×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false
دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب

جستجوی کار جدید به ندرت آسان است. این به زمان، تلاش و فداکاری نیاز دارد اما وقتی آن پیشنهاد شغلی سرانجام به پایان رسید، ارزش آن را دارد! دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب بسیار زیاد هستند. اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام جستجوی شغل، هدف نهایی خود را فراموش نکنید. شما می خواهید یک فرصت عالی بدست آورید و این شغل قسمت بزرگی از زندگی شما خواهد بود. فقط به آن فکر کنید، قرار است چند ساعت از زندگی خود را در محل کار خود سپری کنید؟ شما باید جستجوی شغل خود را به درستی انجام دهید.

تعداد زیادی از متقاضیان کار در بازار وجود دارد، به این معنی که رقابت زیادی برای شما وجود دارد. اگر مدتی است که به دنبال کار جدیدی هستید، اما یک پیشنهاد هنوز به میز نرسیده است، وقت آن است که یک قدم به عقب برگردید و دوباره ارزیابی کنید که دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب چیست؟

۹ دلیل اصلی شکست در پیدا کردن شغل مناسب

نه دلیل از دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب برای شما وجود دارد که بسیار حائز اهمیت هستند. نگاهی به لیست زیر بیندازید تا تشخیص دهید که مقصر هرکدام هستید یا خیر.

 برداشت اول بدی را ارائه دادید.

تعجب آور نیست که برداشت های اول در طول مصاحبه معنای زیادی دارند. اگرچه ممکن است مصاحبه واقعی خوب پیش رفته باشد، اما کارهای کوچکی که انجام داده اید ممکن است دوباره شما را آزار دهد. به عنوان مثال، شما پنج دقیقه با تاخیر وارد شده اید، لباس شما کاملاً حرفه ای نبوده یا ناراحت بوده اید.

. آمادگی نداشتید.

همیشه باید هنگام مصاحبه بهترین قدم را جلو بگذارید. صرف نظر از اینکه در چه مرحله ای از روند مصاحبه قرار دارید، عدم آماده سازی پاسخ به سوالات متداول مصاحبه یا سوالات متفکرانه برای مصاحبه گر می تواند فورا شما را ماندگار سازد.

شما در مورد چیزی دروغ گفته اید.

دروغ گفتن در مورد هر چیزی در طول مراحل مصاحبه برای داوطلب هرگز به پایان نمی رسد، زیرا کارفرمایان روش هایی برای بررسی واقعیت و تأیید گفته های شما دارند. در مورد تحصیلات، تجربیات یا مراجع شخصی خود صادق باشید.

دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب - پاکدشت نیوز

شما از نظر فرهنگی مناسب نبودید.

بخاطر داشته باشید، هنگامی که کارفرمایان ارزیابی می کنند که آیا می خواهند کاندیداهای خاصی را استخدام کنند، “تناسب” نقش اصلی را بازی می کند. اگر کار در یک نوع خاص محیط کار را ترجیح دهید، یا اینکه با یک سبک مدیریت خاص کار کنید، اگر کارفرمای احتمالی شما خلاف این عمل را انجام دهد، این می تواند زمینه ساز یک تناسب فرهنگی ضعیف در مسیر شما باشد.

بیش از حد عادی یا بیش از حد اعتماد به نفس داشتید.

اگر به نظر می رسد مصاحبه شما به خوبی پیش می رود، می تواند وسوسه انگیز باشد که سر سخت بودن خود را کنار بگذارید و یک رابطه دوستانه تر با مصاحبه کننده خود ایجاد کنید. اگرچه خیلی عادی بودن، با استفاده از زبان عامیانه یا شوخی می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. در نتیجه، به نظر می رسد شما در حال بازی هستید و این شغل را جدی نمی گیرید.

شما حضور آنلاین ندارید.

شبکه های اجتماعی یک روش عالی برای بیان ایده ها و نظرات شما است، اما بدون زمینه مناسب برخی از ارسال ها می توانند برداشت غلطی داشته باشند و در روند مصاحبه علیه شما کار کنند. اگر با یک جستجوی سریع Google مشخص شود که حضور آنلاین شما ممکن است مشکلی ایجاد کند، یک مدیر استخدام ممکن است فقط به سمت نامزد دیگری برود.

