×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
سؤالات قبل از طلاق توافقی

در صورتی که زوجین بعد از سال ها زندگی مشترک تصمیم به جدایی بگیرند و تنها در خواست هر دو طرف طلاق و فقط طلاق باشد بهتر است بدانید گفتن این حرف بسیار آسان است اما باید تمامی جوانب آن را بسنجید و قبل از این که به قطعیت این تصمیم برسید به نتیجه بعد از آن بیشتر فکر کنید که آیا طلاق راه چاره است ؟ و یا تلاش برای حل مشکلاتی که میان هر دو طرف حاکم است .

 

مشاوره قبل از انجام طلاق توافقی

از آن جا که در دادگاه های طلاق توافقی زوجین را قبل از امضاء نمودن طلاق نامه به مشاوره های خانواده ارجاع می دهند در پی تحقیقات انجام شده در این مورد بیشترین آمار ها حاکی بر این است که این نوع مشاوره های به هیچ عنوان برای زوجین اثر بخش نبوده است و یا خیلی از افراد مشاوره های قبل از طلاق توافقی را جدی نگرفته و تمامی مراحل طلاق را به یک وکیل می سپارند .

پس پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به طلاق ، خودتان به رفع مشکلات و مسائل تان بپردازید آن ها را حل کنید و رابطه ای محکم تر و قوی تری داشته باشید . جلسات مشاوره ی خوب و پرداختن به مشکلاتی که قادر به رفع آن نیستید بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: درخواست طلاق از طرف زن

 

سؤالات قبل از طلاق توافقی

 

سؤالات قبل از طلاق توافقی

 

سوالاتی که باید قبل از طلاق توافقی از خودتان بپرسید

قبل از انجام هرکاری و اقدامی پیشنهاد ما به همسرانی که برای طلاق توافقی آماده هستند این سؤالات را از خود بپرسند و پاسخ های آن را در برگه بنویسند ، شاید اقدام شما را از این تصمیم منصرف نماید :

در همان برگه جدولی بکشید و تمامی مشکلات میان تان را یک طرف بنویسید و در طرف دیگر آن راهکارهایتان را بیان نمایید . بعد از اتمام لیست موجود ان را مجدد بخوانید و کمی بر روی آن فکر کنید و سعی در انجام یک به یک راهکارها باشید . به مرور زمان مشکلات کمتر و یا به کلی حل و فصل خواهد شد .

• آیا درباره انتظاراتتان که از همسرتان دارید با او حرف زده اید ؟

بیشتر اوقات مشکلات اینقدر ساده است که یکی از ان همین است که همسرتان از این که شما چه انتظاراتی از او دارید با خبر نیست و همین مسئله ی کوچک موجب اختلاف زیادی میان هر دو طرف می شود .

• آیا راجع به عاملی که باعث ایجاد دلخوری و اختلاف در رابطه تان شده است صحبت نموده اید ؟

بیشتر مراجعینی که به مشاوره خانواده رجوع می کنند این مشکل را دارند که با همسران خود در مورد ناراحتی هایی که از هم دارند با یکدیگر صحبت نمی کنند. این امر باعث می شود که یکی از طرفین حس کند که نسبت به او بی اهمیت است و ترجیح می دهند شکایاتی که از یکدیگر دارند با بحث و جدل بیان نمایند و بیشتر باعث دلخوری یکدیگر شوند .

• آیا بدون همسرتان احساس خوشحالی و آرامش دارید ؟

حتماً زوجین به این مسئله فکر کنند که آیا بدون یکدیگر احساس آرامش و خوشحال دارند یا خیر . هم چنین آیا این جدایی ارزش دارد که به خاطر آن باعث ناراحتی و سپس اقدام به جدایی از همسرتان نمایید . شما می توانید به رفتارهای خود و آن دیدی منفی که در رابطه تان به وجود آمده را از بین ببرید و از انجام طلاق توافقی صرف نظر کنید .

ادامه سوالاتی که قبل طلاق توافقی باید از خود بپرسید

• چه عاملی بیشتر از همه موجب می شود که شما از طلاق و جدایی بهراسید ؟

باید ترس های خود را بشناسید و درک صحیحی از آن داشته باشید ، وقتی به عواقب طلاق و  جدایی نظیر ترس از تنهایی ، پیدا نکردن شخصی بهتر و یا کنار نیامدن شرایط جامعه با وضعیت پیش آمده و … می تواند از جمله ترس هایی باشد که شما را از اقدام به طلاق توافقی منصرف کند .

• آمادگی لازم برای تحمل فشار های مالی بعد از طلاق توافقی را دارید ؟

قبل از هر اقدامی حتماً به مسائل مالی و فشاری که بعد از جدایی باید متحمل شوید فکر کنید . پس حتماً با یک مشاوره خانواده در مورد هزینه های طلاق و مسائل مالی و موقعیتان مشورت کنید سپس اقدام کنید .

• آیا می توانید تمامی وظایف بعد از جدایی را بدون همسرتان به دوش بکشید ؟

به این فکر کنید بعد از چندین سال زندگی قرار است تمامی صورتحساب ها و خرج روزانه را خودتان عهده دار شوید و در صورت داشتن فرزند چه کسی می تواند پیگیر فعالیت های روزانه فرزندتان شود .

• به چه صورت از ارتکاب این اشتباه در ازدواج مجدد در آینده جلوگیری کنیم ؟

در صورتی که مشکل از خود شما باشد و نه ازدواج باید بدانید از زندگی مشترک با فردی که انتخاب می کنید واقعاً چه می خواهید ، نقطه اشتراک و نقطه ضعف طرف مقابل را بشناسید و با درک بهتری از زندگی مشترک در ازدواج مجدد زندگی موفق و پایدارتری داشته باشید .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false