×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۱۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

بهتر است بدانید لایحه قانونی شهرداری در سال ۱۳۲۸ تهیه شد و در سال ۱۳۳۱ در آبان ماه به تصویب رسید . از آن زمان تا کنون وظایف شهرداری متناسب با نیاز و الحاقاتی همچنان نیز وجهه قانونی و اعتبار خود را حفظ نموده است و در این چند سال شورای اسلامی شهر و شهرداری دو بازوی قدرتمند مدیریت شهری است که با مشارکت شهروندان به توسعه گسترش فعالیت های خود در زمینه های متعدد اعم از اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی ، عمرانی و خدماتی پرداخته است . در ادامه به اقداماتی که در چندین ساله اخیر شهرداری پاکدشت در زمینه شهر سازی و عمران شهری به انجام رسانیده است خواهیم گفت .

درباره شهرستان پاکدشت بیشتر بخوانید .

از اقدامات چندین ساله شهرداری پاکدشت می توان به مواردی از جمله :

تکمیل حلقه سوم ترافیکی

احداث بزرگراه ها و تقاطع های غیر همسطح به عنوان حلقه اتصال نقاط کلیدی و حساس شهر

روان سازی و ساماندهی ترافیکی شهر و بهینه سازی شبکه حمل و نقل درون و برون شهری

افزایش شبکه خطوط اتوبوسرانی و ارتقا سطح کمی و کیفی خطوط تاکسیرانی

تقویت بنیان های فرهنگی ، ایجاد مراکز فرهنگی ، تفریحی ورزشی

افزایش کتابخانه ها و سالن های مطالعه در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی

بازنگری طرح تفصیلی شهری پاکدشت

راه اندازی سیستم مکانیزه شهرسازی

ارتقا پارامترهای کمی وکیفی خدمات شهری

زیبا سازی و تعیین ضوابط مبلمان شهری

افزایش سرانه فضای سبز و توسعه کمربند شهر  و انجام صدها اقدام فرهنگی ، اجتماعی ، عمرانی ، خدماتی ، ترافیکی و …

حوزه کاری شهرداری پاکدشت

حراست

بازرسی

معاون اداری مالی

معاون خدمات شهری

معاون درآمد

سرپرست فنی عمرانی

معاون فرهنگی

معاون حمل و نقل و ترافیک

سرپرست طرح و برنامه

مسئول آزاد سازی معابر

مسئول حقوقی

مدیر عامل سازمان و آتش نشانی

معاون شهرسازی

معرفی شهردار پاکدشت

تماس با شهرداری پاکدشت

شهردار قبلی پاکدشت جناب آقای مهندس داریوش پازوکی که شهردار اسبق بخش مرکزی پاکدشت شریف آباد است و جزء سوابق شغلی ایشان در حیطه ی شهرداری شهرستان پاکدشت می باشد . وی در اوایل اردیبشهت ماه امسال استعفاء کرد و نائب رئیس شورای شهر پاکدشت علت استفاء شهردار سابق پاکدشت را ضعف ناتوانی و جسمانی دانسته است و در این باره گفت : طبق متن استعفاء آقای پازوکی علت این کار را بیماری قلبی ، کرونا و ضعف جسمی عنوان کرده که این موضوع با رأی اکثریت اعضای شورا موافقت شد و جناب آقای حسین شصتی به عنوان سرپرست موقت شهرداری پاکدشت به کمیته انطباق معرفی شد .

شهرداری پاکدشت - شهردار جدید پاکدشت

در یک دوره شهردار موقت پاکدشت محمد حسن مقدسی بود که در دویست و سی اُمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر پاکدشت به اتفاق آراء به عنوان شهردار جدید پاکدشت انتخاب شد و صورتجلسه وی جهت سیر مراحل قانونی به وزارت کشور ارسال گردید . وی با به دلیل نواقصی در مدارک ارائه شده پس از چندی رد صلاحیت شد . گفتنی است، محمدحسن مقدسی جانباز هشت سال دفاع مقدس ، دارای کارشناس ارشد مدیریت برنامه ریزی شهری بوده و در رزومه کاری خود سوابقی چون شهردار بروجرد ، نیروی رسمی وزارت کشور ، کارشناس ویژه سازمان بازرسی شهرداری های وزارت کشور و در حال حاضر مدیر بازرسی شهرداری منطقه ۱۷ است.

