×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
شخصیت زنان کاریزماتیک

برای بسیاری از افراد عادی که در واقع از صحبت با دیگران لذت نمی برند ، جذاب بودن به عنوان یک شاهکار غیرممکن به نظر می رسد. خوشبختانه مشخصه ها ها و ویژگی های شخصیتی خاصی وجود دارد که همه افراد کاریزماتیک دارند که ما می توانیم از آنها درس بگیریم به خصوص اگر بخواهیم در هنگام قرار ملاقات ، پیدا کردن شغل خوب یا ایجاد ارتباط با همسایگان تأثیر مثبت بگذاریم. در ادامه با بررسی بیشتر خصوصیت زنان کاریزماتیک همراه ما باشید.

بیشتر بدانید : کاریزما چیست ؟ چگونه کاریزماتیک باشیم ؟

شخصیت زنان کاریزماتیک

با توجه به معنی کاریزما در فرهنگ لغت Merriam-Webster ، شخصیت کاریزماتیک شخصیتی است که از “جذابیت یا جذابیت خاص مغناطیسی” ناشی می شود. افراد کاریزماتیک از رفتارهای غیر کلامی مانند وضعیت بدن و تماس چشمی برای نشان دادن شخصیت کاریزماتیک استفاده می کنند. شما ممکن است یک فرد کاریزماتیک را جذاب بنامید. افراد کاریزماتیک یا جذاب کسانی هستند که می شناسید و به نظر می رسد همیشه توجه دیگران را به خود جلب می کنند و خوب هستند بدون اینکه پرخاشگر یا مغرور به نظر برسند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کاریزما بین مردان و زنان متفاوت است. به نظر می رسد شکاف کاریزما بین مردان و زنان وجود دارد. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۹ نشان داد که زنان کمتر از مردان کاریزماتیک به نظر می رسند.

زنان کاریزماتیک به دیگران احساس خاص بودن می دهد. همانطور که فرانک کابان نویسنده در افسانه کاریزما می نویسد ، “افراد کاریزماتیک رفتارهای خاصی را انتخاب می کنند که باعث می شود دیگران احساس خاصی داشته باشند.” رهبران کاریزماتیک می دانند چگونه دیگران را وادار کنند که شنیده شوند. در واقع کاریزما یک مهارت است. در حالی که به نظر می رسد کاریزما یک ویژگی شخصیتی است که “یا آن را دارید یا ندارید” ، اما کابین می نویسد که این در واقع یک “رفتار آموخته شده” است. این خبر فوق العاده ای است زیرا به این معنی است که شما می توانید یاد بگیرید چگونه خودتان کاریزماتیک تر شوید! بنابراین ، یادداشت بردارید و کاریزماتیک بیشتری را در محل کار یا زندگی روزمره تمرین کنید.

بیشتر بخوانید : راه های افزایش کاریزما برای جذابیت بیشتر

دو خصوصیت مهم زنان کاریزماتیک

دو خصوصیت مهم زنان کاریزماتیک

به افراد احساس مهم بودن دهید: زنان کاریزماتیک به آنچه شما باید بگویید توجه می کنند و واقعاً شیفته آن هستند و اغلب ترجیح می دهند در مورد شما صحبت کنند تا خودشان.آنها مایلند سوالات متفکرانه ای در مورد شما بپرسند که گویی مهمترین فرد جهان هستید. وای ، چرا وقتی در حال صحبت با آن ها هستید اینقدر گرم و گیج هستید؟ برای تقویت مهارت گوش دادن ، تا آنجا که ممکن است تمرین کنید و از حرکات کاریزماتیک استفاده کنید. فقط منتظر نمانید تا نوبت شما برسد وقتی شخص دیگری صحبت می کند و تمرین آنچه را که قرار است بعد از آن بگویید را شروع نکنید ، چرا که حرف های او را از دست می دهید! در طول مکالمه به چشم افراد نگاه کنید و در صورت لزوم سر تکان دهید تا گوینده بداند که شما با آنچه می گویند همدل هستید. صحبت کردن را با هر نوع دستور کار برای مسیر مورد نظر خود شروع نکنید ، زیرا وقتی به طور فعال در حال گوش دادن و مشارکت در مکالمه هستید ، جهت رضایت بخشی به خودی خود شکل می گیرد.

مهارت های سخنرانی عمومی خود را تمرین کنید: عالی بودن در سخنرانی عمومی یک چیز است ، اما این توانایی همچنین به عالی بودن در مکالمات فردی تبدیل می شود. افراد جذاب می دانند چگونه به طور مختصر صحبت کنند و نظر خود را به زبان بیاورند در حالی که باعث می شود شما به طرز جادویی احساس راحتی کنید.

بیشتر بدانید : قانون کارما و نقش آن در رفتار و کردار انسان

بهترین ویژگی های زنان کاریزماتیک

بهترین ویژگی های زنان کاریزماتیک

بر بهترین ویژگی های خود تاکید کنید: جذابیت زنان کاریزماتیک این نیست که زیباترین زن اتاق باشید ، جذاب ترین زنان می دانند چگونه چیزهایی را که دارند تغییر دهند. به جای اینکه به ظاهر خود نگاه منفی داشته باشند یا روی چیزهایی که در مورد خودشان خوششان نمی آید تمرکز کنند ، تمرکز خود را بر محوریت ویژگی های مورد علاقه خود قرار می دهند. اگر هدف اصلی شما هنگام خرید لباس های جدید یافتن چیزهایی است که ویژگی هایی را که دوست ندارید پنهان می کند ، زمان تغییر بزرگ فرا رسیده است. آن “نقص” را فراموش کنید و در عوض به آنچه در خودتان دوست دارید فکر کنید تا بتوانید در عوض بر برجسته کردن آن تمرکز کنید.

خود را قابل دسترس جلوه دهید: زبان بدن بیانگر این است که شما کی هستید. افراد جذاب با اطمینان وارد اتاق می شوند ، اما لزوماً تمام توجه را به خود جلب نمی کنند. در حالی که یک رهبر ممکن است بخواهد قوی ترین موضعی را که می تواند اتخاذ کند را به دست بیاورد ، یک افسونگر می خواهد مطمئن شود که آنها قابل دسترس و قابل ارتباط هستند.

تفریح: اگر می خواهید پیش بروید ، ضروری است که برای تفریح ​​و آرامش وقت بگذارید. به آنچه فکر می کنید آرامش بخش است فکر کنید. شاید شما عاشق خواندن کتاب یا تماشای فیلم مورد علاقه خود هستید. شاید از بیرون رفتن برای صرف غذا با یک دوست و سپس دیدن فیلم یا تئاتر زنده لذت ببرید. در صورت امکان ، بهتر است این فعالیتها را با افرادی که دوستشان دارید و به آنها احترام می گذارید به اشتراک بگذارید. اینها افرادی هستند که بهترین ها را در شما نشان می دهند.

نتیجه گیری

کاریزما در واقع یک ویژگی اکتسابی به شمار می رود و شما می توانید آن را بیاموزید. این خصوصیت مربوط به جذابیت خاصی می شود که برخی افراد از آن برخوردارند. البته توجه کنید که کاریزما در زنان و مردان متفاوت است. ما در این مطلب به بررسی خصوصت زنان کاریزماتیک پرداختیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false