×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
توجه به صفات زنانگی جهت جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

در گذشته وظیفه مرد تأمین لباس ، غذا و تهیه یک سر پناه برای همسر و فرزندان محدود بود و وظیفه یک زن نیز تولد فرزندان، تغذیه آنها و تهیه غذا و لباس شستن و نظافت منزل بود وظیفه دیگری از او خواسته نمی شد و هر دو خود را انسان هایی موفق می دانستند و به همین حد قانع و راضی بودند .  همه می دانیم که در گذشته ای نه چندان دور انتخاب همسر به عهده والدین بود . والدین بر اساس تجربه های شخصی خود و میزان موفقیت مادر یک خانواده دختران او را به عنوان همسر فرزندان خود انتخاب می کردند و به مراتب آمار طلاق پایین تر از جامعه فعلی بود اما در جامعه فعلی با وجود مراکز مشاور فراوان ، کتابهای متعدد و آموزش های قبل از ازدواج و جو نسبتا آزاد برای آشنائی های قبل از ازدواج همچنان با آمار بالای طلاق و روابط پنهان مواجه هستیم .

هم چنین بخوانید : مرد چگونه زنی را می پسندد؟

توجه به صفات زنانگی جهت جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

شرایط جامعه فعلی به نحوی تغییر کرده است که انسان ها از ازدواج انتظارات دیگری دارند . اکنون دیگر زنها همه از نظر شرایط اقتصادی مستقل شده اند و آن ناتوانی گذشته را ندارند و فقط به خاطر تهیه لباس و غذا و مسکن ازدواج نمی کنند بلکه به خاطر خصوصیات مردانگی یک مرد با او ازدواج می کنند و مردها نیز صرفا به خاطر خصوصیات زنانگی یک زن با او ازدواج می کنند اما متأسفانه تحقیقات نشان می دهد که زن و مرد به جای اینکه سعی کنند خاص باشند بیشتر شبیه هم شده اند. یعنی مردها خصوصیات زنانگی و زنها خصوصیات مردانگی را به خود گرفته اند که این امر باعث شده است که به تدریج میزان جذابیت دو جنس برای یکدیگر کم شده است. اگر در زندگی مشترک مردهایی که همسر دوم انتخاب کرده اند دقت کنید متوجه خواهید شد که همسر اول آنها بیشتر به یک مرد شبیه می باشد تا به یک زن. هر قدر خانم ها بیشتر وظایف و صفات اجتماعی مردها را به عهده بگیرند از میزان جذابیت آنها برای مردان کاسته خواهد شد. آگاهی از این موضوع یکی از عوامل موفقیت زن هایی است که در کمین مردها قرار دارند. در هر جامعه ای همیشه برخی زن ها در کمین مردها قرار گرفته اند و از این روش کسب درآمد می کنند. این زنها به تجربه دریافته اند که توجه به خصوصیات زنانگی و عشوه های زنانه و همچنین تنوع در روابط جنسی راه هایی هستند که از این طریق می توانند یک مرد را شیفته خود سازند. متأسفانه وجود این افراد در جوامع یکی از عوامل اصلی و اساسی افزایش اختلافات خانوادگی و روابط پنهان می باشند.

راهکارهای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

صفات ظاهری زنان عشوه گر 

آرایش زنانه، زنانه حرف زدن، زنانه راه رفتن و به طور کلی عشوه گری های زنانه در محیط خانه یکی از ملزومات زندگی زناشویی موفق می باشد. برخی از خانم ها اظهار می دارند که همسر آنها به آرایش و نوع لباس شان بی توجه است. در پاسخ باید گفت هیچ مردی اینطور نیست همه مردها به آرایش همسر، نوع لباس تحریک کننده و خصوصیات زنانگی همسرشان حساس هستند و تاثیر قرار می گیرند. اگر چنانچه احساس می کنید که همسر شما به این موضوع توجه نمی کند به این علت است که با توجه به کینه و کدورتهای قبلی و ایرادات و سرزنش هایی که به او کرده اید نظر خود را به طور کلامی بیان نمی کند اما مطمئن باشید در باطن از این رفتارهای شما رضایت دارد. آمارها نشان داده اند که خانم هایی که فقط چند تا خواهر بوده اند و برادر نداشته اند کمترین میزان مراجعه به دادگاه را داشته اند و چنین خانم هایی همسران بسیار خوبی هستند. و مردانشان کن متر به روابط پنهان تن می دهند ، علت این موضوع چیست؟ علت اینست که چنین خانم هایی به معنی کامل کلمه یک زن هستند و تمام خصوصیات زنانگی را دارا می باشند. برعکس قضیه هم اتفاق افتاده است خانم هایی که یک دختر در کنار چند برادر رشد کرده است، بیشترین مشکلات را در زندگی زناشویی دارا می باشند. زیرا چنین خانم هایی تحت تأثیر رفتار برادران خود قرار گرفته اند و خصوصیات مردانگی را دارا می باشند. این خانم ها معمولا همسران خوبی نیستند چون دارای ویژگی ها و صفاتی هستند که برای یک مرد جذاب نیست.

