×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
بهترین روش برای ترک خود ارضایی

از نظر علمی خود ارضایی به معنای عملی است که فرد برای رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم بدون عمل آمیزش یا نزدیکی با همسر انجام می دهد و نوعی رابطه جنسی با خود است که به انحراف جنسی کشیده می شود . این عمل از نظر دین مان اسلام کار زشت و حرامی است که باید از آن دوری نمود . طبق مطالعات انجام شده حدود ۹۳ درصد مردان و ۷۰ یا ۸۰ درصد زنان در دوران زندگی خود تن به این عمل داده اند .خود ارضایی اگر به عادت تبدیل شود موجب ایجاد تأثیر نامطلوب بر روح و جسم زن و مرد خواهد داشت که در بلند مدت تأثیرات آن نمایان می شود .

جهت مطالعه دیگر مطالب روانشناسی سایت پاکدشت نیوز بر روی لینک کلیک کنید .

اعتیاد جنسی به نام خود ارضایی

یکی از اعتیاد های بسیار قدرتمندی که به عنوان عادت بد می توان دانست خود ارضایی می باشد . در صورتی که بدون آگاهی وارد این چرخه نامحدود اعتیاد جنسی شوید عواقب مخربی را بر خود و زندگی تان خواهد داشت . در صورتی که در برخی از موارد به افسردگی مزمن و گاهی خود کشی منجر می شود . در صورتی که افراد به خصوص بعد از رسیدن به بلوغ جنسی این عمل را برای رهایی از خشم ، نگرانی ، استرس ، غم و اندوه خود انجام می دهند و بر این عقیده اند که با این کار از این گونه احساسات رها شده و به عنوان یک مسکن می باشد . در صورتی که مانند دیگر اعتیاد هایی که لذت فرد در کوتاه مدت و موقتی است و در بلند مدت عوارض و عواقب سوء دارد و فرد تنها به دلیل عادتی که به این عمل کرده است تن به این کار می دهد و آرامش اولیه از بین می رود و احساسات منفی و بد جایگزین آن می شود .

طبق نظریه ی بنیان گذار مؤسسه سلامت جنسی در آمریکا دکتر پارتریک کارنز چرخه ی اعتیاد دارای مراحل زیر است :

دل مشغولی ذهنی و عدم تمرکز

مراسم آماده سازی برای لغزش جنسی

ارتکاب به عمل خود ارضای عملی جهت لغزش جنسی

احساس گناه و پشیمانی

اعتیاد جنسی به نام خود ارضایی

دلیل ترک خود ارضایی چیست ؟

با دلایل زیر متوجه خواهید شد که چرا باید این عمل را ترک و هر چه زودتر متوقف نمایید :

۱ -صدمه رساندن به جسم ،کم سو شدن و ضعیف شدن چشم ، ریزش مو ، کمر درد مفرط ، احساس درد شدید در زیر شکم ، کاهش در عملکرد ، کم شدن انرژی ، خواب آلودگی و پرخاشگری ، کاهش اعتماد به نفس .

۲-خود ارضایی موجب ایجاد شکل گیری عادات بد برای تکرار این عمل در مکان و وققت نامناسب شود و نوعی مشکلات جنسی و اجتماعی برای فرد ایجاد می نماید .

۳-این اعتیاد جنسی موجب کم شدن عزت نفس و احساس حقارت و خود کم بینی در فرد می شود .

۴-تأثیر در روابط اجتماعی و جنبه های مختلف زندگی به دلیل انجام خود ارضایی و اعتیاد به رابطه جنسی با خود که خیلی از فرصت های مهم زندگی خود را از دست خواهید داد و در صورتی که که اعتماد به نفس و عزت نفس در شما بمیرد ، در زمینه های مختلف کاری و تحصیلی و روابط اجتماعی پیشرفت نخواهید کرد و دستاوردی داشته باشد .

