×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
روش های مؤثر جهت دستیابی به موفقیت شغلی - تصویر اصلی

اکثر مردم در طول زندگی شان یا برای دیگران کار می کنند یا خود صاحب کسب و کاری هستند . رسیدن به موفقیت شغلی نیازمند سطوح بالایی از انضباط در هر زمینه ای از فعالیت شغلی است ، خواه آن فعالیت کوچک باشد یا بزرگ . بدون انضباط شخصی و کنترل خود ، این موفقیت امکان پذیر نیست.  شروع کردن و گرداندن یک حرفه ی موفق در وضعیت اقتصادی امروز بیش از هر زمینه ی فعالیت دیگر نیازمند انضباط شخصی است . اولین قانون اقتصاد ، قانون کمیابی است و می گوید هیچ گاه مقدار کافی از چیزی که می خواهید وجود ندارد . بنابراین هیچ گاه تعداد مشتری ها آنقدر زیاد نیست که بتوانید همه آن چیزی را که می خواهید بفروشید . هیچ گاه سود فروش آنقدر زیاد نیست که بتوانید به همه اهداف مالی دست یابید.

بیشتر بخوانید : راه های مؤثر جهت دستیابی به آرامش خاطر در زندگی

قانون رقابت در موفقیت شغلی

قانون رقابت در موفقیت شغلی

هیچ گاه آن قدر سود عایدتان نمی شود که قادر باشید کسی کارتان را تا جایی که می خواهید گسترش دهید . به ویژه این که هیچ گاه آن تعداد افراد خوب که بتوانید با آنها کار کنید یا برای شما کار کنند، وجود ندارد تا بتوانید با کمک آنها به اهداف شغلی تان برسید. اگر اولین قانون اقتصاد ، کمیابی است . اولین قانون تجارت هم رقابت می باشد که نیازمند تمرکز زیاد و انضباطی فوق العاده برای انجام دادن آن کارهایی است که پول کم مشتریان را به سوی خرید محصول یا خدماتتان جذب می کند. برای این که نه تنها زندگی را بگذرانید، بلکه پیشرفت هم داشته باشید، باید دائما عليه دیگر کاربران همین مقدار پول، در هزینه کردن برای آنچه می خواهید بفروشید ، رقابت کنید. اولین قانون موفقیت شغلی ، ارائه محصول و خدماتی است که مردم به آن نیاز دارند؛ خدماتی با قیمت قابل قبول. شما باید با ترکیبات محصول و خدمات خود، کاملا صادق باشید تا اطمینان حاصل کنید که برای بازار امروز مناسب است. حدس و گمان های اشتباه و نتایج غلط در این حوزه، باعث شکست شغلی شما می شود. این جواب همانند سلیقه مشتری و رقابت بازار دائما در حال تغییر است.

بیشتر بدانید : دلایل بی حوصلگی در محیط کار و راه هایی برای رفع آن

شعار موفقیت شغلی ؛ همیشه حق با مشتری است

هر هفته ، با کاسبانی برخورد می کنم که از میزان فروش و سود راضی نیستند. آنها اصرار دارند که محصولات یا خدماتشان عالی است و همه باید مقدار زیادی از آنها خریداری کنند . بایستی برای آنها روشن کنم که تنها برهانی که ثابت می کند محصولات و خدماتشان واقعا جذب کننده یا با ارزش است ، خرید مشتاقانه مردم و خرید دوباره و معرفی آن به دوستانشان است.

بر طبق گفته ی کارشناسان ۷۰ درصد تصمیمات کاریتان با گذشت زمان اشتباه از آب در می آیند که این البته فقط یک میانگین است. وقتی شما تازه کار هستید یا حرفه ی جدیدی را شروع می کنید ، این احتمال از این هم و می شود. برای یک کاسب اصلا غیرعادی نیست که در ابتدای کار در ۹۰ درصد موارد هم اشتباه کند.

برای روبرو شدن با این احتمال که باورها و پندارهای شما هم می تواند اشتباه باشد ، به انضباط شخصی و شخصیت فوق العاده ای نیاز دارید. اگر خواهان کم کردن اشتباهات، از بین بردن خسارات و ارائه ی دوباره ی محصولات مورد نیاز و مورد تقاضای مشتریان هستید، انضباط شخصی بسیار اساسی و مهم است.

