×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false
استراتژی های کلیدی برای ایجاد انگیزه - پایگاه پاکدشت نیوز

انگیزه برای موفقیت بسیار ضروری است، بنابراین می‌توان به راحتی درک کرد که چرا این موضوع در بسیاری از زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. متخصصان همیشه به دنبال روش‌های جدید برای انجام هر کاری از جمله: افزایش انگیزه دانش آموزان برای افزایش انگیزه در درس خواندن آن‌ها هستند. نظریه‌ها و نکات زیادی برای کمک به افراد در ایجاد انگیزه طراحی شده است، اما برخی از عوامل روانشناختی که می‌توانند بر انگیزه تأثیر بگذارند ممکن است شما را متعجب کند. آیا می‌دانید تجسم موفقیت می‌تواند نتیجه معکوس دهد؟

چگونه انگیزه را بهبود ببخشیم؟

افرادی مانند بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس و مایا آنجلو شاعر / نویسنده ممکن است فوق بشری به نظر برسد، اما آن‌ها دقیقاً مانند ما هستند. تنها تفاوت در این است که آن‌ها تا رسیدن به اهدافشان انگیزه خود را حفظ کردند. همه ما اهدافی داریم که می‌خواهیم به آن‌ها برسیم، اما از بین بردن انگیزه آسان است. با این حال، اگر مداوم و مقاوم باشید، می‌توانید به آرزوهای خود برسید. با ایجاد طرز فکر صحیح می‌توانید انگیزه خود را بهبود ببخشید. همچنین می‌توانید نحوه کار در جهت رسیدن به اهداف خود را تغییر داده و تعلل را از بین ببرید.

چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم

کافی نیست منتظر الهام باشید تا شروع به پیشرفت خود کنید. لازم نیست چیزی باشد که برای شما اتفاق بیفتد، بلکه می‌تواند چیزی باشد که شما ایجاد می‌کنید. تمام پیشرفت‌ها و انگیزه‌های شخصی با اقدام شما به انجام کار شروع می‌شود. یک عمل منجر به عملی دیگر خواهد شد. اقدام و دستاوردها، نتایج بهتر و تجربیات جدیدی را برای شما ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید انگیزه خود را افزایش دهید، هر روز متعهد شوید که به چیز خاصی دست پیدا کنید. برای افزایش انگیزه لیست کارهای خود را کاهش دهید. اگر برای ایجاد تغییر مورد نظر خود روی موارد کمی تمرکز کنید، می‌تواند تأثیر چشمگیری در انگیزه شما در تجارت و زندگی داشته باشد. برای ایجاد انگیزه، شما عزیزان می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک پیروزی در ارتباط باشید. روانشناسان ما در کلینیک پیروزی با ارائه راهکارهای مفید آنلاین می‌توانند انگیزه لازم را در شما ایجاد نمایند. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به کلینیک پیروزی از خدمات کارشناسان ما بصورت آنلاین، تلفنی و حضوری بهره مند شوید. با ما همراه شوید و به بهترین‌ها دست یابید.

راهکارهای کلیدی برای ایجاد انگیزه

در اینجا ۹ روش قدرتمند وجود دارد که می‌توانید همین حالا انگیزه و انرژی خود را افزایش دهید.

 بر روی دستاوردهای خود تمرکز کنید

یکی از مواردی که انگیزه را کاهش می‌دهد و باعث به تعویق انداختن آن می‌شود این است که ما موفقیت خود را نه از میزان پیشرفت، بلکه از آرزوها و آرمان‌های خود بسنجیم. اگر بتوانیم ذهنیت خود را تغییر دهیم و از نحوه کار مغز آگاه‌تر شویم، می توانیم خود را برای تقویت انگیزه آماده کنیم. ما وقتی از مغز خود برای حل مسئله، تجسم، دستیابی و اندازه گیری پیشرفت خود استفاده می‌کنیم، اغلب خوشحال هستیم. اگر بیشتر از موارد کلی به جای جزئیات صحبت می‌کنید، فرصتی برای احساس شادی و انرژی بیشتر وجود دارد. یکی از راه‌های انجام این کار این است که مغز خود را برای اندازه گیری مشخصات، که احساسات شما را در واقعیت ایجاد می‌کند و می‌تواند انگیزه را افزایش دهد، آموزش دهید.

