×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
راه اندازی متروی پاکدشت تا سال 1420

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «محسن پورسید آقایی» در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: پروژه های ساختمان سازی و استفاده از موتورهای ژنراتوری یکی از مواردی بوده است که شهروندان همیشه به آن اعتراض داشته اند.

معاون شهردار تهران افزود: برای رفع این مشکل لایحه ای به شورای شهر ارسال شد تا شهرداری مالکین را موظف کند تا پروژه های ساختمان سازی را استانداردسازی کنند؛ بنابراین معاینه فنی خودروهای دیزلی ساختمان سازی بررسی و اکیپ های سیار بر سر پروژه ها حاضر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اگر خودروهای ساختمان سازی نتوانند نمره قبولی در معاینه فنی را دریافت کنند، خودروی مذکور باید تغییر داده شده و تعویض شود و تا آن زمان پروژه متوقف خواهد شد.

پورسید آقایی در خصوص ضرورت نصب فیلتر دوده در وسایل حمل و نقل عمومی گفت: نگاه صنفی و بخشی نباید به مسایل داشته باشیم و از موضوع آلودگی تهران نمی توانیم به سادگی عبور کنیم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: گران بودن وسیله ای نباید عاملی برای حذف آن شود و اگر نامه ای از جانب دولت ارسال شده، مخالف آن هستیم و هیچ مرجعی از دولت بعید می دانم قصد این را داشته باشد که با سلامت مردم بازی کند.

پورسید آقایی درباره اسقاط موتورهای فرسوده و کاربراتوری نیز گفت: دولت را در این زمینه تحت فشار قرار داده اند و به دلیل آثار اقتصادی یک سال فرصت داده شده و زمستان امسال این فرصت پایان می یابد و امیدواریم در این مدت کارخانه جات تولیدکننده مجهز شده باشد.

معاون شهردار تهران درباره طرح ترافیک تهران نیز گفت: گزارشات بیانگر کاهش ترافیک و کمتر شدن طول صف ترافیک در داخل و خارج از طرح است.

پورسید آقایی با بیان اینکه ۹۵ درصد مونوکسید کربن از خودروها تولید می شود، گفت: مرداد ماه امسال میزان مونوکسید کربن ۲۶ درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه در خصوص پیشنهاد شهرداری برای تغییر ساعت کاری بانک ها و دستگاه های اجرایی گفت: این موضوع در شورای ترافیک بررسی شده و برای دولت ارسال کرده ایم که قرار است هفته اول مهر ماه ساعت کاری دستگاه های اجرایی و بانک ها از ۷ تا ۹ صبح شناور باشد.

وی در خصوص طرح جامع خطوط متروی تهران و حومه نیز گفت: کلیات این طرح ارایه شده و تهران ۱۰ خط درون شهری و یک خط برون شهری خواهد داشت و تا سال ۱۴۲۰ خطوط اسلامشهر، پاکدشت و اندیشه را به این ناوگان اضافه خواهیم کرد.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false