پرهیز از غر و انتقاد زیاد جهت جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

صفات ذاتی زنانگی 

البته لازم به ذکر است که آمارها به طور کلی این موضوع را نشان می دهند اما ممکن است استثنائاتی هم وجود داشته باشد که به بحث ما مربوط نمی شوند. اما به هر حال آن چه که به بحث ما مربوط می شود اینست که هر قدر یک زن به طرف صفات ذاتی خودش نزدیکتر شود بیشتر مورد علاقه شوهرش قرار می گیرد و هر قدر از صفات ذاتی خود فاصله بگیرد شوهرش به او بی علاقه می شود. موارد زیادی مشاهده شده است که یک مرد مدتها با یک خانم دوست می شود و برای او هزینه های زیادی هم انجام می دهد و صرفا دو نفر به همنشینی و صحبت کردن با هم می پردازند و به غیر از این موضوع هیچ گونه رابطه دیگری بین آنها وجود ندارد. این موارد نشانه ای از این واقعیت است که مردها علاوه بر نیاز جنسی به طبیعت زنها هم علاقه دارند . یعنی اینکه از وجود یک زن و حرف زدن با او لذت می برند حال هر قدر همسر یک فرد دارای صفات زنانگی بیشتری باشد، شوهرش به او وابسته تر می شود و از همنشینی با او احساس لذت بیشتری خواهد کرد. و هر قدر هم از صفات زنانگی خود فاصله بگیرد از میزان علاقه شوهرش به او کاسته می شود.

پرهیز از غر و انتقاد زیاد جهت جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

موضوع غر زدن و انتقاد کردن همیشه یکی از موضوعات بسیار بحث برانگیز در روابط بین زوجین می باشد. مردها همیشه از غر زدن و انتقاد کردن همسر خود گله مند می باشند. و احساس می کنند که همسرشان بیش از حد رفتار آنها را کنترل می کند و در واقع آزادی آنها را سلب کرده است. اما زنها معمولا منکر این موضوع هستند. البته اگر توجه داشته باشیم در مورد این موضوع هیچکدام مقصر نیستند و علت به تفاوت های اساسی بین زن و مرد وعدم آگاهی زوجین از این تفاوت ها مربوط می شود. در فصل مربوط به تفاوت های زن و مرد اشاره کردیم که مردها به هنگام ناراحتى، سکوت می کنند و با سکوت به آرامش می رسند اما زنها به هنگام ناراحتی، حرف می زنند و با صحبت کردن به حالت آرامش می رسند عدم آگاهی زوجین از این موضوع تا کنون مشکلات بسیار زیادی را بوجود آورده است. وقتی که یک زن ناراحت می شود، شروع به صحبت کردن می کند. مرد یا اصلا به حرف های همسرش گوش نمی دهد و یا اینکه حرف های او را قطع می کند و راه حل ارائه می کند که هر دو باعث افزایش میزان ناراحتی زن می شوند. لذا زن برای کاهش ناراحتی خود به صحبت کردن ادامه می دهد و همچنان با عکس العمل های نادرست همسرش رو به رو می شود و بدین ترتیب موضوع از حالت یک صحبت کردن و درد دل معمولی با، حالت غر زدن و انتقاد کردن خصمانه تبدیل می شود که نتیجه این امر در ابتدا سکوت و بی تفاوتی مرد و در نهایت فراری شدن او از منزل می باشد. وقتی که یک مرد از خانه فراری می شود دو آسیب اجتماعی در انتظار او هستند اول اعتیاد و گرایش به طرف مواد مخدر دوم درگیر شدن در یک روابط پنهان با زن دیگر.

راهکارهای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی - تصویر آخر

البته ریشه بسیاری از انتقادها و شکایت های زن از شوهر به خاطر اهداف و برنامه ریزی های مالی و اقتصادی می باشد. زنها چون ساعات بیشتری در خانه حضور دارند حفظ ظاهر منزل و تغییر دادن اسباب و اثاثیه منزل برای آنها اهمیت زیادی دارد. اما مردها تا حدودی متفاوت هستند اولا بیشتر به فکر پس انداز و برنامه ریزی برای آینده می باشند و ثانیا چون ساعات بیشتری بیرون از منزل هستند به مسایلی مانند تغییر اتومبیل و… بیشتر اهمیت می دهد که همین تفاوت در نوع نگرش نیز در بسیاری موارد زمینه اردن و انتقاد کردن را فراهم می کند. دکتر بار بارا دی آنجلیس روان شناس مشهور که کتاب ها و سمینارهای او شهرت جهانی دارند معتقد است که یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ما خانم ها در حق شوهرانمان مرتکب می شویم این است که برای آن ها مادری کنیم .

جهت جلوگیری از روابط پنهان زناشویی برای شوهر خود معشوقه باشید

یکی از بهترین روش های جلوگیری از طلاق و حل مشکلات خانوادگی هم چون روابط پنهان این است که برای شوهر خود معشوقه خوبی باشید . در واقع به این نتیجه رسیده ایم که یکی از علل مهم گرایش مردها به طرف همسر دوم این است که حس می کنند در ازدواجشان شکست خورده اند و همسر آن ها خیلی از جهات فرد کامل و بدون عیب و نقصی باشد و برای فرزندان مادر مهربان و دانایی باشد اما در اصل برای همسر خود شوهر خوبی نمی باشد. حال ممکن است ذهن شما خواننده محترم درگیر این موضوع شده باشد که معشوقه بودن و همسر خوب بودن به چه معناست؟ چه ویژگی ها و صفاتی باید یک زن داشته باشد تا شوهرش او را به عنوان یک معشوقه خوب بشناسد؟

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false