×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه از شکست در راه موفقیت استفاده کنیم - تصویر اصلی

ما و امثال ما که هزاران بار طعم شکست را چشیده ایم تا به آنچه خواسته ایم، رسیده ایم و فهمیده ایم برای موفقیت چه کارهایی را نباید کرد، آرزو داریم که بتوانیم برای تمام آنهایی که خود را همیشه شکست خورده می دانند، مزایای این شکستها را توضیح دهیم، زیرا مطمئنا آنها از ما کمتر شکست خورده اند! در ادامه مقاله شکست در راه موفقیت با ما همراه باشید.
آنهایی که در راه نیل به هدف خود یکی دو دفعه شکست خورده اند، زود دلسرد شده و دست از تلاش بر می دارند. حال آنکه محال است موفق شد بدون آنکه بارها طعم شکست را چشید! وقتی پای صحبت یک چنین افرادی می نشینیم چنان از شکست خود سخن می گویند که گویی تمام آینده شان تباه شده است، زیرا به هدف خود اعتقاد نیم بند داشته اند! و نیمچه تلاشی در راه رسیدن به آن کرده اند و با اولین شکست، جا زده اند؟

چگونه از شکست در راه موفقیت استفاده کنیم - رسیدن به موفقیت
این چنین افرادی که سریع دست از تلاش بر می دارند، بلافاصله پس از یکی دو مورد شکست، به دنبال آوردن عذری می روند که چرا شکست خورده اند. در دنیایی که روزانه میلیونها انسان موفق می شوند خود را همیشه شکست خورده می پندارند و ترسی درونی از شکست را در درون خود می پرورانند. این عده باید این کتاب را بخوانند و خود را متحول کنند آنگاه خواهند توانست مانند همه آنهایی که موفق می شوند، موفق شوند. ولی اغلب این عده برآنند که اشتباه از خودشان نیست، پس خودشان را اصلاح نمی کنند بلکه می خواهند نظام رائج را تغییر دهند! از شکست خود فریاد بر می آورند و می گویند: ای روزگار ناسازگار!

شکست در راه موفقیت ( ناهنجاری های موجود از نظر روانی )

اغلب ناهنجاریها در زندگی این افراد از این است که از نظر روانی شکست را نمی پذیرند، پس شکست می خورند، زیرا از شکست می ترسند، ترس از شکست، کیفیتهای روانی فرد را نابود می کند و این چنین افرادی در پی آن بر می آیند که این شکست را توجیه کنند و شکست خود را اغراق آمیز جلوه دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی

در این مورد نیز تنها کافی است بپذیریم شکست امری است طبیعی و لازم و باید از آن برای موفق شدن استفاده کرد. حالا باید بیاموزیم که چگونه از شکست در راه موفقیت استفاده کنیم و این مورد را از فردی یاد بگیریم که پیش از تمام افراد بشر در زندگی شکست خورد، اما بیش از هر کس در تاریخ بشر موفق شد!

چگونه از شکست در راه موفقیت استفاده کنیم - ناهنجاری های موجود

«توماس ادیسون» بیش از هر کس در زندگی شکست خورد و یاد گرفت که چه نباید بکند، پس هر آنچه ماند آن بود که چه باید انجام دهد تا موفق شود و بیش از هر کس دیگر در زندگی موفق شد. او در طی زندگانی پرافتخارش بیش از ۱۰۹۳ مورد اختراع کرد.

جالب است که ادیسون از ابتدای کار، کارهای بزرگ انجام نداد. ابتدا دستگاه چاپی ساخت که آن را ۴۰ هزار دلار فروخت و پول آن را سرمایه ای برای دیگر اختراعات خود کرد و هر کس را که تجربه ای داشت به استخدام و کمک خود فراخواند. هرچه درآمد داشت خرج خرید وسایل و پرداخت حقوق به زیردستانش کرد. هزاران بار یک اختراع را آزمایش کرد، شکست خورد تا بالاخره دریافت که چه باید بکند تا موفق شود.

