×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
حوزه علميه پاکدشت-پایگاه جامع پاکدشت نیوز

مدرسه علمیه جعفریه عليه الاسلام در سال ۱۳۶۳ در یک ساختمان مسکونی در ضلع جنوبی دانشگاه ابوریحان بیرونی با مدیریت امام جمعه وقت حجه الاسلام حاج على آل طاها کاظمی با تعداد معدودی طلبه آغاز به کار نمود و طلاب در دو مقطع تمام وقت و پاره وقت مشغول به تحصیل علوم دینی شدند.

در سال ۱۳۷۰ حوزه علميه در محل فعلی در میدان آزادگان با واگذاری حدود ۵ هزار مترمربع از اراضی جنوب دانشگاه ابوریحان بیرونی ساخته شد.

حوزه علميه درپاکدشت-پایگاه جامع پاکدشت نیوز حوزه علميه پاکدشت-پایگاه پاکدشت نیوز

سردر ورودی این مدرسه به شکل فوق و در اطراف حیاط آن حجره هایی برای اقامت طلاب در نظر و در محل های مناسب این حیاط سالن اجتماعات، دفتر امام جمعه و کتابخانه نیز ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته شد.

مدیریت حوزه علميه پاکدشت

در مدرسه علمیه جعفریه (حوزه علمیه ) در حال حاضر ۷۰ طلبه در شش پایه مشغول به تحصیل هستند. مدیریت حوزه علمی پاکدشت از سال ۱۳۷۵ به عهده حجه الاسلام والمسلمين حاج حسن لزومی امام جمعه قرار گرفت که در حال حاضر نیز مشارالیه به اداره آن می پردازد.

با کوشش حاج حسن لزومی زمین مناسبی برای حوزه علميه (مدرسه علمیه جعفرية شهرستان) در بلوار شهدای رحیمی پاکدشت تهیه شد که در حال ساختن بناهای مناسب این مدرسه در مساحتی حدود ۱۳۰۰۰ متر مربع می باشند که این محل ظرفیت حداقل ۴۰۰ طلبه را دارد. سردر این مدرسه در زمین به شکل زیر مشاهده می شود.

حوزه علميه پاکدشت-پاکدشت نیوز

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false