×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
راه حل اول برای جذب وفور نعمت در زندگی

به اعتقاد من فراوانی به معنای گردآوری مال و دارایی نیست ؛ بلکه درباره نگرش ما نسبت به زندگی و آگاهی از این نکته است که هر آنچه برای کسب شادمانی و خیر و برکت نیازمندش هستیم ، پیشاپیش در اختیار ماست و دستیابی به ثروت ، تندرستی و شادمانی و سایر نعمت های الهی به آب و هوای درونی ما مربوط بوده و رویدادهای بیرونی به طور مستقیم در آن تأثیری ندارند . دانستن این نکته که کمبود و نداری مجموعه ای از گرایشها و عقایدی است که بر آنچه ما در اختیار نداریم تأکید می کند . نقطه نظرهای ذکر شده در زیر یاری تان می کند تا بتوانید تا علاوه بر جذب وفور نعمت در زندگی ، ذهنیت کمبود را به مبارزه بطلبيد و این دشمن لانه کرده در ضمیر باطن را از آنجا بیرون کنید .

راه حل اول برای جذب وفور نعمت در زندگی

با هیچ چیز به مخالفت برنخیزید . بکوشید عقیده خود را در قالب الفاظ و عبارت های مثبت بیان کنید. برای مثال به جای تلاش برای کاهش وزن ، بکوشید تصویر اندام متناسب و دلخواهتان را که در ذهن ترسیم کرده اید تحقق بخشید . به جای ترک سیگار بکوشید فردی آزاد و رها از سیگار باشید . چندی پیش تابلو کوچکی بر روی دیوار فروشگاهی دیدم که نوشته بود: «لطفا در خارج از فروشگاه سیگار خود لذت ببرید.» همان گونه که ملاحظه می شود این عبارت بر آنچه افراد می خواهند تأکید دارد و نه چیزی که دوستش ندارند و نمی پسندند .

برای جذب وفور نعمت در زندگی قدردان باشید : از هر مجالی برای قدردانی از آنچه در اختیار دارید استفاده کنید . حتی اگر مالی دارایی بیشتری می طلبید و یا از خصوصیات فردی خود خرسند نیستید، از قدردانی غافل نشوید. سپاسگزاری حرص و طمع را از رنگ و جلا می اندازد و افکار را به وفور و فراوانی متمرکز می کند. وقتی ما از چیزهایی که در اختیار داریم قدردانی می کنیم پنداری جهان هستی سخاوتمندتر می شود و نعمت ها بیشتری را به ما ارزانی دارد همچنین من به این کشف بزرگ نایل شده ام که هر چه به حرص و طمع بیشتر غلبه کنیم .

برای جذب وفور نعمت در زندگی قدردان باشید

علاقه مندی به شغل در آستانه تلاش بهتر و جذب وفور نعمت در زندگی

به کار و حرفه ای بپردازید که به راستی دوستش دارید و یا به کار کنونی خویش عشق بورزید. نمی دانم با توسل به چه الفاظ و بیانی به اهمیت این نکته در جذب وفور نعمت در زندگی و فراوانی تأکید کنم . اگر در ژرفای درون خویش حس می کنید که دوست دارید حرفه ای دیگر را بیازمایید و یا محل خود را تغییر دهید و یا هر چیز دیگر؛ بی درنگ به انجام این کار همت کنید. این تنها شیوۀ صداقت و یکرنگی با خویش است. اگر به توانایی های خویش اعتماد نداشته باشید، جایگزین کردن فراوانی به جای کمبود به تقریب نا میسر خواهد بود. وقتی حرفه ای را که دوستش دارید آغاز می کنید و یا به حرفه کنونی خود علاقه مند می شوید، در می یابید که فرصت ها – به طرزی که حتی در خواب هم نمی دیدید به استقبالتان می شتابند و اگر واقعا آماده نیستید حرفه یا موقعیت و یا جنبه های دیگر زندگیتان را تغییر دهید، افکارتان را در جهت دوستی با آن بخش از فعالیت های روزانه – که از آن بیزار هستید. متمرکز کنید. به بخشهای نشاط انگیز و شادی بخش کارتان توجه کنید و از ذهن، بدن و روح برای انجام کاری سازنده سپاسگزار باشید. وقتی کاری را که انجام می دهیم دوست داریم، وفور و فراوانی آسوده تر و شادتر در مسیر زندگی ما حرکت یا جریان پیدا می کند.

علاقه مندی به شغل در آستانه تلاش بهتر و جذب وفور نعمت در زندگی

افکار مثبت جهت جذب وفور نعمت در زندگی

بررسی کنید و ببینید که افکار مسلط و غالب شما جهت جذب وفور نعمت در زندگی در طول روز چیست ، چه مقدار از نیروی ذهنتان را به روی آنچه ندارید متمرکز می کنید ؛ چقدر از وقت خود را به آرزومندی برای داشتن مال و منال بیشتر و یا اظهار تأسف برای وضعیت اندوه بار کنونی خویش اختصاص می دهید. در این راستا ، وسواس گونه با خود صادق و روراست باشید . ممکن است به این نتیجه برسید که بخش قابل توجه اوقات روزتان درباره این گونه افکار صرف می شود . اگر چنین است با تلاشی متمرکز ، این هشیاری را به وقت معینی از روز محدود کنید و بقیه اوقات را به چیزهایی بیندیشید که قصد دارید در زندگیتان توسعه دهید . این وضعیت می تواند به عادتی تبدیل شود و در سراسر عمرتان پایدار باقی بماند . در وهله نخست باید از این نکته آگاه شوید که چه میزان از تفکر و وقت شما صرف تقویت چیزهایی که به واقع مایل نیستید رشد کند می شود .