انتخاب رسمی شهردار جدید پاکدشت

انتخاب رسمی شهردار جدید پاکدشت

در اواسط مرداد ماه ۹۹ طی جلسه ای که شورای شهر پاکدشت برگزار نمودند محسن تاجیک با ۹ رای موافق به عنوان شهردار جدید انتخاب و برای گرفتن تاییدیه به وزارت کشور معرفی شد . گفتنی است شهردار انتخابی پاکدشت جناب آقای مقدسی به دلیل عدم تأیید صلاحیت توسط وزارت کشور و پذیرفتن اعضای شورای شهر پاکدشت  شهردار جدیدی را برای شهرستان پاکدشت انتخاب نمودند ‌. در رابطه با رد قطعی مقدسی با انتخاب شهردار جدید پاکدشت ؛ رضایی رئیس شورای شهر پاکدشت افزود : اعضای شورای شهر به رزومه و برنامه کاندیداها رأی می ‌دهد و پس از انتخاب ، تأیید صلاحیت فردی با ادارات و نهادهای دیگر می باشد . تاجیک شهردار جدید پاکدشت دارای مدرک دکترای جغرافیای شهری ، استاد دانشگاه و دارای سابقه معاونت عمرانی در شهرهای پیشوا ، ورامین و پاکدشت است . همچنین دارای سابقه شهرداری به مدت بیش از ۱۴ سال در شهرهای طالقان ، اوشان فشم میگون ، شمشک و حسن آباد می باشد .

در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ دکتر محسن تاجیک با تأیید حکم صادره از طرف وزیر کشور جناب آقای رحمانی فضلی به طور رسمی به این سمت منصوب گردید

بخشی از حکم دکتر رحمانی فضلی در خصوص انتصاب محسن تاجیک آمده است :

در اجرای تبصره (۳) ذیل بند یک ماده (۸۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، مصوب ۱۳۷۵/۳/۱ با اصلاحات بعدی و با توجه به پیشنهاد شورای اسلامی پاکدشت و نظر به تجارب ارزنده به موجب این حکم جنابعالی را به سمت شهردار پاکدشت منصوب می‌نمایم.

تماس با شهردار پاکدشت

آدرس ایمیل : Email : pakdasht@imo.org.ir

شماره تماس : ۳۶۰۳۳۳۴۰۲

فکس : ۳۶۰۳۳۳۴۵

آدرس شهرداری پاکدشت : تهران – شهرستان پاکدشت –بلوار امام رضا (ع) – بوستان شهرداری – شهرداری پاکدشت

ملاقات مردمی شهردار پاکدشت روز های سه شنبه از ساعت ۹ الی ۱۲ انجام می گیرد .

وظایف شهرداری پاکدشت

وظایف شهرداری پاکدشت

دریافت و اجرای برنامه های مصوب شهرداری در رابطه با وظایف منطقه و برنامه ریزی جهت انجام آن .

ناظر بر تمامی قوانین و مقررات مربوط به وظایف محوله و اقدامات لازم برای اجرای درست آئین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی به شهرداری .

حفاظت و اداره صحیح از اموال منقول و غیر منقول شهرداری منطقه .

ناظر کامل معامله های شهرداری منطقه نظیر خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول ، هر گونه اجاره و استیجاره به اسم شهرداری و امور مرتبط با اراضی و املاکی که در مسیر طرح های عمرانی به شرط رعایت قوانین و آیین نامه های مالی و معاملاتی شهرداری .

ناظر بر تمامی هزینه های جاری و عمرانی به میزان بودجه و در چار وب آن و تهیه گزارش های مالی و آمارهای مورد نیاز بر اسای الزامات قانونی و آئین نهمه ها و ضوابط شهرداری .

ناظر بر انجام امور اداری ، خدماتی ، پرسنلی و تدارکاتی در حیطه و چارچوب قوانین .

ناظر بر انجام امور ساختمانی از صدور پروانه ساختمان ، پایان کار ، پروانه کسب ، گواهی عدم خلاف ، استعلام طرح و رسیدگی به تقاضای تفکیک و بطور کلی کنترل ساخت و ساز در سطح منطقه و جلوگیری از فعالیت های ساختمانی غیر مجاز .

