×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
خبر ساز شدن ساخت و ساز های غیر مجاز در پاکدشت - تصویر اصلی پاکدشت

سرپرست شهرداری پاکدشت در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در محله بهاران مجوز تنها برای ۲ طبقه روی پیلوت صادر می شود اما عده ای با بی توجهی به قوانین ساخت و ساز اقدام به ساخت ۵ طبقه در این محله نمودند.

حسین شصتی افزود: سست بودن خاک و سنگینی بار ساختمانها باعث نشست زمین و به دنبال آن ترک خوردن دیوارهای چند دستگاه آپارتمان در این منطقه شده است.

اخبار بیشتر : بازدید مسئولین از ساختمان خطرساز و در حال ریزش محله بهاران

وی گفت: از سال ۹۴ تا ۹۸ پرونده این ساختمان ها در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مطرح بوده و رای مبنی بر تخریب واحدهای مازاد از پروانه در این کمیسیون صادر شده است.

شصتی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چرا حکم تخریب پیش از خرید و فروش و سکونت افراد اجرا نشده گفت: لازمه اجرای حکم تخریب صدور چند مرحله اخطار و پس از آن هماهنگی با نهادهای خدمات رسان برای قطع انشعابات آب، برق و گاز واحدها می باشد که همین مسئاله اجرای حکم را با تاخیر مواجه می کند.

حالا اینکه چرا باید واحدهای غیر مجاز انشعابات را دریافت کرده باشند سوالی بود که شصتی پاسخ به آن را منوط به بررسی های کارشناسی دانست.

اخبار بیشتر : برگزاری جلسه مدیریت بحران شهرداری در خصوص نشست محله بهاران پاکدشت

فرماندار پاکدشت هم در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما در این خصوص گفت: اولویت ما تخلیه واحدها و اسکان خانواده های ساکن در این واحدهاست که اقدامات لازم در این خصوص توسط شهرداری پاکدشت صورت گرفته است.

هادی تمهیدی افزود: به منظور ایمن سازی محل دستور قطع انشعابات گاز و برق صادر شده و در اولین فرصت حکم تخریب واحدها اجرا خواهد شد.

وی گفت:سازنده و  افرادی هم که در ساخت و ساز و فروش واحدها مشارکت داشتند مورد پیگرد قضایی قرار می گیرند.

بیشتر بدانید : ۱۲ منطقه شهرستان پاکدشت

وی با اشاره به اینکه خریداران این واحدها به طمع قیمت پائین قبل از خرید، پایانکار واحدها را از شهرداری استعلام نکرده اند یا علم به تخلف داشته اند و اینگونه متضرر شده اند افزود: از مالکان این واحدها می خواهیم شکایت خود را در مراجع قضایی مطرح کنند تا روند رسیدگی به این موضوع تسریع شود.

در پی نشست زمین و افزایش احتمال فروریختن ساختمانها در محله بهار‌ِ ده، ۲۷ خانوار محل سکونت خود را تخلیه کردند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false