افکار مثبت نسبت به دیگران

غالب مسایل در روابط و مناسبات اجتماعی تنها به این علت است که فرد ذهن خود را به آنچه طرف مقابل فاقد آن است متمرکز می کند. اگر از کسی که دوستش دارید .خشمگین و عصبانی هستید ، افکارتان را به خصوصیات دوست داشتنی آن فرد متمرکز کنید، وقتی خصوصیات نیکو و دلپذیر دیگران را مرکز توجه قرار دهید کانون همدلی در روابط شما رشد می کند. این شیوه برخورد درباره کودکان نیز مؤثر است. بنابراین آنان را هنگام انجام کار خوب، غافلگیر کنید.

برای جذب وفور نعمت در زندگی خودتان را باور داشته باشید

به مجرد دستیابی به چیزی خوب و رضایت بخش در زندگیتان به خود خاطرنشان کنید : من شایستگی این را دارم. جذب وفور نعمت در زندگی و فراوانی حاصل احساسی است که نسبت به خود دارید . اگر حس می کنید که آنقدر مهم هستید که می توانید مسایل دیگران را پاسخ دهید و انقدر الهی شده اید که شایسته پاداش هستید، پاداش خود را خواهید ستاند. عکس اگر در ته دل و در باطن خود را لایق نپندارید و توانایی هایتان را به هیچ گیرید، فرصه ذهن خویش را به روی کمبود و نداری گشوده اید.

از درخت بیاموزید که چگونه تمام نیروی بالقوه و شکوهمند خویش را می می کند. درخت مدام خواهان آب و هوا و آفتاب است تا با توسل به آن رشد کند و برگ خود را بگستراند. آیا هرگز ممكن است که به یک درخت بگویید: «تو به خ داشتن خزه نفرت انگیز بر روی پوستت و شاخه های کج و خمیده ات باید شرمند باشی.»؟ درخت به نیروی زندگی اجازه می دهد که در آن جاری شود. نیروی ذهن اشیا نیز درست مانند آن درخت یک ساختار طبیعی است. من بیشتر با یادآوری مطلبی از لائوتز هزاران سال پیش گفت پیوسته این نکته را به خود خاطر نشان می سازم. او گفته است: «مرغابی قلبی برای سفید و براق شدن نیاز به شستشو ندارد. با این منطق شما نیز برای این که خویشتن راستین خود را تحقق بخشید، به هیچ چیز نیاز ندارید. به بیانی دیگر شما آنچه را که برای کامروایی و شادمانی از اکنون و اینجا نیاز دارید پیشاپیش در اختیار داشته اید.

 افکار مثبت جهت جذب وفور نعمت در زندگی

نکات زیر را فراموش نکنید :

نرم و سبک به خود یاد آور شوید که: «من نمی توانم چیزی را تصاحب کنم.» وقتی برای بهبود وضعیت مالی خویش کوشش به خرج می دهید،و نگران سرمایه گذاریتان هستید و نقشه می کشید که چگونه بیشتر و بیشتر به دست آورید عبارت فوق را به خود خاطرنشان سازید. این معنا یکی از اصول عالم حیات است که خود شما بخشی از آن هستید. هنگام دستیابی به سطوح عالی هشیاری باید همه چیز را رها کنید. آیا قصد دارید به صرف این که به اندازه کافی چیزی در بساط ندارید، نگرانی و ناامیدی را به زندگیتان راه دهید؟ اگر چنین است، در کمال آرامش به این نکته توجه کنید که شما برای مدت کوتاهی می توانید از اشیاء و اموال خود سود ببرید؛ به هر حال پس از رسیدن به سطوح عالی هشیاری بر پندار باطل ناشی از دلبستگی به اشیاء و اموال واقف خواهید شد.
• از عبارت های تأكیدی به طور مداوم استفاده کنید. از هر فنی برای جلب وفور و را جستجو کرده ام و به هیچ نتیجه ای نرسیده ام. ماهیگیر پیر گفت:

– اقیانوس همین جاست، جایی که هر روز سرگرم ماهیگیری در آن هستی۔ ماهیگیر جوان در حالی که احساس ناامیدی می کرد گفت:
– اما این فقط آب است. من در جستجوی اقیانوس هستم.
ما نیز در جذب وفور نعمت در زندگی غوطه وریم و هرگز ضرورت ندارد که برای یافتن آن کوشش به خرج دهیم. اقیانوس برای آن ماهی کوچک بیکرانه است و لبریز از وفور نعمت. او نیز، چون ما، از جهان غنی و سرشار از برکت و دولت سود می برد.
تصمیم بگیرید که چگونه قصد دارید هر یک از روزهای زندگیتان را سپری کنید. عالم خزانه بیکران همه مرادهای دلتان است و هر چیز را که نیازمند و یا آرزومند آن هستید، اینجاست تا آن را بطلبید. فراوانی سهمی از انسانیت شماست و بر یکایک کنش های عالم شما حاکم است. اینجاست و چشم به راه تا به آن متصل شوید. هر آنچه را که اکنون به آن می اندیشید بسط و توسعه می یابد و بر مقدرات شما حکمفرمایی می کند و سرانجام شما براساس آن اندیشه، دست به عمل می زنید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false