×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
تأثیر زبان بدن در اعتماد به نفس - تصویر شاخص

در صورتی که به طرز نشستن و صحبت کردن تان با اطرافیان دقت کنید می‌ فهمید که حین حرف زدن دست های تان کجاست و حالت صورتتان به چه صورت خواهد شد ؟ در واقع شخصی که در کنار شما قرار می گیرد با دیدن زبان بدن شما فکرهایی در رابطه با شما خواهد نمود . درصد بسیاری از ارتباطات و نحوه برداشت دیگران از شما متأثر از زبان و حرکات بدن تان می باشد که شامل طرز ایستادن ، طرز نشستن ، اشارات و حرکات چشم صورت و دست ها هنگام حرف زدن می باشد . در این مقاله به مهم ترین نکاتی که در رابطه با این موضوع و تأثیرات آن بر اعتماد به نفس تان مطالب مفیدی را ارائه خواهیم داد تا انتها با ما همراه باشید  .

مطالب بیشتر : مثبت اندیشی و اعتماد به نفس

طرز صحیح درست نشستن و تأثیر آن بر زبان بدن

طرز صحیح درست نشستن و تأثیر آن بر زبان بدن

این مبحث را ابتدا با یک مثال آغاز می کنیم تصور کنید که وارد اتاق می شوید ، در صورتی که قوز کرده باشید حتی اگر شخص با اعتماد به نفسی باشید این عمل ، اعتماد به نفس ظاهری شما را پایین می آورد اما نکته‌ای که در رابطه با زبان بدن وجود دارد این است که این عامل چه خوب بچه بد می تواند بر هورمون ها و ذهن ما تأثیر بگذارد . در واقع شما می توانید با انجام حالت های کوچک جلوه دادن بدن مثل قوز کردن نه تنها از دید دیگران یک فرد خجالتی و ترسو به نظر می آیید بلکه خودتان نیز واقعاً این احساس را نسبت به خود پیدا خواهید کرد . در صورتی که فکر می کنید که اعتماد به نفس کافی ندارید پیشنهاد می شود به طور مداوم حالت بدنی افراد با اعتماد به نفس را تمرین کنید تا یاد بگیرید .

مطالب مفید : بالا بردن اعتماد به نفس

روش تأثیر گذار جهت نشان دادن زبان بدن و احساس کردن آن

تأثیرات زبان بدن و دقت در حالت بدنی

گره کردن مشت به نشانه برد و پیروزی : در صورتی که آماده مصاحبه برای شغل ایده آل تان هستید یا می خواهید در یک مسابقه بسیار مهم شرکت کنید جهت آرام کردن اعصاب خود می توانید روش قدیمی گره کردن مشت هایتان را امتحان نمایید .

ارتباط چشمی : در صورتی که حین صحبت کردن با دیگران به پایین نگاه کنید نشان دهنده احساس عدم امنیت و اضطراب در شما می باشد . پیشنهاد می‌شود حین حرف زدن با دیگران تماس چشمی تان را حفظ نمایید .هراز گاهی بالا و پایین را نگاه کنید . در واقع نگاه کردن به بالا پایین و یا چپ و راست وقتی که از شما سؤالی پرسیده می شود و شما نیاز به فکر کردن دارید یک امر طبیعی به حساب می آید .  زل زدن به طرف مقابل را فراموش نکنید چون سبک نگاه کردن تمرکز شما را بیشتر و حالت تهاجمی نیز دارد .

باز نمودن دست : حرکات دست در زبان بدن بسیار حائز اهمیت است به گونه‌ ای که وقتی شما می نشینید کف دستان تان را رو به آسمان و انگشتان تان را به سمت فردی که با او در حال حرف زدن هستید ببرید . جالب است بدانید باز بودن کف دست نشان دهنده این است که شما پذیرای تبادل اطلاعات و ایده ها هستید و در صورتی که کف دست شما بسته یا رو به پایین باشد به این منظور است که شما علاقه به شنیدن صحبت های طرف مقابل تان ندارید .

بیشتر بدانید : شیوه مقابله با ترس و داشتن شهامت

طرز لباس پوشیدن و تأثیر آن بر زبان بدن و اعتماد به نفس

طرز لباس پوشیدن و تأثیر آن بر زبان بدن و اعتماد به نفس

در تحقیقات و آمارهای به دست آمده از یک کلینیک پزشکی در رابطه با امتیاز به داوطلبان افرادی که روپوش نداشتند در قیاس با پزشکان آزمایشگاه که روپوش بر تن داشتن در انجام وظایف خود بی دقت و با حساسیت کمتری می باشند . در واقع نوع پوشش و لباس پوشیدن ما موجب برداشت دیگران از ما می شود . لباس پوشیدن برای داشتن اعتماد به نفس چیزی فراتر از پوشیدن لباس های مد روز و شیک می باشد . لباس پوشیدن موجب می شود که حین قرار گرفتن در یک جمع حس خوب و با وقار بودن داشته باشید و اعتماد به نفس شما را در هر موقعیتی بالا خواهد برد .

