فرزندها بخصوص در دوران تحصیل، توجه کافی نشان نمی دهند، یادآوری می کنم که بسیاری از مشکلات کودکان در این سنین بر می گردد به نقص تغذیه، خرابی تغذیه، کمبود تغذیه، نوعی ناراحتی در یکی از اندامها یا دستگاههای بدن، که شناختش مشکل است. مثلأ غدد دستگاه گوارش، اندامهای مربوط به یادگیری چشم و گوش. هنوز هم می بینم عمده ای از خانواده ها معاینه پزشکی چشم و گوش را برای بچه ها یک امر تشریفاتی تلقی می کنند و معتقدند که لازم نیست چنین نیست که ما هر بار که به پزشک مراجعه می کنیم حتما باید بیمار باشیم و یک نسخه بالابلند برای ما بنویسند تا بگوییم کار بجایی انجام دادیم.

بهترین مراجعه به پزشک مراجعه ای است برای شناخت زودتر اینکه اصلا آیا من، یا فرزندم، سالم هستیم یا دچار یک عارضه ایم. اطمینان به اینکه فرزندتان دچار عارضه جسمی نیست خیلی اهمیت دارد. اگر فرصتهای طولانی تری بود، در یک یک این موارد از اولیا سوال می کردم که چند نفر از آنان کار پیشنهاد شده را انجام داده اند و چند نفر انجام نداده اند، تا ضرورت این یاد آوریها و حد ضرورت این بادآوریها برای خودم هم روشن بشود.

برخی از علت های مشکلات کودکان - پایگاه پاکدشت نیوز

بیشتر بخوانید: انواع آسیب دیدگی ورزشی مخصوص وزنه برداران

نقش نشاط در رفع مشکلات کودکان

تذکر بعد مربوط به شادابی کودکان است که نقش بسیاری در رفع مشکلات کودکان دارد..شرایط زندگی امروز در بسیاری از خانواده ها، خصوصا در تهران، طوری است که بچه ها در معرض پژمردگی و افسردگی واقعی هستند. عنایت بفرمایید که هر وقت میزان جنب و جوش و تلاش و حرکت بچه ای از میزان متوسط کمتر بود باید پدر و مادر نگران باشند و درصدد چاره جویی برآیند. بچه های این گونه مدارس معمولا صبح اول وقت و عصر آخر وقت مقدار قابل ملاحظه ای از وقتشان متأسفانه در ماشین می گذرد و بنابراین ممکن است شب که به منزل می رسند وقت کافی برای برنامه های مختلف نداشته باشند. توصیه میکنم که همه خود را موظف بدانیم وقتی بچه به منزل می رسد اول او را وادار و مشغول به یک نوع تحرک و کار نشاط آور کنیم؛ ولو ده دقیقه تا یک ربع. باید از اینکه بچه بلافاصله به کار شب بپردازد جلوگیری کنیم؛ البته جلوگیری هشیارانه و مدبرانه. بچه ای که وقتی وارد منزل می شود، از روی وظیفه شناسی و احساس مسئولیت نسبت به انجام به موقع تکالیف مدرسه، بلافاصله سراغ کار شب می رود، در معرض یک خطر بزرگ است؛ خطری که امروز، در زندگی کنونی، همه با آن روبرو هستیم: خطر خستگی. منتها این خستگی ممکن است از همان سنین کودکی به سراغ بچه بیاید. این خستگی آثار بسیار زیانباری دارد. همچنین، روزهای تعطیل… البته این تذکر را باید به مدرسه هم داد، که معلمين و اولیای مدرسه سعی کنند میزان تکلیفی را که به دانش آموز در این مدارس می دهند به حداقل برسد تا دانش آموز فرصت استراحت و بازی و شادابی بیشتری در منزل داشته باشد.

برخی از علت های مشکلات کودکان - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false