شعار موفقیت شغلی ؛ همیشه حق با مشتری است

تمام سرمایه گذاری های شغلی و مراحل شروع یک کار، نیاز به خوش بینی زیادی دارد. باید به آینده . موفقیت شغلی خود ، محصولات و خدمات جدید تان ایمان داشته باشید . باید آن قدر به قابلیت عرضه ی کالاهای تان در بازار مطمئن باشید که ریسک مالی را پذیرفته و ساعت ها ، هفته ها و سال های زیادی برای رسیدن به اهداف شغلی تان سرمایه گذاری کنید. در ضمن باید همه این کارها را بدون هیچ تضمینی از موفقیت انجام دهید. در عین حال شما به این نظم احتیاج دارید تا عنان اعتماد را در دست رشته ، هدفمند و واقع بین باقی بمانید. اعتماد بیش از حد در کسب و کار می تواند منجر به اشتباهات شغلی، خسارات مالی و حتی ورشکستگی شود.

درباره ویژگی های یک رزومه کاری خوب بیشتر بدانید

برتری جهت کسب موفقیت شغلی

به دلیل ماهیت خشن عرصه ی رقابت، برای نجات خود باید این نظم را در خود ایجاد کنید که هم سطح رقیبانتان و یا بهتر از آنها باشید. رقبای شما هر روز صبح با این فکر که چگونه می توانند شما را از رده خارج کنند بیدار می شوند . آنها می خواهند مشتریان و فروشتان را از شما بگیرند می خواهند سودتان را از آن خود کننده و تا جایی که می توانند کسب و کار شما را به چنگ آورند. برای افزایش احتمال پیروزی در این رقابت، بایا۔ با تمام تلاشتان فکر پیروزی را از سر آنها خارج کنید

وقتی می خواهید کاری را شروع یا در آن اقدام به ريسکی جدید کنید باید خود را منضبط کنید که پیشاپیش کاملا آمادگی داشته باشید. یعنی قبل از هر گونه اقدامی، طرحی کامل می ریزید و هر ساله آن را اصلاح و به روزمی کنید. انضباط به پیشاپیش برنامه ریزی کردن، فاصله میان موفقیت شغلی و شکست است.

فرضیات خود را به چالش بکشید

اکثر ایده های شغلی جوابگو نیستند، یا حداقل در شکل اولیه شان. پیتر در اکر می گوید: ” ریشه ی هر شکست، در حدس و گمان های نادرست نهفته است. یکی از دلایل اصلی شکست شغلی این است که صاحبان مشاغل یا مدیران اجرایی، بر گمان های امتحان نشده تکیه می کنند. آنها فکر می کنند محصول یا خدماتشان در مقایسه با دیگران عالی است. گمان می کنند می توانند تعداد کافی از محصولات یا خدماتشان را به فروش رسانده و سود خوبی به دست آورند. علاوه براین، فکر می کنند که سودشان آنقدر زیاد خواهد بود که این سرمایه گذاری زمان و پول جذاب تر از هر استفاده ی دیگر از همان زمان و پول است. این حدس و گمان ها باید قبل از هر تعهد غير قابل فسخ با دقت امتحان شوند.

برتری جهت کسب موفقیت شغلی

مشتری ایده آل خود را شناسایی کنید

شما برای شناسایی مشتری ایده آل خود به انضباط نیاز دارید: باید دقیقا بدانید که چه کسی می تواند و می خواهد محصولات و خدمات شما را به مقدار کافی و به قیمتی خریداری کند که می توانید با آن در زمینه ی شغلی تان مقام اول را کسب کنید.

شما به انضباط احتیاج دارید – بر اساس آزمون و خطا و پشتکار – تا یک طرح بازاریابی ایجاد کنید که جریانی ثابت و قابل پیش بینی از راهکارهای جدید در کسب و کار شما به وجود آورد.

برای آن که بازاریابی مؤثری داشته باشید، باید برتری رقابتی و خصوصیت متمایز محصولات و خدمات خود را به وضوح برای همه روشن کنید. کدام خصوصیت به محصولات و خدمات شما برتری داده و از هر نمونه مشابه دیگری که در بازار عرضه می شود، برای مشتری باارزش تر است؟

برای ایجاد نظام فروش کامل از آغاز تا انتها به شناخت نیاز دارید، تا از راهکارهای خوب مشتریان ثابت بسازید. خیلی عجیب است که تعداد زیادی از مشاغل فکر می کنند محصول یا خدماتشان در هر حال فروش خواهد رفت؛ چه دارای نظام فروش برتر باشند، چه نباشند.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false