لباس شما قسمتی از زبان بدن شما به حساب می آید و پیام خاصی را به دیگران انتقال می دهد . همچنین بازخورد غیر کلامی  دیگران به طرز لباس پوشیدن تان به طور غیرمستقیم بر اعتماد به نفستان تأثیر خواهد گذاشت . همیشه سعی کنید سبک خاص و مورد علاقه تان را پیدا کنید و اگر کمد لباس شما از لباس هایی تشکیل شده که به شما حس اعتماد به نفس و قدرت می دهد حتماً مجموعه لباس های خود را با افزودن این دست لباس های بیشتر تکمیل نمایید .

تأثیرات مثبت زبان بدن با ترک حالت های عصبی

تیک های عصبی با استفاده از اعمال شما مثل جویدن ناخن‌ ها ، تکان دادن پاها ، پیچ و تاب دادن به موها و یا حرکات اضافی پدیدار می شود . در واقع این حرکات عصبی ناشی از بدن بودن زبان بدن و مانع از توجه دیگران به صحبت های شما می شود و نمی گذارد آن ها پیام شما را دریافت کنند . همیشه به یاد داشته باشید که در حین صحبت کردن از لمس صورت ، گردن و موهای خود بپرهیزید و چون این ها از علائم اضطراب می باشد این پیام را به طرف مقابل می رساند که شما اعتماد به نفس ندارید . در صورتی که حالت یا تیکه عصبی دارید و دیگران در گذشته به خاطر این رفتار از شما انتقاد کردند باید به نوع بیقراری که حین صحبت کردن با دیگران انجام می دهید دقت کنید و عواملی که موجب تحریک این بیقراری ها می شود را شناسایی نمایید . در واقع باید بکوشید تا کار یا حرکت دیگری را جایگزین این رفتار عصبی کنید  .

بیشتر بخوانبد : چگونه افکار مثبت داشته باشیم ؟

تأثیرات زبان بدن و دقت در حالت بدنی

 

حالت بدنی تان هنگام درست می شود که حین نشستن و یا ایستادن کمترین میزان فشار را به عضلات و دیگر ناحیه بدن وارد شود . حالت بدنی صحیح جهت اجتناب از کمردرد ، گردن درد ، دردهای عضلانی و همتراز نگهداشتن استخوان‌ها ضروری است . حالت بدنی صحیح و تأثیرگذاری آن در زبان بدن موجب باز شدن راه های هوایی و تضمین تنفس درست می ‌شود و در نتیجه تمام اعضا و بافت های بدن به درستی به وظایف خود عمل خواهند نمود . در واقع حالت بدنی درست از دید دیگران منعکس ‌کننده اعتماد به نفس است ؛وقتی شما صاف بشینید ، شانه هایتان را عقب بدهید و سرتان را بالا بگیرید از دید دیگران فردی با اعتماد به نفس و متین به نظر خواهید رسید .

استفاده از زبان بدن گرم و گیرا

روش تأثیر گذار جهت نشان دادن زبان بدن و احساس کردن آن

در صورتی که می خواهید از نظر دیگران فردی جذاب و محبوب باشید و کسی را جذب خود کنید و یا بابت مسائلی او را متقاعد کنید استفاده از زبان بدن گرم و گیرا را فراموش نکنید . با این عمل اعتماد به نفس و پیام قدرتمند تان به طرف مقابل منتقل داده می شود .حال این عامل شامل استفاده از حالت های بدنی باز ، لبخند زدن ، سر تکان دادن ، تقلید عبارات و حرکات فرد مقابل است . در صورتی که بتوانید با این ابزار به اهدافتان برسید با فرد مقابل محکم دست بدهید و از او تشکر کنید . به موقعیت هایی فکر کنید که ممکن است به متقاعد کردن بیشتر فرد مقابل ختم شود . قبل از وقوع چنین موقعیت ‌هایی ابتدا تمرین کنید و در صحبت های عادی ، عبارات و حرکات قرینه ای را تکرار کنید تا در مواقع نیاز با اعتماد به نفس آنها را به کار بگیرید .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false