×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
پایگاه جامع پاکدشت نیوز به نقل از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گزارش می دهد:
به گزارش پایگاه جامع پاکدشت نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران
برنامه ریزی جذب سهمیه کود در شهرستان پاکدشت

براساس ابلاغیه معاون محترم وزیر در امور زراعت ، نشستی با حضور مهندس بهنیا مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی  و مدیر و کارشناسان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران ، کارشناسان جهاد کشاورزی و کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پاکدشت در مورخ ۲۲/۲/۹۸ برگزار شد .

گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران حاکی است این نشست به منظور بررسی وضعیت کودی و برنامه ریزی جهت سهمیه کودی ابلاغی شهرستان پاکدشت برگزار شد. مهندس بهنیا ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و ابراز قدردانی از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی که درسال گذشته توانسته در امر تأمین و توزیع کود بخصوص کود اوره عملکرد بالایی داشته باشد ، گفت : امسال براساس برنامه ریزی های انجام شده توسط وزارت خانه ، سهمیه کودی هر شهرستان به صورت برش ماهانه تعیین شده که شهرستانها باید به موقع اقدام به جذب کود نمایند ؛ و برای جلوگیری از بروز مشکلات در توزیع کود از کارگزاران خواست تا لیست های کشاورزان را بروزرسانی و به تفکیک روستاهای تحت پوشش هر عامل توزیع مشخص گردد و میزان توزیع براساس اندازه سهمیه کشاورزان با دقت و کنترل بیشتری انجام شود .وی همچنین تأکید کرد قبل از توزیع ، کاربرگ های کود توسط کارگزاران رصد و پایش شود و کنترل کیفی کودهای کشاورزی انجام شود تا از فروش کودهای تقلبی جلوگیری گردد.

برنامه ریزی جذب سهمیه کود در پاکدشت

مهندس راه انجام مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران با اشاره به عملکرد سال ۹۷ ، که استان تهران اولین استان در جذب کل سهمیه کود بوده ، گفت: امیدواریم امسال با توجه به شرایط خاص کشور با یک برنامه ریزی دقیق و منسجم بتوانیم عملکرد بهتری را در جذب سهمیه کودی نسبت به سال گذشته داشته باشیم . وی بیان کرد : وزارت خانه با توجه به عملکرد سال گذشته ، ۲۲ درصد افزایش سهمیه کودی برای کل کشور در نظر گرفته که قطعا باید براساس میزان سهمیه تعیین شده ، برنامه ریزی ها لازم جهت جذب و توزیع کود صورت بگیرد و امسال توزیع کود براساس یک برش ماهانه انجام خواهد شد که طی برنامه ریزی صورت گرفته شهرستان پاکدشت می تواند سهمیه کودی خود را که ۳۵۱۴ تن می باشد ، طی ۱۰ ماه باقیمانده جذب کند و امیدواریم جذب کل سهمیه به موقع در این شهرستان تحقق یابد تا کشاورزان با کمبود کود مواجه نشوند .

جهت مشاهده خبرهای اجتماعی بر روی اخبار اجتماعی پاکدشت کلیک کنید .

ابتدای جلسه مهندس امیری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پاکدشت ضمن خیرمقدم و تبریک ماه مبارک رمضان ، ابراز داشت : شهرستان پاکدشت با توجه به آمار سال گذشته توانسته دوبرابر کود نسبت به سال ۹۶ جذب کند و از لحاظ غله سومین شهرستان و از لحاظ ارزش تولید رتبه اول در استان تهران می باشد . وی با اشاره به مشکلات پیش آمده درسال گذشته و اهمیت موضوع توزیع به موقع نهاده های کشاورزی گفت : با یک برنامه ریزی جامع و دقیقی می توانیم کود مورد نیاز شهرستان را تأمین کنیم تا در سال جاری با مشکل مواجه نشویم  و پاسخگوی نیاز کشاورزان در طول سال باشیم .

در ادامه کارگزاران حاضر در جلسه ، مشکلات و نارسائیها از جمله : پرداخت پسکرایه ، مدت زمان خرید تا حمل کود با کارگزاری ،کارگزاری جدید و … در حوزه شهرستان پاکدشت اشاره نمودندکه همراه با توضیحات لازم از سوی مدیران حاضر در جلسه بود .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false