×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی - تصویر اصلی

در این مقاله سعی داریم که نیازهای روحی مختلف و برآوردن این نیازها را به شما یاد آور شویم . البته روش های مختلفی برای تقویت نیروی مثبت درونی و ارضاء نیاز روحی وجود دارد که این نه مورد از بهترین روش های درحال حاضر می باشد ، زیرا:

١- تمامی آنهایی که با شما ارتباط دارند مطمئنا یکی از ۹ مورد را نیاز خواهند داشت و صد البته بیش از اینها در یک فرد می توان نیازهای روحی را جستجو کرد.

۲- بسیاری از نیازهای روحی وجود دارند که پیچیده و بغرنجاند و برآورده کردن آنها نیز کاری مشکل خواهد بود و درک این نیازها خود احتیاج به مطالعه بسیار در زمینه روانشناسی دارد. در مقابل، موارد ذکر شده فصلهای قبلی ساده بوده و برآوردنشان نیز کاملا عملی است.

۳- هر کس قادر به برآوردن نیازهای مذکور هست و به شرایط یا زمينه و مطالعاتی علمی نیاز ندارد.

بیشتر بدانید : کاریزما چیست ؟ چگونه کاریزماتیک باشیم ؟

بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی - تصویر دو

۴ مورد از بهترین روش های تقویت نیروی مثبت درونی

به علت اهمیت ۹ موردی که به تقویت نیروی مثبت درونی شما کمک می نماید ، به طور مختصر و مفید آنها را بازگو می کنیم  :

مورد اول: دیگران را به رسمیت بشناسید زمانی که این نیاز روحی را انکار کنیم، باعث برانگیختن خشم دیگران خواهیم شد و آنها نیز در پی زهر چشم گرفتن از شما خواهند بود تا مجبور شوید آنها را به رسمیت شناخته و به آنها احترام بگذارید. بسیاری از مسائل نژادی که در طول تاریخ رخ نموده است ، به علت همین به رسمیت نشناختن موجودیت افراد بوده است. حتی اگر شما موقعیت اجتماعی، شغل یا تحصیلات کسی را قبول نداشته باشید ، این مشکل می آفریند. به رسمیت نشناختن سیاسی، محلی، ملی و خانوادگی از عمده ترین موارد تزاعهای بزرگ تاریخ بوده است.

مطلب مهم در این موارد «تفاوت است و معمولا عده ای خود را متفاوت از دیگران می پندارند و مشکل از همین جا آغاز می شود. ولی به هر حال این نیاز روحی پابرجاست و باید آن را رعایت کرد.

زمانی که شما دیگران را به رسمیت بشناسید، آنها نیز شما و نیازهای شما را به رسمیت می شناسند و دست یاری به سوی شما دراز می کنند.

مورد دوم: دیگران را کامل و دانا بدانید چنان رفتار کنید که گویی مخاطبین خود را از همه نظر کامل و قابل اتکاء می دانید. اگر این خواسته عملی نشود جای خالی این احساس را شکست تردید و يأس خواهد گرفت. اگر دیگران را کامل بدانید آنها نیز شما را قبول خواهند داشت.

مورد سوم: شخصیت دیگران را تحسین کنید بیان این احساس احترام و تحسین و تمجید، هنری است که اگر بیاموزید حتما موفق خواهید شد. همه دوست دارند تا تحسین شوند و به همین علت سالانه میلیونها تومان صرف خرید لوازم و پوشاک و جواهرات می شود تا بدین وسیله مورد تحسین دیگران واقع شوند.

مورد چهارم: کاری کنید تا دیگران احساس با ارزش بودن کنند ارج نهادن به شخشیت و کارهای دیگران از جمله راههای جلب کردن دیگران به سوی خود است. جوان و پیر همه باید مورد احترام باشند و به خدماتشان بها داده شود. در صورت عدم برآوردن این نیاز روحی انسان احساس پوچی و بی ارزشی نمی کند و خودبه خود راه شکست و نابودی را پیش می گیرد.

