×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false
دانشگاه پیام نور با ۵۵ دانشجو رشته ی حسابداری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۷۹ در محل خانه جوان فرمانداری که زیر بنایی بیش از ۸۰ متر نداشت آغاز به کار کرد. این محل، هم دفتر دانشگاه و هم محل تشکیل کلاس بود.-پایگاه جامع پاکدشت نیوز

در سال ۱۳۷۹ در یک مراسم محرم آقای دکتر محمد قمی نماینده ی مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی به آقای حیدرمطلبی نژاد فرماندار پاکدشت گفت : ما برخی مکاتبات را انجام داده ایم شما پیگیری کنید تا دانشگاه پیام نور را در پاکدشت راه اندازی کنیم .

دانشگاه پیام نور با ۵۵ دانشجو رشته ی حسابداری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۷۹ در محل خانه جوان فرمانداری که زیر بنایی بیش از ۸۰ متر نداشت آغاز به کار کرد. این محل، هم دفتر دانشگاه و هم محل تشکیل کلاس بود.

بعد از چند سال آقای دکتر وردخانی به ریاست این دانشگاه انتخاب شد و تا پایان سال ۹۰ در این سمت بود .از سال ۱۳۸۴ دانشگاه پیام نور به محل جدید منتقل شد و در حال حاضر این دانشگاه در میدان پارچین ، جاده ی پارچین روبروی سامان شهر واقع است .ریاست دانشگاه را مدتی هم آقای محمد رضا محسنی به عهده داشت ..

مساحت زیر بنای فعلی این دانشگاه حدود ۱۰ هزار متر می باشد و با حدود ۵۰۰۰ دانشجو ادامه ی حیات می دهد . علاوه بر رشته های کارشناسی در ۳ رشته نیز کارشناسی ارشد دارد.

تعداد کارمندان آن ۴۵ نفر می باشند که برخی نیز هیات علمی تمام وقت هستند .

دانشگاه پیام نور با ۵۵ دانشجو رشته ی حسابداری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۷۹ در محل خانه جوان فرمانداری که زیر بنایی بیش از ۸۰ متر نداشت آغاز به کار کرد. این محل، هم دفتر دانشگاه و هم محل تشکیل کلاس بود.-پایگاه پاکدشت نیوز

دانشگاه پیام نور پاکدشت کاملا معتبر و مورد تایید وزارت علوم است

دغدغه بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور و شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور است ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دارای مدرک معتبر است ، حتی می توان گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد دارای اعتبار بالایی می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان است.

براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

دانشگاه پیام نور به هیچ عنوان یک دانشگاه غیر حضوری نیست

دانشگاه پیام نور دانشگاه نیمه حضوری یا غیر حضوری نیست ! در سال های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های بیشتر و مجازی شدن کلاس ها حرکت کرده است.بهتر بخواهیم بگوییم نه مثل دانشگاه های معمولی کلاس همیشه برگزار میشود نه مثل نیمه حضوری کلاس گاهی تا سالی می باشد یک چیزی مابین این دو !

تحصیل در پیام نور کتاب محور است!

که دانشگاه پیام نور کتاب محور است.یعنی اینکه دانشگاه اول ترم لیست منابع را منتشر می کند که برای هر درس کتابی معرفی شده است و خود دانشجو باید مطالعه کند و کتاب معرفی شده به عنوان منبع را آزمون بدهد در این مسیر با توجه به نوع درس و پیام نور آن شهر ممکن است کلاس گروهی نیز تشکیل شود و اساتید تدرس کنند.
نکته : کلیه دروس عملی و آزمایشگاه ها، کلاس گروهی برای آن تشکیل می شود.

سیستم گلستان در دانشگاه پیام نور

آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده است در واقع یک سایت اینترنتی با آدرس http://reg.pnu.ac.ir می باشد که کلیه اطلاعات دانشجو در آن قرار دارد ، از قبیل نمرات ، معدل و …

عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و حذف و اضافه می باشد پس این یعنی اینکه انتخاب و حذف و اضافه غیر حضوری و اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می شود.
از دیگر موارد مهم استفاده سیستم گلستان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات منتشر می شود و مشاهده نمرات و میان ترم است.

سیستم گلستن فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر قابل دسترس می باشد.

رتبه دانشگاه در ایران

دانشگاه پیام نور با ۵۵ دانشجو رشته ی حسابداری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۷۹ در محل خانه جوان فرمانداری که زیر بنایی بیش از ۸۰ متر نداشت آغاز به کار کرد. این محل، هم دفتر دانشگاه و هم محل تشکیل کلاس بود.- پاکدشت نیوز

بر اساس رتبه‌بندی جدید گروه QS دانشگاه پیام‌نور بیست و دومین دانشگاه برتر ایران است. بر اساس رتبه‌بندی وبومتریکس دانشگاه پیام‌نور پنجمین دانشگاه برتر ایران و دویست و سی و دومین دانشگاه برتر آسیاست؛ و همچنین بر اساس رتبه‌بندی سایت ۴ICU وب‌سایت دانشگاه پیام‌نور نهمین وب‌سایت برتر در بین دانشگاه‌های ایران است. همچنین دانشگاه پیام‌نور بزرگ‌ترین شبکه آموزش عالی دولتی ایران و در بین دانشگاه‌های باز دانشگاه پیام‌نور در آسیا دوم و در جهان ششم می‌باشد.

 

 

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false