×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
نحوه افزایش کاریزما و داشتن شخصیتی پر قدرت

کاریزما یکی از عوامل موفقیت در رهبری و مدیریت است. در گذشته های دور رهبران و شخصیت‌های کاریزماتیک زیادی وجود داشتند ؛ این رهبران زمانی ظاهر می شدند که جامعه جهت رویارویی با جنگ یا حادثه‌ ای دیگر به اتحاد مردم احتیاج داشت و آنان توانایی متحد کردن افراد زیادی را داشته اند و مردم را می توانستند تشویق کنند تا برای موفقیت گروه از خود گذشتگی کنند. در واقع این افراد قدرت کاریزماتیک دارند و روش های بسیار زیادی جهت افزایش کاریزما و داشتن شخصیت کاریزماتیک وجود دارد. حال در این مقاله در رابطه با بالا بردن این شخصیت در خود اطلاعات مفیدی در اختیارتان  قرار خواهیم داد ؛ تا انتها ما را همراهی نمایید.

مطالب مرتبط : کاریزما چیست ؟ چگونه کاریزماتیک باشیم ؟

نحوه افزایش کاریزما و داشتن شخصیتی پر قدرت

کاریزما مجموعه ای از ویژگی ها و رفتار هایی است که اگر در کنار یکدیگر قرار گیرد شما را به شخصیتی گیرا و جذاب تبدیل می نماید. تحقیقات بسیاری نشان می دهد که شما می توانید این ویژگی را آموخته و کامل کنید. برای نمونه مطالعات نشان دهنده این است که مدیرانی که بی چون و چرا سختی‌ها را تحمل می ‌کنند در نگاه اعضای گروه از کاریزمای بیشتری برخوردار بوده و افرادی که دیدگاه مثبتی دارند احتمال بیشتری وجود دارد که کاریزما داشته باشند. آنچه افراد برای گفتن انتخاب می کند نیز می تواند بر افزایش کاریزمایشان تأثیر بگذارد.

یک تصور اشتباه در رابطه با کاریزما وجود دارد که خیلی از افراد فکر می کنند که این شخصیت رابطه نزدیکی با جذابیت فیزیکی خواهد داشت. اگرچه جذابیت فیزیکی می تواند در خیلی از موقعیت ها به شما کمک کند تا مورد علاقه دیگران باشید اما قطعاً برای داشتن کاریزما الزامی نیست. در نهایت زیبایی عنصری ظاهری است ؛ اقدامات و باورهای تان برای افراد اندیشمند همواره مهم تر از ظاهرتان خواهد بود.

پدید آوردن کاریزما و افزایش آن مستلزم زمان و تلاش است و باید به حوزه‌های مختلفی توجه داشته باشید. به وجود آمدن کاریزما را سفری شخصی بدانید و هر بار بر روی یک حوزه تمرکز کنید. در رابطه با حوزه های مختلف و شیوه های گسترش این شخصیت در ادامه بیشتر صحبت خواهیم نمود همچنان ما را همراهی نمایید.

مطالب بیشتر : چگونه مرد کاریزماتیک باشیم ؟

مهم ترین روش های مؤثر در افزایش کاریزما

داشتن اعتماد به نفس و قاطع بودن جهت توسعه کاریزما

کمک کردن به دیگران

افراد پر جذبه موجب می شوند تا دیگران احساس فوق‌العاده ‌ای داشته باشند. همواره به جای تمرکز بر موفقیت خود زمان و انرژی زیادی را صرف سرحال کردن دیگران می نمایند. با کمک به اطرافیان محیطی با انرژی مثبت به وجود آورده که افرادی دیگر به طور طبیعی جذب آن می شوند. این کار را می توان با کمک کردن و مشاوره دادن به اشخاص نیازمند انجام دهیم. در رابطه با دستاوردهای تان فروتن باشید و دیگران را زمانی که کار خوب انجام می دهند خالصانه تشویق کنید. به شیوه‌های مختلفی میتوانید به دیگران کمک کنید ؛ از جمله با تبدیل شدن به راهنما ، با تعلیم اعضای کم تجربه تر به گروه و با انجام اموری که حاکی از مهربانی شما باشد مثل آوردن کیک به دفتر کار، درست کردن چای و قهوه برای همکاری که که سرش شلوغ است. حتی یک لبخند صادقانه که به موقع زده شود می تواند به دیگران کمک کند تا احساس خوبی داشته باشند. خلوص نیت در افزایش کاریزما مهم است ؛ اینکه تنها دارید ظاهر سازی و ریا کارانه از شخصی تعریف می کنید دیگران متوجه این امر خواهند شد.

داشتن هوش هیجانی و همدلی

پیوند بسیار قوی میان هوش هیجانی و جذبه وجود دارد ؛ مدیرانی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند از احساسات خود و اطرافیان آگاهی نیز دارند. این آگاهی به آنان امکان می دهد تا در مقابل فشارها خونسرد بوده و به دیگران آنچه که به لحاظ عاطفی نیاز دارند را بدهند. قسمتی مهم از این مسئله است. هنگامی که قادر باشید چشم انداز ها ، خواسته ها و نیازهای دیگران را درک کنید ، پذیرای درد و ارتباطی بیشتری خواهید شد. همچنین می توانید همدلی و هوش هیجانی را از راه کنترل احساساتتان ،  به ویژه زمانی که خسته یا استرس دارید به وجود آورید.

بیشتر بدانید : قانون کارما و نقش آن در رفتار و کردار انسان

داشتن اعتماد به نفس و قاطع بودن جهت توسعه کاریزما

مهم ترین روش های مؤثر در افزایش کاریزما

افراد کاریزماتیک اعتماد به نفس داشته و می دانند چگونه قاطعانه رفتار نمایند. با ایجاد اعتماد به نفس آغاز کنید و می توانید این کار را با استفاده بیشتر از نقاط قوت تان در محل کار ، با تعیین و دستیابی به اهداف کوچک و کسب دانش و مهارت های لازم جهت انجام مؤثر شغلتان انجام دهید. مهارتهای سخنرانی در جمع را در خودتان به وجود آورید تا بتوانید به روشنی و با اعتماد به نفس در مقابل گروه صحبت نمایید.

قاطع بودن در افزایش کاریزما کمی متفاوت است ؛ هنگامی که قاطعانه رفتار می‌ کنید در واقع خواسته ‌ها و نیازهای تان را بیان می کنید. همچنان به خواسته ها و نیازهای دیگران نیز احترام می‌گذارید. هنگامی که قاطع هستید قدرت شخصی خود را نشان می‌ دهید اما از این قدرت با مهربانی ، احترام و وقار استفاده کنید. قاطعیت و اعتماد به نفس دست در دست یکدیگر دارند. زمانی که اعتماد به نفس را در خود به وجود آورید می توانید از راه پی بردن به خواسته‌ ها و نیازهای تان آن را در واقعیت های مختلف و نیز پی بردن به خواست هها و نیازهای دیگران روی ابزار عقیده کار کنید. به پای آنچه که می‌ خواهید به درستی بایستید اما اینکار را محترمانه انجام دهید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false