×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
درسهای زندگی هر فرد-پاکدشت نیوز

آیا توجه کرده اید که بعضی از حوادث خاص، فقط برای بعضی از افراد خاص اتفاق می افتد؟ لوئیز هر شش ماه یکبار اخراج میشود، جیم همیشه در مسافرت مسموم میشود، فرانک هر سال کارش به دادگاه می کشد و … . بعضی از حوادث خاص هم برای بعضی از افراد خاص اتفاق نمی افتد. جیم هرگز اخراج نمی شود، لوئیز هیچوقت به دادگاه نمی رود و کارت پستال فرانک هیچوقت از بیمارستان ارسال نمی شود.این ها جزئی از درس های زندگی هستند.

درسهای زندگی-پایگاه جامع پاکدشت نیوز

واکنش افراد به درس های زندگی

هر کسی درس مخصوص به خود را می گیرد. واکنش افراد به درس زندگیشان متفاوت است و پاسخ های مختلفی به آن می دهند:

١- زندگی من مجموعه ای است از درسهایی که به آنها نیاز دارم، درسهایی که با نظم و ترتیب تمام در زندگی ام روی می دهند. (این سالمترین برخورد است و حداکثر آرامش ذهن را تضمین میکند.)

۲- زندگی یک مسابقه بخت آزمایی است، اما من از هر اتفاقی که روی دهد نهایت استفاده را می برم. (این دومین انتخاب خوب است و کیفیت متوسطی به زندگی می بخشد.)

۳- چرا همیشه همه بلاها بر سر من نازل مبشود؟ (این طرز برخورد نهایت ناکامی و بدبختی را تضمین می کند.)

ما در تمام طول زندگی مرتبا با درسهای تازه مواجه می شویم و تا زمانی که درسی را یاد نگیریم مجبور به گذراندن دوباره آن هستیم . مهم نیست که چه اسمی برایش می گذارید. مشیت الهی، ظهور طبیعی رویدادها یا…، مهم نیست که آن را می پسندید یا از آن تنفر دارید، در هر حال این، واقعیت زندگی است. چه مسئولیت بپذیرید و چه نقش یک قربانی را بازی کنید، چه بجنگید و چه از کنارش بگذريد در هر حال این واقعیت زندگی است، واقعیتی که اتفاق می افتد، واقعیتی که در تمام طول زندگی تان اتفاق افتاده است. هر بار که همسایه ای از شما سوء استفاده کرده است ، هر بار که فروشنده ای کلاه سرتان گذاشته است وهربار که دوستی ناجوانمردانه رهایتان کرده است، درسی در پیش روی شما قرار داشته است. اگر هفت روز هفته احساس بیچارگی می کنید احتمالا در درسی مردود شده اید. اگر مرتبة شغل و پول و دوستان خود را از دست می دهید این نشانه آن است که به درسهای زندگی توجهی نکرده اید.

خانمی میگفت: “حتى وقتی لباسم را عوض میکنم باز با همان مشکلات کهنه همیشگی مواجهم” بدترین چیزی که می توانیم بگوییم این است که: “نه، منصفانه نیست!”

درسهای زندگی-پاکدشت نیوز

خلاصه کلام

ما برای تنبیه شدن به دنیا نیامده ایم، برای درس گرفتن آمده ایم. هر رویدادی در زندگی ما توان بالقوه آن را دارد که ما را متحول کند و از میان همه آن رویدادها، سختیها و مصیبت ها بیشترین توان را برای تغییر تفكر ما دارا هستند. طوری رفتار کنید که گویی در ورای هر حادثه ای، هدف و مقصودی نهفته است و بدین ترتیب است که می توانید زندگی خود را هدفدار کنید. در مقابل هر حادثه ای از خود بپرسید که چرا به این نیاز داشته ام؟ و سپس بر آن غلبه کنید تا مجبور به ثبت نام مجدد در آن کلاس نشوید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false