×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
پایگاه جامع پاکدشت نیوز به نقل از کتاب مشتاقان مشتاق :
زندگینامه و گزیده ای از اشعار شاعره و فرهیخته گرامی راحله پازوکی
زندگینامه و گزیده ای از اشعار راحله پازوکی

از اولین کسانی که از همان جلسه اول در مشتاق حضور داشت و به طور مستقیم در این محفل حاضر بود خانم راحله پازوکی می باشد خوب یاد دارم برای نامگذاری نام مشتاق از کسانی بود که خیلی کوشش و جدیت داشت ولی مدتی با این کانون قطع رابطه کرده که این امر به علت ادامه تحصیل در دانشگاهی بود که در شهرستان واقع شده بود.

اما دوباره پای او به خانه مشتاق باز شده و هر هفته به موقع حضور می یابد قسمتی از زندگینامه ایشان از زبان خودشان می آوریم.

« اینجانب متولد ۱۳۶۱ ساکن پاکدشت می باشم ، تحصیلات دوره ابتدایی را در دبستان ولایت فقیه و دیپلم خود را هم از دبیرستان شاهد مرضیه گرفتم. در سال ۱۳۷۹ همان زمانی که کانون شعر در خانه جوان تشکیل شد و استاد علیرضا طالقانی هم از بانیان این کانون بود به این محل آمدم و به صورت جدی تری به آموزش و سرودن شعر پرداختم اما قبول شدن در دانشگاه در سال ۱۳۸۱ باعث شد نتوانم به این کانون که اکنون نام مشتاق را به خود گرفته است بیایم اما در دانشگاه توانستم عضو دفتر فرهنگ دانشگاه شوم و با گروهی از دانشجویان جلسات ادبی و شعر خوانی تشکیل دهم. حدود یک سال است که مجدداً به خانه مشتاق راه یافتم و در خدمت استاد قنبر علی کرمانی مشق خود را ادامه می دهم.» خانم پازوکی که در گذشته اشعار کلاسیک بیشتر می گفت به قطعه های ادبی و گاهی اشعار امروزی نیز روی آورده که برخی از آنان از شیوایی مناسبی برخوردار است برخی از اشعار ایشان بدین گونه است:

 

یار غم خوار

راه دل جستم تو ای یار من

تو ای مونسم یار و غم خوار من

**

بجستم رهت بی نهایت ولی

شدم خسته ، اکنون ببین زار من

**

شدم توبه کار زین رَه جستجو

بیا با خیالت به آزار من

**

ببین چهره زرد و دلم گشته خون

بر این خسته بنگر مشو برا من

**

دریغا همه خواسته ام بی ثمر

غم و درد من همره و یار من

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false