×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

مغز شما دارای ترازویی بسیار دقیق است. هنگام شروع هر کار، ناراحتی و خوشی حاصل از این کار با این ترازو سنجیده می شود. اگر کفه ی ناراحتی سنگین تر باشد تمایلی برای شروع آن کار نخواهید داشت. پس اگر می خواهید کاری را شروع کنید و نمی توانید، به این دلیل است که کفه ی ناراحتی ترازوی ذهن شما  سنگین تر است و اگر قرار است رفتار خود را تغییر دهید و از قدرت درونی تان بهره گیرید، باید آنچه را در مغزتان با ناراحتی یا خوشی مترادف شده است عوض کنید.

پول و آزادی بیشتر ؟

ترازوی ذهن-پاکدشت نیوز

شما می گویید: «پول یعنی آزادی بیشتر، می توانم با پولی که دارم به دوستانم کمک کنم، برای فرزندم هدیه ای بخرم، به مسافرت دور دنیا بروم، معلوماتم را بیشتر کنم و حتی بهترین مربی ها را در اختیار داشته باشم.» اما در همان زمان مغزتان به شما ندا می دهد که «بله، اما اگر پول بیشتری داشته باشی دیگر هرگز فرصت کافی برای خانواده ات نخواهی داشت، برای به دست آوردن پول باید از تمام تفریحاتی که دوست داری و استراحت ات بگذری، ممکن است شریکانت به تو خیانت کنند و پولت را از دست بدهی و علاوه بر این، برای همیشه تنها خواهی ماند. اگر می خواهید از شر بدهی های خود خلاص شوید و یا با درآمد بیشتر، راحت تر زندگی کنید، باید یک بار و برای همیشه تصمیم بگیرید نحوه ی تمرکز فکرتان را تغییر دهید. ترازوی خود را بدرستی به کار بگیرید. از خود بپرسید اگر همواره در تنگدستی زندگی کنم، چقدر باید متحمل ناراحتی شوم؟ اگر پول بیشتری به دست آورم تا چه اندازه ناراحت خواهم شد؟ باید بدانید برای پول به دست آوردن، از نظر احساسی، معنوی، جسمی و مالی چه هزینه ای باید پرداخت کنید.

فرار از ناراحتی و تمایل به خوشی دو نیروی اصلی در مسیر زندگی

همان طور که بارها گفتم (تکرار، ما در تمام آموزش ها است)، دو نیروی اصلی مسیر زندگی ما را تعیین می کنند: فرار از ناراحتی و تمایل به خوشی . اگر می خواهید زندگی تان در کنترل شما باشد باید به این دو نیرو افسار بزنید؛ در غیر این صورت این دو نیرو شما را در اختیار خواهند داشت. برای در دست گرفتن این دو نیرو باید توانایی تغيير كانون تمرکز فکرتان را داشته باشید. بر هر چه تمرکز کنید، به حقیقت خواهد پیوست. باید بیاموزید معادله های ذهن تان را تغییر دهید. اگر در ذهن شما پول مساوی است با ناراحتی، هیچ وقت به پول بیشتری دست نخواهید یافت، پس باید این معادله را در هم بشکنید و فکرتان را به آن جنبه هایی از پول متمرکز کنید که یادآور خوشی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false