×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false
اختلال اضطراب اجتماعی

این مقاله را ابتدا با ذکر مثالی آغاز می کنیم در نظر بگیرید که کارمندی به هنگام فرا رسیدن زمان سخنرانی خود تماس می گیرد و به علت بیماری درخواست مرخصی می کند یا کارمندی که همیشه ایده های عالی و کارآمد در ذهن دارد اما توانایی بیان آن را نداشته و تنها از طریق فرستادن ایمیل یا پیام می تواند آن را مطرح کند. چنین افرادی دچار اضطراب اجتماعی هستند ؛ این اختلال که در اصطلاح عامیانه به آن خجالتی بودن گفته می شود. در این مطلب می خواهیم در رابطه با اینکه چگونه بفهمیم شخصی دچار این اضطراب شده است یا خیر؟ و برخورد مان با آن باید چگونه باشد ؛ پس با این مقاله همراه ما باشید.

مطلب مرتبط : دلیل اضطراب زنان و نحوه کنترل آن

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟

طبق تحقیقات به دست آمده در ایران میان ۵۸ تا ۷۵ درصد از مردم موقعیت های گوناگون خجالت زده می شوند. خجالت زدگی در واقع به همان اضطراب اجتماعی اشاره می کند و اصطلاح عامیانه آن می باشد. تعداد کمی از مردم هستند که در دوره های مختلف از زندگی به لحاظ روحی و روانی در شرایط قرار می‌گیرند که نشانه‌ های از این اختلال را با بروز می دهد ؛ به این معنی که اختلال مانع پیشرفت و سد راهشان می گردد. حقیقت این است این اختلال روانشناختی شناخته شده است که افسردگی و سوء مصرف نوشیدنی ‌های الکی به ترتیب رتبه های اول و دوم را نیز به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید بین ایین اختلال و داشتن کارآیی برجسته و ایده آل در محیط کار همبستگی قابل توجهی مشاهده می‌شود. افراد مبتلا به این اختلال اغلب معیارهای کمال گرایان هم برای کارشان دارند و متعهد به انجام بی عیب و نقص کارشان هستند. همچنین می توان برای درمان این اختلال اقدام کرد بدون آنکه کاستی و اصولی در ویژگی های برجسته مبتلایان به آن در محیط کاری دیده شود.

نحوه شناسایی کارکنان دچار اختلال اضطراب اجتماعی

نحوه شناسایی کارکنان دچار اختلال اضطراب اجتماعی

آیا واقعاً کارمندی به اضطراب اجتماعی مبتلا است یا نه همیشه روشن و قابل تشخیص نیست. این اختلال ممکن است در قالب رفتار کارمندی نشان دهد که برای سخنرانی در یک جمع دچار تشویش و دلهره شده است. همچنین امکان دارد اوضاع کمی پیچیده شده و برخلاف چیزی که انتظار داریم پیش برود. مثلاً فرد مبتلا به این اختلال به شکل محصول کننده سخنرانی اش را ادا می‌کند اما حین پرسش و پاسخ دست و پایش را گم می کند. کارمند مبتلا به این اختلال ممکن است اظهار نظر همراه با قطعیت اعتماد به نفس و ارائه بازخورد مؤثر و سازنده به مشکل بربخورد و در عین حال کاربران دیگر که دچار همین اضطراب شده شاید کمتر میلی به شرکت در جمع گفت و گو نشان دهد و به طور تقریبی تا پایان مهلت تحویل پروژه کاری بازخوردهای دیگران را از آنها جویا شود. طبق این اصل می ‌توان فهمید که گاهی تشخیص این اختلال به نوعی چالش برانگیز و سخت است.

بیشتر بخوانید : روش های مؤثر در ترک منفی بافی

طریقه صحبت کردن با افراد دچار اضطراب اجتماعی

از سؤالات رایجی که میان مدیران یا کارفرمایانی که با این اختلال سروکار دارند و خواهان این هستند که به آنها کمک کنند این است که آیا باید از رفتاری که توجه شان را جلت نموده حرفی بزنیم یا نه و اینکه اساساً به زبان آوردن الگوهای رایج رفتاری این اشخاص کار درستی است. در جواب باید گفت حرف زدن در این رابطه تنها از زمانی لازم است که خجالت زدگی یا اضطراب اجتماعی مانعی در پیشرفت شغلی فرد مبتلا ایجاد نکند یا از طرف دیگر بر دیگر کارکنان تأثیر منفی نداشته باشد.

