×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
روش های ساده حذف آدم های سمی

حتماً در طول زندگی خود با افراد سمی روبرو شده اید. این فرد می توانند یکی از اعضای بدبین خانواده تان ، دوستی که به شما احترام نمی گذارد یا رئیس بدخلق شما باشد ، در واقع این امر اجتناب ناپذیر است و برای هر کسی پیش می آید. ممکن است این موضوع در ظاهر فقط یک ناراحتی به نظر برسد ، ولی حقیقت این است که این نوع افراد می توانند برای سلامتی روحی و روانی شما بسیار خطرناک باشند. برای شروع ، آن ها می توانند زمان و انرژی زیادی از شما بگیرند. به عنوان مثال ، حتی وقتی از محل کار به خانه می آیید ، ممکن است بقیه شب را به شکایت کردن از همکار سمی نزد همسر خود بگذرانید که این قضیه ممکن است بر روابط شما فشار وارد کند. در این مطلب ما به بررسی راه های حذف آدم های سمی می پردازیم.

مطالب مرتبط : آدم های سمی چه نوع اشخاصی می باشند ؟

تشخیص و حذف آدم های سمی

یک نمونه دیگر از آدم های سمی اطراف شما می تواند دوستی باشد که عادت دارد دیر به قرارهای خود برسد. بنابراین اگر شما برای ناهار با آن ها قرار ملاقات دارید ، این بدان معناست که بقیه بعد از ظهر شما هم باید با آن ها تنظیم شود زیرا آن ها هیچ وقت به موقع حضور پیدا نمی کنند. علاوه بر این ، ممکن است باعث از بین رفتن روحیه شما شوند ، که به نوبه خود منجر به احساسات منفی مانند عصبانیت ، کینه و حتی عزت نفس ضعیف می شود. این موضوع می تواند استرس بیشتری در زندگی شما ایجاد کند. شاید به همین دلیل است افرادی که روابط سمی بیشتری در زندگی خود دارند ، بیشتر در معرض بیماری های قلبی هستند. برای اینکه خود را از بند این آدم ها رها کنید ، ابتدا باید بتوانید علائم هشداردهنده در روابط را قبل از انجام هرگونه اقدام دیگری تشخیص دهید. به گفته روان درمانگرها این علائم شامل موارد زیر می باشند:

آن‌ ها معمولاً به خطوط قرمز شما بی ‌احترامی می ‌کنند و به آن ها اهمیتی نمی دهند.

افراد سمی خودخواه هستند و در ارتباط‌شان کنترل شده رفتار می‌کنند.

انسان های سمی حتی در مورد موضوعات کوچک هم خیلی زیاد دروغ می ‌گویند.

آن ها فکر می‌ کنند همیشه حق دارند. در بحث کردن کوتاه نمی ‌آیند و بابت اشتباهشان عذرخواهی نمی‌کنند.

انسان های سمی عاشق قضاوت کردن دیگران هستند. سعی دارند با عیب‌جویی اعتماد به نفس خود را تقویت کنند.

از سمت شما حمایت می ‌شوند اما هیچ حمایتی از شما نمی‌کنند.

اگر کسی را می شناسید که هر یک از این موارد را در ارتباط با شما نمایش می دهد ، ممکن است بخواهید او را از زندگی خود حذف کنید. حذف آدم های سمی قطعا آسان نخواهد بود اما به نفع شما است.

بیشتر بخوانید : انواع ترس های سمی

روش های ساده حذف آدم های سمی

تشخیص و حذف آدم های سمی

از روش های زیر می توانید جهت حذف آدم های سمی زندگیتان استفاده کنید.

-به آدم های سمی زندگیتان اطلاع دهید که چه احساسی دارید

با اینکه شما توضیحی به آن ها بدهکار نیستید اما انجام این کار برای شما بهتر است. به هر حال ، شما نمی خواهید احساسات خود را در قلبتان نگه دارید و پنهان کنید. اگر احساس می کنید که باید این رابطه را قطع کنید ، با آرامش به او اطلاع دهید و در صورت مقابله او از موضع خود پایین نیایید. اگر حضور در فضای عمومی به شما احساس راحتی بیشتری می دهد ، این کار را در محیطی که راحت هستید انجام دهید.

