×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
راز ثروتمند شدن-پایگاه پاکدشت نیوز

می خواهید راز ثروتمند شدن را برای تان فاش کنم؟ بسیار آسان است. ثروتمند شدن، تنها در گروی رفتار هر روزه ی شماست، هر چه احساس کنید بیشتر دارید، ثروت بیشتری به دست خواهيد آورد و بیشتر دوست خواهید داشت که ببخشید. وقتی به دیگران می بخشید مطمئن هستید که بیشتر دریافت میکنید و هر روز احساس بهتری خواهید داشت. در واقع رؤیاها و احساس تان است که از شما فردی پولدار یا فقیر می سازد.

 

مغز انسان و پذیرش حقیقت ثروتمندی

چندی پیش، پس از کنوانسیون ملی ۱۹۸۸، زمانی که جرج بوش، دنکوئیل را به عنوان نماینده ی خود معرفی کرد، شبکه ی خبری CNN در یک نظر خواهی عمومی تحت عنوان طرح شماره ۹۰۰، سؤالی را مطرح کرد. پاسخ هر سؤال یک رأی مثبت یا منفی تلقى می شد. سؤال این بود: «اگر دن کوئيل تحت تأثیر خانواده اش قرار میگرفت و در ویتنام می ماند، ناراحت می شدید؟»

سؤال به گونه ای طرح شده بود که به مردم این پیش زمینه ی ذهنی را می داد که دن کوئیل این کار را کرده است. آیا این امر شما را ناراحت میکند؟ مسلما بله. می بینید، مغز شما با خواندن قسمت اول سؤال، آن را به عنوان یک حقیقت می پذیرد و سپس توجه خود را به قسمت أخر سؤال، یعنی «ناراحت می شوید؟» متمرکز می کند و پاسخ می دهد.

این اتفاقی است که هر روز تکرار می شود. شما مرتب از خود سؤالاتی می کنید که پیش زمینه های ذهنی منفی به شما می دهد. این سؤالات، این باور را در ذهن شما شکل می دهد که از هوش، توانای مهارت ناچیزی برخوردارید، مغز با چنین پیش زمینه هایی ، پاسخها ناراحت کننده ای خواهد یافت. اگر از خود پرسید: «پس با نمی توانم از شر این اضافه وزن لعنتی خلاص شوم؟» مغز از سؤال شما می فهمد که شما قادر به کاهش وزن خود نیستید، پس چنین جوابی برای شما خواهد یافت: «اشتهای من خیلی زیاد است و نمی توانم آن را کنترل کنم.» این جواب فوق العاده ناامید کننده است و شما احساس بیهودگی می کنید، زیرا قدرت کنترل خود را ندارید. شما باور می کنید که از هر روشی هم که استفاده کنید، هیچ نتیجه ای عایدتان نخواهد شد و ناامیدی و عدم رضایت از خویش تمام وجودتان را در بر خواهد گرفت.

 

راز ثروتمند شدن- پاکدشت نیوز

 

تغیر سوالات ذهنی برای کسب نتایج بهتر

اگر می خواهید به نتایج فوق العاده ای برسید بهتر است نحوهی طرح سوالات تان را تغییر دهید. مثلا از خود بپرسید: «چطور می توانم هر چه زودتر لاغرتر شوم تا از تناسب اندامم لذت ببرم؟» یا «چه باید بکنم تا هر روز لاغرتر شوم و به سلامتی بیشتری دست پیدا کنم؟» اگر کیفیت سؤالات خود را بالاتر ببرید به پاسخ های بهتری نیز دست خواهید یافت. اگر از خود بپرسید: «چگونه می توانم به تناسب اندام دست یابم تا از آن لذت ببرم؟» مسلما به پاسخی برای کم کردن وزن خود دست می یابید زیرا با سؤال خود آن را به لذت ربط داده اید و مغز شما عاشق به دست آوردن لذت و خوشی است. بنابراین از کلمات جادویی برای طرح سوالات خود استفاده کنید تا پاسخ های معجزه آسا بیابید. به دنبال تنزل کیفیت سؤالاتی که هر روز از خود می کنید، کیفیت زندگی شما نیز پایین خواهد آمد.

اگر از خود بپرسید: «چرا من نمی توانم چیزی یاد بگیرم؟» نباید انتظار داشته باشید که مغزتان پاسخ دهد: «خیر، این طور نیست. شما از توانایی فراوانی برای آموختن برخوردارید.» بلکه با طرح این سؤال این باور در ذهن شکل می گیرد که شما ابدا دارای هوش و ذکاوت نیستید. بنابراین از این پس دیگر به خود زحمت آموزش نخواهید داد زیرا معتقدید تلاش شما برای یادگرفتن بیهوده است.

من به سؤالاتی که با چرا آغاز می شوند سؤالات بی انتها نام داده ام: «چرا تمام اتفاقات بد برای من می افتد؟» مسلم مغز شما برای چنین پرسشی پاسخ مشخص و دقیقی نخواهد یافت.

 

راز ثروتمند شدن-پایگاه جامع پاکدشت نیوز

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false