 اهداف قابل اندازه‌گیری تعیین کنید

این به خوبی از نکته قبلی پیروی می‌کند. همیشه اهداف مشخص را تعیین کنید. با تعیین هدف، انگیزه را افزایش می‌دهید و مغز را آموزش می‌دهید تا فقط روی چیزهای خاص و قابل اندازه‌گیری تمرکز کند. وقتی ما در حال پیشرفت واقعی نسبت به اهداف خود هستیم، این امر ما را بسیار شادتر می‌کند. ما انگیزه و الهام گرفته‌ایم. اهداف را بنویسید. اندازه‌گیری‌های مشخصی را در برابر هر هدف قرار دهید و دستیابی به اهداف را از نظر پیشرفت شخصی خود معنا کنید.

بیشتر بخوانید: علائم و روش های درمان اوتیسم

ایجاد و تکرار عادت مثبت جدید

گاهی اوقات، کوچکترین شیفت کاری بیشترین نتیجه را ایجاد می‌کند. وقتی عادت جدیدی را شروع می‌کنید، چه رفتن به باشگاه، ایجاد فیلم یا بهبود صحبت کردن کلید اصلی، قوام و تکرار است. در واقع بارها و بارها کار جدیدی انجام می‌دهید، مغز شما مسیرهای جدیدی را مشخص می‌کند که به شما کمک می‌کند پیشرفت‌های تدریجی ایجاد کنید.

افزایش قدردانی باعث افزایش انگیزه می‌شود

اگر به خاطر داشته‌های خود شکرگزار باشید، کمتر حسادت می‌ورزید. وقتی از افراد مهم زندگی خود قدردانی می‌کنید، باعث تغییر درک شما و احساس آن‌ها نسبت به شما می‌شود. قدرشناسی، انرژی و احساس شما را افزایش می‌دهد. ابراز سپاس، شما را بسیار خلاق‌تر کرده و انگیزه شما را تعمیق می‌بخشد.

انرژی خود را افزایش دهید تا انگیزه شما افزایش یابد

انرژی یک محرک بزرگ است. اگر کسی یا چیزی ما را هیجان زده کند، معمولاً در آن لحظه بسیار انگیزه خواهیم داشت. به آخرین باری که به چیز مهمی دست یافتید فکر کنید. حدس می‌زنم انرژی و انگیزه شما زیاد باشد؟ وقتی از کارهایی که انجام می‌دهیم هیجان زده و انگیزه داریم، سطح بالایی از انرژی را به ارمغان می‌آوریم. وقت بیشتری را صرف انجام کارهایی کنید که انگیزه شما هستند. سطح بالای انرژی باعث رشد مداوم و اعتماد به نفس بالاتری می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش انرژی، بهبود خواب است.

به هدف بزرگتر فکر کنید

تمرکز روی هدف بزرگتر این احساس را به شما می‌دهد که روی چیز بزرگ‌تری کار کنید و بخشی از چیزی بزرگتر از خودتان باشید. این معنای عمیق تری را به هدفی که دنبال آن هستید یا پروژه‌ای که ساعت‌های طولانی در حال انجام آن هستید می‌دهد.

مقابله با برداشت‌های منفی

هنگام شروع یک کار احساس خود را مشاهده کنید. آیا از انتساب وحشت دارید؟ آیا پیش بینی می‌کنید که انجام آن خسته کننده باشد یا دشوار؟ این طرز تفکر انگیزه شما را متوقف کرده و قبل از شروع کار، انگیزه شما را کم می‌کند. شما می‌توانید درک منفی را تغییر دهید، همانطور که می‌توانید ذهن خود را برای سم زدایی از خاطرات بد تربیت کنید. برای تضعیف درک بدبینانه از چیزی، به وظیفه خود فکر کنید و خاطره انجام آن را در ذهن خود بیاورید.

خاطرات خوب خود را تقویت کنید.

روش دیگر برای استفاده از انگیزه طبیعی خود تقویت خاطرات جایی است که در آن موفق می‌شوید و اهداف خود را به انجام می‌رسانید. با این کار می‌توانید انگیزه و الهام خود را تقویت و تشویق کنید. حافظه را روشن و بلند کنید.

نتایج مثبت را پیش بینی و به اشتراک بگذارید

دستیابی به موفقیت زمانی آسان‌تر است که بتوانید آن را تصور کنید. حرفه‌ای‌ها در انواع مختلف، از ورزشکاران گرفته تا نوازندگان و مدیران عامل، همه این روش را برای بهبود انگیزه خود انجام می دهند. خوشبختانه، اگر هدف مشخصی ارائه دهید، بیش از نیمی از راه را طی نموده‌اید.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false