×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

منظور از خلاقیت ویژگی های خلاقانه ‌ای نظیر فکر کردن به شکلی مبتکرانه و متفاوت پیدا کردن راه حل های جدید جهت مشکلات قدیمی و ترکیب کردن این دو ایده برای رسیدن به ایده جدید می باشد . هنگامی که به این باور برسیم که ما هم می توانیم فردی خلاق باشیم و از خلاقیت مان جهت پیشرفت و یافتن راه های تازه استفاده کنیم نوع نگرش مان نیز تغییر خواهد کرد . همواره از تکرار امور عادی و همیشگی دست بکشید و تلاش های تازه ای را امتحان نمایید . در ادامه ابتدا نمونه ‌ای از اشخاص خلاق و تأثیرات بهره ‌گیری از خلاقیت پنهان درونی به طور مفصل صحبت خواهیم نمود .

مطالب مرتبط : مهمترین اثرات منفی در خلاقیت بر اساس عادات مخرب

مهمترین تأثیرات خلاقیت پنهانی درونی بر زندگی شخص

داشتن چشم اندازی بهتر

کسی که همواره سعی می ‌کند در زندگی روزمره شان خلاق باشند چند ویژگی های شخصیتی مشترکی با افراد به خلاقی نظیر طراحان ، هنرمندان و موسیقیدانان دارند ؛ این خصوصیات مشترک شامل : انگیزه ، کنجکاوی ، استقامت و پشتکار ، فکر و ذهنیت باز و مثبت اندیشی می باشد . برخی از مطالعات نشان دهنده این است که اشخاصی که همواره به دنبال یافتن راه های خلاقانه هستند کمتر در مورد افراد دیگر قضاوت می ‌کنند و انعطاف پذیری بیشتری دارند . بنابراین تعجبی ندارد که میان خلاقیت و افزایش سلامت درونی رابطه ای روشن و بارز وجود دارد که این می تواند به دلیل مهارت های برتر متفکران خلاق در حل مسائل باشد .

امید است با این دلایل کافی کاملاً متقاعد شده باشید که با کاوش در نیمه خلاق خود می توانید چشم انداز بهتری در زندگی داشته باشید . اگر شما اعتماد به نفس بالایی داشته باشید از امتحان کردن چیزهای جدید و خارج شدن از محیط امن و راحت خود ترس نخواهید داشت . این دو عامل موجب می ‌شود که غول خلاقیت پنهان درونی تان از چراغ جادو خارج شده و قدرت جادویی اش را به افراد و حتی خودتان نشان دهد .

مطالب مفید : برترین تکنیک خلاقیت و نحوه تقویت آن

فرصت های بیشتر با خلاقیت پنهانی درونی

فرصت های بیشتر با خلاقیت پنهانی درونی

افراد خلاق فرصت‌ های زیادی در زندگی خود پیدا می ‌کنند به این علت که آنها آموخته اند چگونه با موانع و مشکلات از زاویه دیگری برخورد کنند و آن ها را به فرصت تبدیل نمایند . این افراد بیشتر از دیگران فرصت ها را می بینند زیرا ذهن بازتری داشته اما کسانی که از خلاقیت پنهانی درونی خود استفاده نمی کنند امکان دارد این فرصت های پنهان را از دست بدهند . به عنوان مثال شخصی که سمت مدیر ارشد یک شرکت بیمه را داشته به یکباره شغل خود را از دست می دهد . در این شرکت به مدت ۱۰ سال فعالیت داشته و با اینکه شغلش جذابیت چندانی برایش نداشته اما با درآمد آن هزینه های زندگی اش را را رفع می نمود . زمانی که به او گفته شد که شغلش را از دست داده است در ابتدا شوکه و به شدت ناراحت شد اما از آنجایی که او شخصی انعطاف پذیر است پس از چند روز با برنامه ریزی که برای خود ریخته بود توانست علاوه بر یافتن شغل جدید تغییر مثبتی در زندگی حرفه ای خود ایجاد نماید . این فرد با استفاده از مهارت های مدیریتی و دانش عمیق که در رابطه با امور مالی بیمه داشت به عنوان یک مشاوره کسب و کار در یک شرکت آغاز به کار نمود .

با مطالعه این مثال اگر حس می کنید زندگی تان خسته کننده و یکنواخت شده جهت رها کردن خود از این زندگی ملالت بار برخی از موارد پایین را حتماً امتحان کنید :

-همواره به دنبال چیزهای مثبت باشید ؛ زمانی که شما به دنبال چیزهای مثبت هستید در را بر روی فرصت‌ های جدید باز می کنید .

-رو به جلو حرکت نمایید ؛ ثابت و بی حرکتی یعنی گرفتار ماندن ولی حرکت کردن آزاد شدن از بند هاست .

-از چیزهای کوچک شروع کنید ؛ نباید جهش بزرگی داشته باشید با ایجاد تغییرات کوچک می توانید روند رو به جلو و پایداری را ایجاد کرده که توقف ناپذیر است .

بیشتر بدانید : کنجکاوی ویژه

آزادی عمل با خلاقیت پنهان درونی

مهمترین تأثیرات خلاقیت پنهانی درونی بر زندگی شخص

بر طبق گفته توماس ادیسون ؛ من شکست نخوردم و تنها ۱۰ هزار راهی را یافتم که به نتیجه نرسیدند . در واقع این سخن به شکل هوشمندانه نشان دهنده این است که خلاقیت به معنای تجربه کردن و آزمودن است و این دو مشخصه معمولاً با اشتباه کردن همراه خواهد بود .

اگر تا به حال طراح گرافیکی را در حال انجام کار دیده باشید حتماً متوجه خواهید شد که آن ها به طور دائم چیزها را تغییر می دهند تا هنگامی که به چیزی که می خواهند برسند . معمولاً بیشتر افراد خلاق نیز به همین شیوه کار می کنند و به امتحان کردن چیزهای جدید و متفاوت ادامه می ‌دهند تا زمانی که به نتیجه دلخواه شان برسد .

شما چطور؟ آیا از امتحان نمودن چیزهای جدید هراس دارید ؟ اگر نگران از دست دادن اعتبارتان هستید و خلاقیت درونی خود را سرکوب نموده اید برای آزاد کردن آن باید احتیاط را کنار گذاشته و از موانع ذهنی ساخته خودتان عبور نمایید . وقتی بیاموزید افکار و ایده هایی داشته باشید که از معیارها و تفکرات فعلی تان رها هستند راز داشتن خلاقیت پنهان درونی در زندگی را خواهید آموخت .

اکثر ما خلاق هستیم و تنها با انجام پیشنهاد های ارائه شده در بالا می ‌توانیم از این نیروی پنهان خود بهره ‌مند شویم . با بهره گیری از خلاقیت درونی خود زندگی ما در مسیر تازه قرار گرفته که این مسیر راهی به شادی ، رضایت و موفقیت خواهد رسید .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false