×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
زندگینامه شهید حمید تمهیدی - تاریخ تولد و شهادت

(( هیچ قطره ای در مقیاس حقیقت و در نزد خدا از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود ، بهتر نیست )) این متن نوشته خط اول از وصیت نامه شهید حمید تمهیدی است که در جنگ تحمیلی بعد از رسیدن به مقام والای شهادت توسط برادر شهید خود رضا تمهیدی قرائت شد .

بیشتر بخوانید : زندگینامه شهید رضا تمهیدی 

تولد

شهید حمید تمهیدی جز شهیدان شهر شهید پرور شهرستان پاکدشت در تاریخ ۱۳۶۶/۰۵/۰۴ چشم به جهان گشود . وی پسر مرحوم علی اکبر تمهیدی که کارمند دانشگاه بود و برادر دوم شهید رضا تمهیدی و هادی تمهیدی فرماندار کنونی پاکدشت می باشد . وی تحصیلات خود را سیکل گذارنید و بعد از آن به عنوان بسیجی در جنگ تحمیلی وارد جبهه شد .

شهادت

در عملیات سومار جنگ تحمیلی در سن ۱۷ سالگی توسط نیروهای عراقی با اصابت ترکش به شهادت رسید و آسمانی شد . تاریخ شهادت ۱۳۶۱/۰۸/۲۳ می باشد و مزار آن شهید والا مقام واقع در آرامستان ده امام به آدرس تهران ، شهرستان پاکدشت ، شهرک حصار امیر ، فاز دوم گلزار شهدای ده امام و مزار وی در قطعه اول ، ردیف دوم ، شماره ۷ می باشد .

متن وصیت نامه

زندگینامه شهید حمید تمهیدی - صفحه اول وصیت نامه

به نام خدا

هيچ قطره ای در مقياس حقيقت ودرنزد خدا از قطره خونی که در راه خدا ريخته شود بهتر نيست

مومنين در راه خدا و کافران در راه شيطان جهاد می کنند پس مومنين شما با دوستان شيطان بجنگيد و هيچ بيم و هراس نداشته باشيد که مکر و سياست شيطان بسيار ضعيف است با آگاهی به راهم اميدوارم که در اين راه به شهادت برسم پس از درود فراوان به رهبر کبير انقلاب بت شکن زمان خمينی بزرگ و ملت رزمنده و قهرمان ايران موقعيت ما مانند زمان حسين است و اسلام خون می طلبد وقربانی می خواهد ومن به پيروی از حسينم و خميني عزيزم خون مي دهم تا اسلام پايدار بماند مگر می شود پشت حسين را خالی کرد و خط و حرکت او را تقويت نکرد وخود را طيع و پيرو او دانست.

پيامی به پدرم :

پيام من به تو ای پدر عزيزم اين است با خونم به تو پيام می فرستم که بايد چون زين العابدين که همچون انقلاب حسين و خون سرخ حسين رابه گوش تمام مردم رسانيد توهم بايد پيام مرابه تمام انسانها برسانی.

و تو اي مادرم از تو ميخواهم که در کوچه که را مي روی سرت را بالا بگيری و با افتخار بگويی من فرزندم را در راه خدا دادم که اگر عجز وناله کني اصلاً با روح من با راهي که من انتخاب کردم مغايرت دارد شايد براي تو مشکل باشد که فرزند از دست داده ای ولی نه مگر آنهايی که بهترين فرزندان خودرا فدا کردند.

مادر نبودند که در شهادت فرزند دلبندشان مشتها راگره کرده و با صدای بلند فرياد زدند و گفتند ای مردم به من تسليت نگوييد بلکه تبريک بگوييد و منهم انتظار دارم از تو ای مادراگر می خواهی که دشمن بماند تو هم همچون مادران ديگر مشتها راگره کن صدايت را ده برابر تا می توانی فرياد بزن که ای ابرقدرتها که در خوانده ايد تا ايران ما مادرانی چون من دارد امکان ندارد کسی بتواند بما تجاوز کند که اين آرزو را به گور خواهيد برد.

زندگینامه شهید حمید تمهیدی - صفحه دوم وصیت نامه

از تمام همشهريان تمام بچه محلها و دوستانم می خواهم که فقط و فقط استقامت کنيد صبر داشته باشيد درمقابل کمبودها و نارسائيها که اگر صبر و استقامت شما نباشد خون ماهم به هدر خواهد رفت.

بله مرگ حق است و سرانجام زندگی همه گذرتو اين معبر است اما چه زيباست مرگ در راه خدا و جهاد در راه خدا چه زيباست بدر از دلهره های گناه و خوف از غرور خودخواهی در امواج عشق الهی به لقا الله رسيدن از همه شما ميخواهم که بعد از من گريه ای که به وجود آورنده ضعفتان باشد نکنيد و بياد آوريد کسانيکه در اين انقلاب نوزده تن از افراد خانواده خودرا فداي اسلام نمودند از شما می خواهم که در صورت امکان شبهای جمعه برايم دعای کميل بخوانيد تا طلب آمرزش هر چه بيشتر از بارگاه ابديت روحم را شادنمائيد.

والسلام حميد تمهيدی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false