شما یادداشت “تشکر” ارسال نکردید یا پیگیری نکردید.

چه مرحله اول را طی کرده باشید و چه به مرحله مصاحبه نهایی رسیده اید، نوشتن یک یادداشت تشکر برای مدیر استخدام چیزی فراتر از بهترین روش است. این احترام شما نسبت به مصاحبه کننده شما را به آن ها نشان می دهد، علاقه شما به این نقش را نشان می دهد و شما را در طول تصمیم گیری در ذهن نگه دارد. عدم ارسال یادداشت تشکر به عنوان یک پرچم قرمز بزرگ برای یک کارفرمای احتمالی در نظر گرفته خواهد شد. به یاد داشته باشید، اگر یک استخدام کننده مصاحبه شما را با شما هماهنگ کرده باشد، به احتمال زیاد همه مکالمات شرح مراحل بعدی را تسهیل می کند.

شما نمی توانید مهارت هایتان را ارائه دهید.

اغلب اوقات، داوطلبان استثنایی فرصت های عالی را از دست می دهند زیرا آن ها نمی توانند از زمان مصاحبه خود به اندازه کافی استراتژیک برای ارائه مهارت ها و تجربیات خود استفاده کنند. به جای تجدید مهارت ها و تجربیاتی که قبلاً در رزومه آورده اید، آنچه را که در زمینه سابقه شما به طور خاص شما را به عنوان بهترین کاندید معرفی می کند، به روشنی بیان کنید.

شما با مدیر استخدام ارتباط برقرار نکردید.

در پایان، ارتباطی که با مصاحبه گر برقرار می کنید نقش اصلی را در تصمیم گیری وی برای استخدام یا عدم اشتغال شما خواهد داشت. و همین موضوع ممکن است از دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب باشد.  اگرچه شما ممکن است واجد شرایط باشید، دارای اعتبار عالی و در تمام طول مصاحبه مشتاق باشید، اما اگر ارتباط برقرار نکنید ممکن است دلایل شکست در پیدا کردن شغل مناسب برای شما باشد.

بیشتر بخوانید: راهکارهای کلیدی برای ایجاد انگیزه

چرا پیدا کردن شغل مناسب بسیار سخت است؟

برخی از دلایل پیدا کردن شغل مناسب ممکن است چالش برانگیز باشد و اینکه چگونه می توانید به آن ها رسیدگی کنید:

شرکت ها ممکن است از افراد خود استخدام کنند

بسیاری از فرصت هایی که کارفرمایان ارسال می کنند، منحصرا در اختیار متقاضیان خارجی نیست. اگر شرکتی برای موقعیتی استخدام می کند، آن موقعیت معمولاً در اختیار افراد داخل شرکت نیز قرار دارد. ممکن است شرکت استخدام کننده نسبت به نامزدی که از قبل می شناسند مطلوب تر باشد. یک کاندیدای خارجی باید بتواند اولین تأثیر قوی را ایجاد کند تا به یک نامزد داخلی توجه یکسان شود.

بسیاری از مشاغل هرگز به صورت عمومی ارسال نمی شوند

بسیاری از مشاغل موجود ممکن است در تابلوهای مشاغل عمومی ظاهر نشوند. در عوض، مدیران این سمت ها ترجیح می دهند پست را از طریق استخدام کنندگان یا توصیه های کارمندان پر کنند. گسترش روش های شما برای یافتن فرصت های شغلی می تواند تعداد بیشتری از موقعیت های مورد علاقه شما را کشف کند. به عنوان مثال: می توانید با استخدام کنندگان تماس بگیرید تا بفهمید آیا مشاغل موجود در رشته شما موجود است.

موقعیت ها بسیار رقابتی هستند

یک پست شغلی می تواند صدها برنامه را مشاهده کند. برای موفقیت یک برنامه، باید بتواند توجه کارفرما را به خود جلب کند. داشتن تعداد زیادی برنامه کاربردی می تواند زمانی را که یک کارفرما می تواند به خواندن مطالب مربوط به برنامه اختصاص دهد، محدود کند. ارسال یک رزومه متمایز و قوی می تواند علاقه کارفرما را برانگیزد.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false