-بین خود و آن ها کمی فاصله بگذارید

ممکن است بخواهید به طور کامل به رابطه پایان دهید. اگر چنین است تمام راه های ارتباطی خود با آن ها را قطع کنید. اما اگر به هر دلیلی نمی خواستید یا نمی توانستید ارتباط خود را به طور کامل قطع کنید ، به ویژه اگر عضو خانواده شما باشد ، سعی کنید بین خود و آن ها کمی فاصله بگذارید. شاید بتوانید آن ها را در رسانه های اجتماعی دنبال نکنید یا فقط برنامه ریزی کنید که آن ها را یک یا دو بار در سال ببینید. اگر از شما می خواهند وقت خود را با شما بگذرانند ، به آن ها اطلاع دهید که برنامه های دیگری دارید.

-مرزهای سخت تعیین کنید

مرزهایی را که تعیین کرده اید حفظ کنید و به خطوط قرمز خود پایبند باشید ، چرا که افراد سمی از هر ضعفی در وجودتان برای بازگشت به زندگی شما استفاده خواهند کرد. اگر با خود عهد کردید که به پیام های آن ها پاسخ نمی دهید ، واقعا این کار را نکنید.

بیشتر بدانید : چگونه اشخاص سمی اطراف مان را بشناسیم؟

نکاتی برای حذف آدم های سمی

نکاتی برای حذف آدم های سمی

شاید حتی بعد از حذف آدم های سمی و کنار گذاشتن آن ها ، این افراد باز هم راهی برای ارتباط گرفتن با شما پیدا کنند. شاید آن ها با شما تماس بگیرند و بگویند که در شرایط سخت و دشواری قرار دارند و به شما نیاز دارند. به احتمال زیاد این فقط یک ترفند برای بازگشت شما به زندگی آن ها است. با این حال شما قوی بمانید و در این دام نیفتید. به خاطر داشته باشید ، مسئولیت شما نیست که همیشه شانه آن ها باشید تا بر روی آن ها گریه کنند. اما اگر این افراد واقعاً به کمک نیاز دارند ، آن ها را به سمت منابع مناسب هدایت کنید. علاوه بر آن به جای صرف وقت و انرژی با افراد سمی ، زمان بیشتری را با افرادی که مثبت اندیش هستند و شما را حمایت می کنند ، بگذرانید.

به طور خلاصه ، آن ها باید شما را همان طور که هستید بپذیرند و باعث شوند احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. مهم تر از همه ، آنها باید افرادی باشند که شما واقعاً از گذراندن وقت با آن ها لذت می برید. آیا این بدان معناست که آن ها هرگز نمی توانند به شما انتقاد کنند؟ البته که نه. اما ، انتقاد سازنده به این معناست که بازخورد مثبت و منفی به صورت دوستانه ارائه شود. همچنین توجه داشته باشید که هر زمان فردی را از زندگی خود حذف می کنید ، در حال قطع رابطه با او هستید. در نتیجه ، ممکن است از پایان رابطه غصه بخورید. برای کمک به مقابله با این احساسات ، با یک متخصص بهداشت روانی مورد اعتماد ارتباط برقرار کنید. این کار به شما کمک می کند تا علاوه بر درمیان گذاشتن احساسات خود ، از حمایت و راهنمایی های این فرد نیز کمک بگیرید.

نتیجه گیری

آدم های سمی می توانند به شدت روی سلامت روحی و روانی شما تاثیر بگذارند. در واقع هر چقدر این افراد به شما نزدیک تر باشند تاثیر آن ها نیز بیشتر خواهد بود. شاید خواهر ، برادر ، دوستان نزدیک شما ، همکار و… یکی از افراد سمی زندگی شما باشند. شما می توانید با کاهش ارتباط خود با آن ها یا قطع ارتباط با این افراد تعامل خود را به مرور زمان کم کنید. البته شاید گاهی این افراد باز هم راهی برای بازگشت به زندگی شما پیدا کنند اما اجازه ندهید تا آن ها دوباره جایگاه خود را در زندگی شما پیدا کنند. ارتباط با افراد مثبت اندیش می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. سعی کنید ارتباط خود را با این افراد گسترش دهید. همچنین مراجعه به یک روانشناس معتمد نیز راه خوبی برای تخلیه روحی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false