آیا شما تا به حال شکست خورده اید؟ اگر جوابتان مثبت است واقعا به شما تبریک می گوییم

شکست در راه موفقیت ( مثبت اندیشی توماس ادیسون در رابطه با شکست )

آیا شکست در راه موفقیت ، ادیسون را راغب به قبول کردن شکست کرد؟ ادیسون پس از هزاران بار شکست در آزمایشات گفت: حالا هزار مسورد داریم که می دانیم موفق نیستند پس چند راه باقیمانده حتما ما را به موفقیت خواهند رساند. ادیسون حتى تمام سرمایه خود را در این راه خرج کرد و دستگاه بزرگی ساخت که از بین رفت ولی در این آزمایش گران فهمید که چه بکند تا دستگاه بزرگتر و بهتری بسازد.

مطالعه بیشتر: یک کلمه شش حرفی برای آغاز راه موفقیت

به خاطر داشته باشید که باید تلاش کنید و خسته نشوید. ادیسون هم ۱۸ ساعت در روز کار کرد تا توانست بیش از ۱۰۹۳ اختراع انجام دهد و از این راه بهترین سرمایه و زندگی را برای خود و تمام افراد بشر به ارمغان آورد. ادیسون دستگاه ضبط صدا را ساخت و صدا را در درون یک نوار به تسخیر خود در آورد. لامپ روشنایی را ساخت و جهان را روشن کرد. سینما را ساخت، میکروفون و فلوروسکوپ پزشکی را طراحی کرد و همه این اختراعات مهم به واسطه تلاش سخت بود و اراده خستگی ناپذیر، همانگونه که خود او می گوید: ۱ درصد نبوغ است و ۹۹ درصد اکتسابی. او این مطلب را با ۱۸ ساعت کار خود در روز ثابت کرد. توماس ادیسون ۱۰ سال مداوم کار کرد تا توانست باتری قلیایی نیکل – آهن را بسازد. او و همکارانش بیش از ۱۷ هزار طرح آزمایشی را آزمایش کردند تا بالاخره در یک مورد توانستند لاتکس را از مواد دیگر جدا کنند. هرگاه دریافتید که قبول ۱۷ هزار بار شکست برای یک بار موفق شدن چگونه است آنگاه ارزش واقعی شکست را در راه پیروز شدن درک می کنید.

توماس ادیسون ۱۰۹۳ اختراع را به ثبت رساند آن هم تنها با ۶ ماه بهره بردن از تحصیلات در مدرسه ها حتما شما بیش از ۶ ماه تحصیل کلاسیک دارید، ولی از خود بپرسید چه موفقیتی را کسب کرده اید؟

توماس ادیسون به این علت موفق شد که از روشی استفاده کرد که در این کتاب به آن اشاره شده است. تمامی روشهای گردآوری شده در این کتابه دستمایه موفقیت هزاران مخترع و دانشمند است. ادیسون در راه اختراعات خود از دیگران نپرسید، بلکه با صبر و بردباری از نتایج آزمایشها و شکستها رمز موفقیت را جویا شد و هرگاه جواب آزمایش منفی بود، بلافاصله از خرد پرسید چرا؟ و بالاخره موفق شد.

چگونه از شکست در راه موفقیت استفاده کنیم - زمان شکست

شما مانند ادیسون باید شکست را تجربه کنید تا موفقیت را به دست آورید اما با صبر و شکیبایی و به عبارت ساده تر نتیجه شکست چیزی نیست جز آنچه که نباید انجام داد. اگر این واقعیت را پذیرفتید آنگاه شکست را به عنوان درسی از درسهای زندگی قبول کرده اید و از آن بهره گرفته اید، زیرا شکست بهترین و موثرترین معلم است. (روزی که پولی را از دست می دهید همیشه به خاطر شما خواهد ماند و دیگر آن کار را تکرار نخواهید کرد.)

” ممنون که تا پایان مقاله شکست در راه موفقیت با ما همراه بودید “

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false