×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۱۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
سری اول سؤالات در مورد پایان رابطه زناشویی

از جمله مواردی که پس از ازدواج امکان دارد بسیاری از زنان و مردان را درگیر کند مشکلات و دغدغه هایی است که موجب پایان رابطه زناشویی می شود و به نوعی به طلاق منجر می گردد. سؤالات و جواب هایی در رابطه با روابط زناشویی وجود دارد که با پرداختن به آن ها امکان اینکه جواب یک سری از پرسش های خود را بگیرید بسیار است. در واقع پایان یک رابطه کوتاه مدت منجر به ترومایی شدید عاطفی می‌ شود و ممکن است تا سال‌ ها با فرد باقی بماند بسیاری از متخصصان با صرف نظر از شرایط جدایی بر این باورند که این اتفاق به صورت بالقوه از موارد مهم استرس زا در زندگیست که نباید تأثیر آن را بر روی عزت نفس فرد نادیده گرفت.

مقاله پیشنهادی : رابطه جنسی در کرونا و داشتن رابطه ایمن

سری اول سؤالات در مورد پایان رابطه زناشویی

علت جدا شدن زوجین و اتمام رابطه شان چیست؟

در برخی از روابط ناموفق هر دو طرف به تدریج حس می کنند که ارتباط صمیمیت و علاقه شان نسبت به یکدیگر از بین رفته و در دیگر موارد یکی از دو نفر می دانند که از کدام لحظه رابطه شان به پایان رسیده است. در این میان یک پرسش وجود دارد ، زمانی که رابطه به اوضاع وخیم خود می ‌رسد زوج ها باید تصمیم بگیرند تا ارتباط میان آن دو می تواند این فشار را تحمل کند یا اگر غیر از این است آیا پایان رابطه زناشویی بهترین راهکار است؟

اکثر زوجین بر سر چه موضوعاتی با یکدیگر بگو مگو می کنند؟

ارزیابی های به دست آمده بعضی از علل و بحث‌ های میان زوج ها با یکدیگر شبیه است که از آن جمله می ‌توان به علاقه ، توجه ، برقراری ارتباط ، حسادت ، کنترل برنامه های آینده و وظایف ، مسئولیت ها ، راز و مسائل مالی اشاره کرد. متخصصان توصیه می کنند با شناخت موضوعاتی که اغلب موجب سرخوردگی زوجین می‌ شود به آنان کمک می کند برای این گونه موارد آماده باشند تا از این طریق رابطه‌ شان دوام بیشتری داشته باشد.

علت جدا شدن زوجین و اتمام رابطه

علائم رابطه های سمی چیست؟

گاهی اوقات نشانه های سمی بودن یک رابطه پس از واپس نگری تعیین می شود زیرا زمانی که فرد دچار فریب خوردگی ، تقویت ناپیاپی مثبت و انزوای اجتماعی می شود حس می‌کند که در رابطه نمی ‌تواند خودش باشد. مدت زمانی طول می کشد تا متوجه این وضعیت شود یا به خود اعتراف کند که وقت رفتن فرا رسیده است.

چگونه میتوان فهمید یک رابطه به آخر رسیده است؟

از جمله شایع ترین عللی که موجب از بین رفتن عشق خود نسبت به طرف مقابل می شود می ‌توان به از دست دادن صمیمیت فیزیکی ، از بین رفتن حس عزیز بودن ، از بین رفتن اعتماد ، رنج عاطفی ، داشتن دید منفی نسبت به خود که از احساس طرد شدن از طرف شریک خود نشأت می گیرد.

مقاله پیشنهادی : ترک رابطه عاطفی سمی

سری دوم سؤالات در مورد تأثیرات پایان رابطه زناشویی بر فرد

آیا اطرافیان در تمام شدن یک رابطه تاثیر می گذارند؟

جواب این پرسش مثبت است اما می ‌توان گفت این تأثیر به صورت غیر مستقیم می باشد. تحقیقات اخیر نشان دهنده این است که اگر مردی نسبت به دوستان همسر خود احساس بدی داشته باشد به حدی می‌ توان طلاق را پیش بینی کرد. زیرا زنان اغلب مشکلات رابطه خود را با دوستان خود در میان می گذارند یا شاید ارتباط زن با دوستان خود نسبت به شوهر نزدیک تر باشد ؛ بنابراین این نوعی تهدید در برابر رابطه تلقی می شود.

بیشتر جدایی ها چگونه اتفاق می‌افتد؟

به پایان رسیدن یک رابطه طی چندین مرحله از جمله تعامل یعنی فکر به تغییر ، آمادگی یعنی آماده شدن برای تمام کردن رابطه ، سوم اقدام به شروع جدایی و در آخر حفظ یعنی رعایت نکردن تصمیم رخ می دهد. ارزیابی‌ها حاکی از مراحل دیگری است زیرا یک یا هر دو شریک زندگی پیش از اتمام یافتن رابطه به صورت همیشگی دودل می‌ شوند و نظرشان را در رابطه با ترک رابطه تغییر می دهند.

علت ترک یکباره برخی افراد در رابطه چیست؟

این گونه روش برای ترک رابطه از روش های بسیار شایعی است که حداقل یک چهارم افراد این عمل را انجام دادند یا مورد امر واقع شدن در این حالت بدون هیچ توضیحی ارتباطش را با طرف مقابل قطع کرده و به یکباره ناپدید می شود. قطع ناگهانی رابطه بسیار دردناک است زیرا شخص مقابل حس می‌کند که کار اشتباهی کرده یا ارزش اش را نمیدانند.

تأثیرات پایان رابطه زناشویی بر فرد

آیا جدایی موجب تقویت رابطه خواهد شد؟

طبق تحقیقات به دست آمده اگر جدایی موقت با دلایل منطقی و از راه صحیح رخ دهد می ‌تواند موجب قوی ‌تر شدن رابطه شود. متخصصان پیشنهاد می کنند که برای برنامه ‌ریزی قوانین اصلی ، توضیح دقیق نظارت ، راهنمایی زوجین برای برگشتن به یکدیگر باید از یک مشاور کمک بگیرند. بیشتر اوقات یک جدایی موقت موجب روشن شدن ضعف رابطه خواهد شد و دو طرف بر سر جدایی همیشگی توافق می کنند‌.

کلام آخر

در این مقاله به چندین سؤال مهم در رابطه با جدایی و پایان روابط پاسخ دادیم. ناگفته نماند که تمامی رابطه ها منحصر به فرد هستند و جدایی و طلاق در هر کدام ابعاد خاص خودش را دارد. به این دلیل بهتر است جهت تصمیم گیری درباره ازدواج و طلاق و همچنین پایان یافتن رابطه یا مسائل دیگر مربوط به روابط با یک متخصص مشورت نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از مسائل و مشکلات بین زوجین بسیار پیش پا افتاده است به گونه ‌ای که پس از جدایی و طلاق با فکر کردن هر دو به آنچه که موجب اتمام رابطه شان شده به طرز عجیبی پشیمان می شوند و تمایل دارند که به رابطه بازگردند. بازگشتن به رابطه در این شرایط اصلاً جالب نیست به همین علت قبل از اقدام به هر کاری ابتدا تمامی جوانب را برای حل مشکلات تان با شریک زندگی و پارتنر خود بسنجید و در صورتی که هیچ راهی برای بازگشت نبود سپس اقدام به گرفتن تصمیمات جدی برای جدایی کنید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false