ناظر بر اجرا و انجام تمامی عملیات عمرانی در سطح شهر نظیر احداث ، اصلاح ، توسعه معابر سواره رو و پیاده رو ، جدول بندی ، آسفالت و موزائیک معابر .

اقدامات لازم جهت محافظت منطقه در برابر بلایا و حوادث طبیعی و غیر طبیعی در حدود وظایف شهرداری و رفع خطرات از معابر و اماکن عمومی .

ناظر بر نحوه توسعه ، احداث و نگهداری فضای سبز عمومی ، پارک و زیبا سازی محدود منطقه در چارچوب برنامه های و ضوابط ابلاغی مربوطه .

ناظر بر برگزاری مراسم ها و جشن های مذهبی و ملی در سطح منطقه با هماهنگی و همکاری ارگان های مربوط .

رسیدگی به شکایات و انتقادات مردمی و انجام اقدامات لازمه برای رفع شکایات .

این موارد تنها بخشی از وظایف شهرداری پاکدشت جهت بر قراری نظم و برقراری نظام درون شهری سالم برای ساکنین شهرستان پاکدشت و اقدامات به کارگرفته شده در سطح شهر در حد مقررات و وظایف شهردار و مسئولین شهرداری می باشد .

 

راه های ارتباط با شهرداری پاکدشت

آدرس وب سایت  : shahr-pakdasht.ir

آدرس ایمیل : shahrdari.shahrepakdasht@gmail.com

شماره تماس :  ۳۴۵-۳۶۰۳۳۳۴۳

شبکه اجتماعی : instagram:@shahrdaripakdasht

ارتباط با اعضای شورای اسلامی شهر پاکدشت

رئیس شورای شهر شهرداری پاکدشت

 

ردیف روزهای حضور اعضای شورا
۱ همه ایام هفته علی رضایی
۲ شنبه ها خسرو خسروانی- داوود فتح اللهی
۳ یکشنبه ها احسان کوچکعلی-علی اصغر خسروانی
۴ دوشنبه ها حجت الله جگروند – علیرضا کبیری
۵ سه شنبه ها مسعود تاجیک
۶ چهارشنبه ها محمد علی عرب

true
true
true
true
 1. احمد قهاری

  با عرض سلام و ادب
  جان مادرتون اگر خودرو حمل زباله نمیاد هی نگید ساعت ۹ شب اشغال بزارید دم در ساعت ۵ صبحه دارم میرم سر کار گربه همه رو تیکه تیکه کرده بوی تعفن کل کوچه رو برداشته شهرداری فقط پول میگیره رسیدگی صفر
  شهرک انقلاب ۵روز یک بار خودرو جمع اوری زباله نمیاد

 2. احمدیوسفی

  سلام به آقا شهردارمحترم پاکدشت سه ماه درشهرک فاز۲ الامیه شکوفه۱۱…ازسرصداساخت سازارمش نداریم لاعقل روزهای تعطیل کارنکنند مااستراحت داریمممنوم

 3. امید علی اسماعیلی

  باعرض سلام وخسته نباشید.خواهشمنداست نسبت به وضعیت مرمت وبازسازی آسفالت حصارامیرباالاخص پشت مخابرات قدیم،خیابان معلم وکوچه های شهرک امام رضا،توجه واقدام نمایید.باتشکر.اجرکم عندالله.

 4. اردشیر مطهری

  با سلام
  مسکن مهر امام رضا نبش انصار چهارم گوشه خیابان چادر کشیدن میوه فروشی زدن برای خودشون و سد معبر کردن و فضای خیابان و پیاده رو خیلی زشت شده لطفا رسیدگی کنید .ممنون

 5. آرش حسین پور

  من میخواستم از شهرداری پاکدشت شکایت کنم باید کجا مراجعه کنم جواز ۴طبقه ۴۰متری داریم کجای پاکدشت میدید همسایه ۵ماه ما رو اثیر خودش کرده بهش میگی سروصدا نکن میگه ربطی نداره جواز دارم آخه کی مجوز ۴۰متری داده میخوام شکایت کنم از خوده شهرداری پاکدشت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false