هم چنین بخوانید : تسلط بر ذهن

بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی - تصویر یک

۵ مورد دیگر از بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی

مورد پنجم: دیگران را مهم بشمارید به دیگران اهمیت بدهید تا دیگران نیز شما را با اهمیت بدانند. این عمل سرمایه ای است پایان ناپذیر که تا ابد سود آن را دریافت خواهید کرد و در همه جا با احترام و احساس بزرگی روبه رو خواهید شد.

مورد ششم: با دیگران توافق نظر داشته باشید نظر مخالف خود را مستقیما ابراز نکنید همه دوست دارند تا عقاید و اعمالشان پذیرفته و صحیح جلوه کند. اگر هم قلبا با عقاید دیگران مخالف هستید لازم نیست اعلام موافقت کنید، بلکه کافی است فقط نظر مخالف خود را بیان نکنید.

مورد هفتم: به دیگران بیش از پیش توجه کنید همه مردم محتاج توجه دیگران هستند و مایلند توجه ها را به سوی خود جلب کنند . معمولا اغلب این افراد پیر، تنها و فقیر هستند و تنها نیم نگاهی نیزآنان را خوشحال می کند. آنگاه آنها نیز به شما و اهدافتان توجه موفق می شوید.  پس با اینکار به تقویت نیروی مثبت درونی در خود و دیگران کمک نمایید .

مورد هشتم: کاری کنید تا دیگران احساس کنند که به وجود آنها نیاز هست این احساس مفید و مثبت بودن از عمده ترین اهداف حیات بشر است بسیاری از سالمندان تصور می کنند که به وجودشان نیازی نیست ولی این طور نیست آنها دنیایی از تجربه و دانش هستند و یا حتی جوانان فکر می کنند که چون جوانند به وجودشان نیازی نیست در صورتی که اینها تنها کسانی هستند که می توانند از موفقیت خود اطمینان داشته باشند.

مورد نهم: نیاز دیگران را برآورده کنید همه نیاز به کمک از خارج دارند چه از سوی آدمیان و چه از سوی خداوند. کمک به دیگران باعث می شود تا دیگران نیز به این نیاز شما پاسخ مثبت دهند. زندگی به شما دستور می دهد که موفق شوید. پس حتما باید موفق شوید.

مطلب روانشناسی راه های غلبه بر افکار منفی را با کلیک بر روی لینک بخوانید .

بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی - تصویر سه

چگونه افکار و نیروی مثبت درونی خود را به دیگران منتقل کنیم ؟

فکر شما خود به خود این کار را انجام می دهد، تمام آنچه که در رفتار شما مستتر است همان افکار نیک شماست و چه بسا کسانی هستند که افکار پلید دارند و از آن طریق اعمال پلید را دیکته می کنند.

به عنوان مثال کسانی که از سگ می ترسند در رفتار خود این ترس را منتشر می کنند و برعکس کسانی که سگ دوست دارند این تمایل خود را بین همه تبلیغ می کنند. پس اگر می توان در مورد یک حیوان چنین افکار خود را منتشر کرد، حتما در مورد انسان نیز امکان پذیر است.

همیشه و در همه حال خود را بانی اندیشه های نیک بدانید و سعی کنید آن را به دیگران نیز منتقل کنید. به عنوان مثال همین قدر که هنگام سلام و الى البرسی با دوستتان موجبات شادی آنها را فراهم کنید و نشان دهید که مایل به دیدن آنها هستید و از دیدنشان خوشحال شده اید کافی است تا توانسته باشید اندیشه نیکی را با هدف خوشحال کردن دوستانتان منتقل کنید. با همه آنهایی که می شناسید و یا نمی شناسید برخورد خوبداشته باشید. از رفتگر خیابان تا رئیس اداره، همه را با اندیشه های نیک خویش، به سوی خود جلب کنید.

هنگامی که دیگران احساس کنند که تمامی افکار شما حول و حوش اعمال پسندیده دور می زند، در رسیدن به اهدافتان یاری تان می کنند و شما را به موفقیت می رسانند.

این رفتار نه تنها اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند بلکه جلب توجه و احترام دیگران باعث تقویت نیروی مثبت درونی شما می شود و ضمیر ناخودآگاه موفقیت را برایتان مهیا می کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false