×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
بنگاهداري بانک ها ترمز توليد ورونق اقتصادي

در مورد بانک ها چند نکته را قبلا مطرح کردم. اول اينکه دريافت سود و کارمزدشان براي توليد بالاست و اين ميتواند به سرمايه دار و سرمايه گذار ضرر وارد کند.مجلس به بانک ها مبني بر توليد و حمايت از آن تکليف کرده است.
بانک مرکزي هم اخيرا دست به کار شده تا اين مسئله را سروسامان دهد. اما اين موارد از نظر من مسجل است ويک جراحي بزرگي لازم داريم تا موانع توليد را که همين بانک ها هستند ، سرو سامان دهيم. با گرفتن جريمه و سود مضاعفي که از توليد کننده ها مي گيرند ، رونق بخش توليد را از بين مي برند.کميسيون بخش اقتصادي مجلس در اين رابطه کاري را شروع کرده تا از کارمزد بالا و تصاعدي شدن جريمه ها جلوگيري شود، ولي هنوز به نتيجه نرسيده است. اين کميسيون در نظر دارد براي رونق توليد ، وام ها را با سود پايين تر در اختيارشان بگذارند. تسهيلات مناسب تري در اختيار توليدکنندگان گذاشته شود تا بتوانند تنفسي کنند و در شرايطي که وضع اقتصاد و فروش کالا نامناسب است، شرايط را براي اين توليد کنندگان راحتتر شود.
نمايندگاني که عضو شوراي پول و اعتبار هستند وضع موجود را بررسي مي کنند. هر چند که اين وضع موجود چندان مطلوب نيست. شرايط موجود به کميسيون اقتصادي گفته شده و اين کميسيون به فکر يک جراحي بزرگ است.

جهت مشاهده خبرهای اجتماعی بر روی اخبار اجتماعی پاکدشت کلیک کنید .

متاسفانه بنگاهداري عملکرد بانک ها را تضعيف کرده و اين رويه باعث ضربه خوردن به توليدو توليدکنندگان شده است.
بانک هاي خصوصي اعتبار لازم را به توليد کننده ها ميدهند ولي در قسمت بنگاهداري هم بسيار فعالند. اين بانک ها براي جذب سرمايه کارمزد را بيشتر مي دهند. شايد علت آن اين باشد که وضعيت بانک هاي ما خوب نيست و مجبورند که بسوي بنگاهداري بروند . بانک مرکزي بايد نظارت خود را بيشتر کند و دستور العمل هايي هم صادر شده ولي کافي نيست .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false