×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
عدم استفاده از مازوت در نیروگاه شهدای پاکدشت - اخبار پاکدشت

به گفته مدیر روابط عمومی نیروگاه سیکل ‌ترکیبی شهدای پاکدشت (دماوند) این نیروگاه که بیش از ۴۰ درصد برق پایتخت را تامین می‌کند، از روز اول تاسیس و افتتاح منطبق بر استاندارد ‌های بین المللی عملیاتی شده از مازوت برای تامین انرژی خود استفاده نکرده است.

مجید رحمتی افزود: با توجه به فن آوری بکار رفته و طبق مستندات غیر قابل کتمان این نیروگاه اساسا نمی‌تواند از سوخت مازوت استفاده کند و از گاز یا گازوئیل برای تولید برق استفاده می‌کند و در حال حاضر سوخت مصرفی نیروگاه بخشی گاز و بخشی گازوییل است.

بیشتر بدانید : نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت

وی گفت: حتی این گفتار‌ های ناصواب که آلودگی بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه به سمتِ شهر تهران نمی‌آید و، چون باد غالب به سمت تهران نیست و آلودگی ناشی از سوخت مازوت در این نیروگاه به سمت اطراف قرچک و ورامین می‌رود و آن منطقه را آلوده می‌کند،نوعی فرافکنی است.

وی افزود: متولیان و مسئولانی که طبق وظیفه شان می ‌بایست نظارت و اهتمام جدی به پاکی هوای پایتخت داشته باشند و مقصران این وارونگی هوا را به عموم شهروندان تهرانی معرفی کنند با آدرس غلط دادن اذهان عمومی را مشوش ساخته و خود را مبری می‌کنند.

رحمتی گفت: مدیریت شرکت از طریق واحد حقوقی خود و وکیل قانونی شرکت این اظهارات خلاف واقع و اتهامات بی اساس را در مراجع قضایی و انتظامی پیگیری خواهد کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false