بهترین روش برای ترک خود ارضایی

بهترین روش برای ترک خود ارضایی چیست ؟

قدم اول 

بیشتر افراد برای ترک عادت خود ارضایی تلاش های بسیاری می کنند که همگی نافرجام است و مجدداً به این عمل رو می آورند . باید توجه داشته باشید برای ترک هر عادت بد به خصوص ترک اعتیاد جنسی باید صبور باشید . در صورتی که این عادت بد به عنوان یک عادت وسوسه انگیز است با یک بار تصمیم گیری ساده ترک نخواهد شد . ترک آن با انجام این عمل در بازه زمانی طولانی که فاصله طولانی هر دفعه انجام این عمل خود به خود موجب ترک خواهد شد .

قدم دوم

در صورتی که با برنامه ریزی دقیق آرام آرام انجام این کار در فاصله طولانی انجام شود و طبق برنامه ریزی زیر پیش بروید نا خود آگاه ترک می شود :

برنامه تغذیه داشته باشید

برای ترک خود ارضایی از خوردن مواد غذایی و مواد خوراکی گرم پرهیز کنید . آجیل ، خرما ، موز ، حلوا شکری ، انواع معجون ، عسل از جمله دیکر مواد گرا را کم تر بخورید یا اصلاً نخورید . برنامه غذایی منظمی برای خودتان بچینید و در هفته های اول و زمانی که میل جنسیان بیشتر است برنامه را منظم و پایبند دنبال کنید .

بهترین روش برای ترک خود ارضایی

ورزش کنید

در صورتی که اضافه وزن دارید با یک برنامه رژیم غذایی حتماً وزن خود را کاهش دهید و در صورتی که اندام لاغری دارید به تقویت عضلات بدن در بازه زمانی خاص بپردازید که این عمل راهکار خوبی برای ترک خود ارضایی است .

بهترین روش برای ترک خود ارضایی چیست ؟

زندگیتان را هدفدار کنید

وقتی از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که به رختخواب می روید برنامه داشته باشید و به نوعی هدف مند زندگی روزمره خود را سپری کنید لاوه بر داشتن انگیزه ، انرژی تان به نحو احسنت صرف می شود و همراه آن به کسب شغل خوب ، موفقیت ، شریک زندگی خوب و … دست می یابید .

کتاب بیشتر بخوانید

کتاب هایی که منجر می شود اطلاعات شما را در مورد مسائل جنسی ، تقویت قدرت کنترل بر روی افکار و رفتارتان و جلوگیری از هر گونه اعتیاد و عادات بد آگاه سازد را بیشتر مطالعه نمایید .

موارد تحریک کننده را حذف کنید

فیلم ها و عکس های تحریک کننده و موضوعاتی که موجب می شود افکارتان منحرف شود ، دوری کنید . از تماشای فیلم پورن و عکس های متهجن به شدت خودداری نمایید . توجه داشته باشید که باید همه ی احتمالات که منجر به تحریک ذهن تان می شود را پاک کنید .

قدم سوم

در صورتی که این عمل نوعی غریزه و نیاز جنسی است نمی شود آن را نادیده گرفت و یا سرکوب نمود ، پس بهتر است جایگزینی برای آن پیدا کنید . اگر کمی با خودتان رو راست باشید می توانید با برقراری کیک رابطه سالم و صحیح و از همه مهم تر شرعی آن را جایگزین این عمل کنید . ازدواج که در مقالیه های قبلی به آن اشاره نمودیم و از دیدگاه اسلام در مورد آن مطلب مفصلی در اختیارتان قرار دادیم می تواند بهترین را جهت برقراری روابط زناشویی باشد .

در صورتی که شرایط ازدواج برایتان مهیا نیست می تواند با کیس مناسبی که مانند شما نیاز جنسی خود را نمی خواهد از طریق ارضاء جنسی بر آورده نماید ارتباط سالم برقرار کنید ، صیغه و یا همان ازدواج موقت نمایید .

در نتیجه این مطلب گردآوری شده برای شما عزیزان باید بگوییم که هر چه بر روی اهداف و موضوعات مهم زندگی تان تمرکز کنید و بر روی اندیشه های خوب زندگی تان تمرکز کنید به همان از نیاز جنسی تان کاسته و از عوامل تحریک کننده و افتادن در عمل زشت خود ارضایی فاصله می گیرید . موفق و پاینده باشد .

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false