×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
باید ها و نباید های پیشگیری از کرونا در سفر

با شیوع ویروس کرونا در جهان سازمان بهداشت جهانی همواره دور ماندن از اجتماعات و رعایت فاصله اجتماعی در مکان عمومی را به تمامی افراد توصیه نمود.  تأکید این سازمان جهت نرفتن به سفرهای غیر ضروری جهت پیشگیری از کرونا در سفر را با توصیه های مهم اعلام داشته است . اخلاق شهروندی در این شرایط را ایجاب می ‌کند که سلامتی خود و دیگر افراد را اولویت قرار دهیم و فعلاً سفر و تفریح را به کل فراموش کنیم . در صورتی که مجبور به سفر هستید و دلیل خروج تان از شهر فراتر از تفریح و سرگرمی است با ارائه توصیه های مهم در رابطه با پیشگیری از کرونا در مسافرت با ایمنی بیشتر سلامت خود و دیگران را به خطر نیندازید .

بیشتر بخوانید : بهترین روش پیشگیری از ویروس کرونا

باید ها و نباید های پیشگیری از کرونا در سفر

برای پیشگیری از کرونا در سفر جهت محافظت از جان خود و دیگران در برابر ویروس کرونا  در محیط ‌های عمومی از ماسک استفاده کنید تا دهان و بینی شما از ورود ویروس مصون بماند . سفرهای ضروری را بهتر است به صورت فردی یا فقط با یکی از اعضای خانواده انجام دهید و هرگز گروهی سفر نکنید . در صورتی که از سلامت اعضای خانواده مطمئن هستید از تماس نزدیک با دیگر افراد خودداری کرده و حداقل به اندازه ۲ متر فاصله گذاری اجتماعی را با آنان رعایت کنید . در حین سفر مدام دست خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید و در صورت دسترسی نداشتن به مواد شوینده با استفاده از ژل های ضدعفونی کننده به الکل ۶۰ درصد به بالا دستان خود را تمیز نمایید . از اشخاصی که مشکوک به کرونا می باشند دوری کرده و به هیچ عنوان به ملاقات بیمار کرونایی نروید . در حین عطسه یا سرفه و صورت خود را پوشانده و هرگز دست خود را به چشم دهان و بینی نزنید .

بیشتر بدانید : فرق ویروس کرونا با ویروس آنفولانزا و سارس

ملاحظات مهم جهت پیشگیری از کرونا

 

مسلماً مسافرت احتمال ابتلای شما به ویروس کرونا را بالا می برد . یکی از موارد پیشگیری از کرونا در سفر رعایت نکات بهداشتی و فردی شما با همسفرانتان می باشد . در صورتی که با وسایل نقلیه‌ ی عمومی  سفر می کنید حتماً از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی با افراد را رعایت نمایید . معمولاً فرودگاه ها ، ترمینال ها و ایستگاه های راه آهن مکان هایی هستند که ویروس کرونا در هوا بر روی سطوح مختلف در حال گسترش می باشد . در این اماکن عمومی رعایت فاصله اجتماعی دشوار خواهد بود و جان شما برای ابتلا به کرونا به خطر خواهد افتاد . به طور کلی در زمان سفر هر چه زمان بیشتری را در نزدیکی افراد بیمار یا ناقل به کرونا بگذرانید خطر ابتلای شما به این ویروس افزایش می یابد . بنابراین راه پیشگیری از کرونا در مسافرت یا در هر زمان دیگر با دو قانون ساده دوری از افراد و دوری از فضا های آلوده می باشد .

مسافرت با هواپیما

ملاحظات مهم جهت پیشگیری از کرونا با مسافرت با هواپیما

برای سفر با هواپیما نیاز به گذراندن وقت در خطوط امنیتی و پایانه‌های فرودگاهی داریم . این موضوع موجب می‌شود تا شما با افراد زیاد و سطوح مختلفی تماس پیدا کنید ‌. معمولاً در فضای فرودگاه ها به علت نوع گردش هوا در پروازها میکروب به راحتی قابل پخش نیست و به نوعی در هواپیما فیلتر می شود . با این وجود حفظ فاصله در پروازهای شلوغ مشکل است و مسافران در فاصله کمتر از دو متر نیز می نشینند . این امر به خودی خود خطرناک بوده و خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد .

مسافرت با اتوبوس یا قطار

سفر کردن با قطار و اتوبوس در شرایط معمولی نیز خطرناک است زیرا شما در فاصله کمتر از ۲ متر با دیگران خواهید نشست . در این شرایط احتمال آلوده شدن به کرونا زیادمی باشد بنابراین جهت پیشگیری از کرونا در مسافرت با اتوبوس یا قطار بدون در نظر گرفتن هیچ گونه استانداردی محال است .

مسافرت با خودرو شخصی

ملاحظات مهم جهت پیشگیری از کرونا با مسافرت با خودروی شخصی

سفر با ماشین شخصی نسبت به دیگر روش ها راحت تر بوده اما باز احتمال ابتلا وجود خواهد داشت ‌. با توقف هایی که در رستوران پمپ بنزین یا سرویس های بهداشتی دارید خطر آلوده شدن به کرونا افزایش یافته زیرا امکان دارد به سطوح مکرر شده و آلوده دست بزنیم و یا در فاصله بسیار کمی از افراد بیمار و ناقل قرار بگیرید .

مطالب مفید : ماسک صورت مناسب برای پیشگیری از ویروس کرونا

توصیه های مشترک جهت پیشگیری از کرونا در تمامی سفرها

 

در فضاهای عمومی از ماسک استفاده کنیم و از هر فردی که اعضای خانواده شما نیست حداقل ۲ متر فاصله بگیرید .

پس از استفاده از سرویس های بهداشتی همچنین پس از حضور در مکان های عمومی دست های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید . در صورت نداشتن آب و صابون از مایعات ضدعفونی کننده با غلظت الکل بالا استفاده کنید .

در جایگاه های پمپ بنزین برای لمس دکمه ها و دسته نازل از دستمال الکل دار استفاده نمایید .

قسمتهای خارجی و داخلی دستانتان را به الکل ۶۰% آغشته نمایید و همچنین بعد از رسیدن به مقصد دستان خود را با آب و صابون به مدت زمان ۲۰ ثانیه بشویید .

حتما به اندازه کافی ماسک به همراه داشته باشید و از استفاده از ماسک چند بار مصرف اجتناب کنید .

جهت پیشگیری از کرونا در سفر خوردن آب را دست کم نگیرید . حتماً چند بطری آب همراه خود داشته باشید تا در صورت بسته بودن فروشگاه یا عدم امکان تردد در طول مسیر آب کافی برای نوشیدن داشته باشید .

توصیه های مشترک جهت پیشگیری از کرونا در تمامی سفرها

برای پیشگیری از کرونا در مسافرت غذای خود را همراه تان بیاورید و در صورت امکان در محل اقامت تان می توانید با تهیه مواد غذایی خام آشپزی نمایید . در صورتی که این امکان برای تان وجود ندارد خوب است که غذای تان را از یک رستوران مطمئن سفارش دهید و حتماً غذا را کاملاً گرم و پخته شده میل نمایید .

به طور کلی سفر یکی از عوامل اصلی جهت افزایش سرعت شیوع ویروس کرونا می باشد با وجود این شرایط خطرناک باید سفر کردن را فراموش نمایید . این مقاله جهت آگاهی از افرادی است که به دنبال روش های پیشگیری از کرونا در مسافرت و سفر های ضروری کاری هستند . با رعایت تمامی موارد ذکر شده تا حد زیادی می توانید سلامت خود و همسفرانتان را تضمین نمایید .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false