در این میان باید افراد را وادار کنید بر باور در دیدگاه مان از رفتار معمولی یا به هنجار پیرو دیدگاه ما باشد. در محیط های کاری افراد درون گرایی میان ما وجود دارند که جهت تمرکز کردن هدفون را بر روی گوششان می‌گذارند و ترجیح می‌دهند به جای آنکه با دیگران به سالن غذاخوری بروند همان جا روی میز کارشان ناهار بخورند یا در دورهمی های هفتگی کارکنان کمتر حضور پیدا نمایند. خوب است از کمک به این گونه افراد دریغ نکنیم و به نوعی پشتیبان آنها باشیم. به طور کلی تر و شایسته تر این است که پذیرای انواع تیپ های شخصیتی و سبک های کاری در محیط کار باشیم. در ادامه همچنان با ما همراه باشید تا در رابطه با نحوه حمایت این گونه افراد به طور مفصل صحبت نماییم.

نحوه حمایت از کارکنان با اضطراب اجتماعی

نحوه حمایت از کارکنان با اضطراب اجتماعی

در صورتی که یکی از کارکنان شما در رابطه با اضطراب اجتماعی اش صحبت نمود می توانید کارهایی را برای حمایت از وی انجام دهید که در ادامه این مقاله به بررسی این کارها می پردازیم.

کمک دهنده باشید

هنگامی که کارمندی به طور واضح از اضطراب خود حرف میزند تلاش کنیم شرایط را با خواسته ‌های آنان مطابقت دهیم و این در حقیقت واکنش رایج و معمول در چنین شرایطی است. با آنکه این رویکرد یعنی هماهنگ نمودن شرایط با خواسته‌ های کارکنان خجالتی در کوتاه مدت ممکن است تأثیر گذار باشد اما در بلند مدت آماده سازی چنین کارمندی را دشوار می‌کند کنند چرا که بین این دو رویکرد تطبیق دهی و توانمندسازی کارمندان مرزی نامحسوس و باریک موجود است.

صحبت های همدلانه

در واقع به جای آن که محافظ آن ‌ها باشید به حمایت کردن از آنها روی بیاورید. حین گفتگو از رابطه با کارهایی بپرسید که دوست دارند انجام دهند برای مثال اگر ارائه سخنرانی نقطه ضعف کارمند تان است او را در ابتدا مسئول معرفی سخنرانان مهمان در همایش یا مسئول برگزاری جلسه پرسش و پاسخ نمایید به این صورت می توانید از اضطراب و فشاری که بر روی او است کاسته شود.

به طور کلی همواره حامی آنها باشید و بنا را به همکاری با یکدیگر بگذارید. بدون گفتگو با دیگران و سنجیدن همه جوانب به امر وظیفه ای که به صلاح شان است به آنها محول نکنید و در برابر این وسوسه مقاومت نمایید.

بیشتر بدانید : نحوه موفقیت در مصاحبه شغلی مجازی

یادآوری ارزش ها جهت کاهش اضطراب اجتماعی کارکنان

افرادی که دچار اضطراب اجتماعی هستند به طور طبع به طرف خود انتقادی کشیده می شود. بیشتر کم و کاستی ها توجه  شان را جلب نموده اما از تاثیر مستند و سهمی که در پیشبرد اهداف و کارها دارند غافلند. در صورتی که گاهی به آنها یادآوری کنید که چقدر در کارشان ماهر و توانا هستند می‌توان از سنگینی کفه ترازو به سوی کاستی‌ ها کند. باید این را فراموش نکنید که این نوع اختلالات با ویژگی ها و صفات مختلفی دیگر همراه بوده و اشخاصی که دچار آن هستند از مهارت های مفید بسیاری بهره خواهند بود که از آن جمله می ‌توان به احساس همدلی عمیق ، رفتارهای نیک خواهانه و جامعه پسندانه و داشتن معیارهای بالای کاری اشاره نمود. مهارت هایی که بهره مندی از آن اغلب به معنایی عملکردی عالی در محیط کار به حساب می آید.

به عنوان سخن آخر کارکنانی که دچار این نوع اضطراب می ‌شوند با خود نوعی انسانیت و خوش قلبی برای محیط کار ارمغان خواهند آورد. اگر رفتار این کارکنان را نکته سنجی کنیم خواهیم دید که آنها نه تنها با آنچه دیگران فکر می کنند اهمیت نمی دهند بلکه این خود اطرافیان است که برایشان اهمیت دارد. بدیهی است که حضور چنین اشخاصی در هر محیط کاری بسیار مفید خواهد بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false