×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۱۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
ورزش کردن جهت کسب آرامش روانی در زنان

خانم ها در مواجهه با مسائل و مشکلات روزمره چه کوچک و چه بزرگ همواره با نگرانی ها و استرس های زیادی دست و پنجه نرم می کنند و از آنجا که نقش زن در خانواده به عنوان ستون و بنیان خانواده به حساب می آید. در صورت ناراحتی و هرگونه استرس سریع آنها به دیگر اعضای خانواده انتقال می یابد. برای کاهش این تشنجات روزمره و حفظ آرامش بیشتر میخواهیم راهکارهایی را به عنوان بهترین تکنیک جهت کسب آرامش روانی در زنان ارائه دهیم. پیشنهاد می کنیم که مقاله امروز را به خصوص بانوان ایران زمین از دست ندهند.

مقاله پیشنهادی : خصوصیت زنان کاریزماتیک

ورزش کردن جهت کسب آرامش روانی در زنان

نتیجه مستقیم ورزش کردن در خانم ها و دیگر افراد تقویت جسم و ذهن است و با این کار میتوانید روحیه خود را بالا برده و با شرایط خود را به او بدهید. ورزش مداوم باعث می شود تا شما به طور طبیعی احساس خوب و مفید بودن داشته باشید و می توانید مسائل جزئی خود را کوچک شمرده و با ذهن بازتری شرایط کلی را درک نماید.

ورزش باعث ترمیم رشته های عصبی مغز و حتی باهوش تر شدن شما می شود با این وجود بسیاری از زنان در پیش گرفتن یک برنامه ورزشی منظم دچار مشکل می شوند و یل به بهانه هایی چون وقت کم و مشغله زیاد متوسل می شوند. این دسته از خانم‌ها با آوردن عذر و بهانه های مختلف در برابر این روش سالم جهت کاهش استرس مقاومت می کند. مهمترین لازمه این کار آن است که ابتدا خود را دوست داشته باشید و از خود مراقبت کنید. لازم است خانم ها از فواید ورزش کردن و این عامل مهم جهت کسب آرامش روانی در زنان اطلاع کافی داشته باشند تا از این طریق در انجام آن بهانه ‌تراشی نکنند.

پرورش حس شوخ طبعی و ظاهری خوب جهت داشتن آرامش روانی در زنان

در کنار ورزش کردن پیشنهاد می شود تا از غذاهای سالم در هر وعده غذایی خود استفاده کنید. سبزیجات ، انواع نان ، خشکبار و تخم‌ مرغ مواردی از تغذیه سالم در زمان استرس می باشد و باید با ویتامین هایی که دارد موجب می ‌شود تا سیستم ایمنی آسیب دیده ناشی از استرس ترمیم شده و استرس تان تقویت گردد. به خاطر داشته باشید که همواره در مصرف مواد خوراکی وسواس به خرج دهید تا در عین حجیم بودن ، چاق کننده و پر چربی نباشد. در صورتی که شما از آن دسته از افرادی هستید که به خوردن علاقه دارید بهتر است یک برنامه غذایی صحیح برای خود تنظیم نمایید. خوردن سبزیجات ، برگ مرکب ، ماهی  ، کاهو و انواع نان ها را فراموش نکنید.

مقاله پیشنهادی : بهترین راهکارها برای پیشگیری از فرسودگی زنان در زندگی

پرورش حس شوخ طبعی و ظاهری خوب جهت داشتن آرامش روانی در زنان

یک روش جالب و مؤثر در کم کردن استرس و کسب آرامش روانی در زنان شوخ طبعی می باشدو زمانی که شوخ طبعی موجب شود تا شما از شرایط لذت ببرید دیگر احتیاجی نیست الزاماً اتفاق بیفتد تا شما خوشحال شوید. شما می توانید با داشتن احساس خوشحالی و طنزی که در درونتان نشأت می گیرد بدون هیچ دلیل خاصی احساس خرسندی داشته باشید.

از طریق حس شوخ طبعی می توانید از بسیاری از گفتگو های بی حاصل و مشاجرات تکراری جلوگیری کنید و در خیلی از مواقع نیز تعادل احساسی عاطفی خود را به خصوص هنگام از کوره در رفتن مجدد پیدا کنید. بسیاری از پزشکان شوخ ‌طبعی را داروی رایگان و فیزیولوژیست های ورزشی آن را تردمیل درونی می دانند.

در کنار این امر مواظبت از ظاهرتان موجب می شود تا شما احساس اعتماد به نفس کنید. شما با لباسی که بر تن می کنید در واقع خود واقعی تان را نشان می دهید. سبک خاص لباس پوشیدن تان حسی ایجاد می کند و نشان دهنده این است که شما چه کسی هستید. برای نمونه اگر بیشتر لباس مشکی به تن می کنید این احساس را به دیگران منتقل می کنید که پیروز سادگی و به دور از هرگونه ریخت و پاش و بی نظمی تا حدودی مرموز هستید. بر عکس در صورتی که رنگهای روشن به تن می کنید و از زیورآلات درشت استفاده می‌کنید به دیگران این پیام را انتقال می دهید که به من نگاه کنید. پس تلاش کنید ظاهری مناسب و در عین حال آراسته داشته باشید چرا که افراد در اولین برخورد ظاهرتان خصوصیات شخصی شما را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

مقاله پیشنهادی : تأثیرات ویروس کرونا در سلامت روان زنان

کسب آرامش روانی با توجه به خود و عدم تغییر دیگران

خیلی از خانم ها احساس می کنند می توانند اطرافیان و دیگران را تغییر دهند و فکر می ‌کنند اگر به اندازه کافی سعی می کنند طرف مقابل شان حالا می توانند همسر ، دوست و فرزند خود باشد را روزی تغییر دهند. تصور کنید می توانید روی اشخاص دیگر تاثیر گذار باشید اما این که بتوانید همسر ، دوستان و اطرافیان تان را کاملاً تغییر دهید اشتباهی ممکن است. آنها برای زمان کوتاهی تغییر می کند اما این زمان هرگز طولانی نخواهد بود و تلاش برای تغییر دیگران معمولًا شما را ناامید خواهد نمود پس مجبورنیستید سعادت و خوشحالی خودتان را وابسته به رفتار دیگران بدانید.

بیشتر به خودتان توجه کنید ؛ زیرا بسیاری از خانم ها مراقبت و توجه از دیگران را قسمت مهمی از زندگی روزانه خود می دانند .مراقبت از عزیزان و کمک به دیگران در حد خیلی ها امری طبیعی است و به ما احساس انسان بودن می دهد. اما اگر اصلاً به خودتان توجه نداشته باشید این نوع دوستی به شما لطمه خواهد زد. به عنوان کلام آخر سعی کنید مسئولیت هایی را که نهایتند شما را ناراحت می‌کند نپذیرید. به جای آن سعی کنید مراقب خودتان باشید چرا که شما تنها کسی هستید که می توانید از خودتان مراقبت کنید و کسی بیشتر از خودتان متوجه و مراقبت سلامتی تان نیست. همواره به یاد داشته باشید متوقف ساختن نگرانی ‌ها و استرس‌ها مشکل است اما غیرممکن نیست.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false