×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
نحوه محاسبه فنگ شویی ماه تولد بر حسب عدد کوا

در مقاله های قبلی در رابطه با فنگ شویی ازدواج اطلاعات مفید و جامعی را در اختیارتان قرار داده ایم. حال می خواهیم به یکی دیگر از موضوعات جذاب فنگ‌شویی تحت عنوان فنگ‌ شویی ماه تولد بپردازیم که نشان دهنده عناصر مربوط به تولد هر فرد در فنگ شویی است. در این مطلب خواهید دانست که عنصر سال تولد خود را محاسبه نموده و از این طریق در دکوراسیون منزل و محل کار خود به کار ببرید. از آنجا که هر یک از افراد در حوزه دکوراسیون شیوه خاص و شخصی خود را دارند که حضور در آن حس خوبی به آنها می دهد. چیدن یک فضا علی‌ الخصوص خانه بر اساس ماه تولد می تواند یک موضوع جالب و مفید باشد که می خواهیم به آن بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : فنگ شویی ازدواج

نحوه محاسبه فنگ شویی ماه تولد بر حسب عدد کوا

برای این کار ابتدا شما باید سال تولد خودتان را از شمسی به میلادی تبدیل کنید که این امر از طریق وب سایت هایی که در اینترنت وجود دارد و همچنین چند محاسبه ساده با تقویم امکان پذیر است. پس از آن می بایست تا تاریخ تولد تان که هر سالی است با عدد ۶۲۱ جمع می شود و جمع ارقام سال میلادی تان تبدیل به یک رقم شود که برای آقایان این عدد از عدد یازده کم خواهد شد و برای بانوان با عدد ۴ جمع می شود.

پس از انجام این کار عدد به دست آمده را عدد کوا می گویند و در صورتی که این عدد ۵ باشد برای خانمها با عدد ۳ جمع و برای آقایان از عدد سه کسر خواهد شد. نکته جالبی که در این میان وجود دارد این است که اگر کسی سال تولدش از یک فروردین تا ۱۵ بهمن باشد با ۶۲۱ جمع کند و از ۱۵ بهمن تا آخر اسفند ماه با عدد ۶۲۲ جمع نماید.

در واقع با توجه به جنسیت افراد و اینکه خانم هستند یا آقا می بایست محاسباتی انجام داد که به یک عدد برسید و این عدد به دست آمده تحت عنوان عدد کوا شناخته می شود. در فنگ شویی ماه تولد برای دستیابی به عدد کوا برای خانم ها مراحل ذکر شده را انجام داده و عدد آخر را با ۵ جمع می کنیم. این عدد که به عنوان عدد کوا شناخته می شود ، بقیه موارد از جمله قسمت ثروت ، سلامتی ، عشق و هم بستگی را بررسی خواهید نمود.

مقاله پیشنهادی : فنگ شویی و کاربرد آن در زندگی

چرخه سازنده و مخرب در فنگ شویی ماه تولد

عناصر طبیعت در فرهنگ های مختلف با یکدیگر فرق دارد ، برای نمونه در فرهنگ غرب عناصر طبیعت نظیر چهار عنصر خاک ، هوا ، آب و آتش و در فرهنگ شرقی این عناصر را عناصر پنجگانه می نامند و به ترتیب شامل آب ، چوب ، آتش ، خاک و فلز هستند. همان گونه که در ترتیب آن مشخص است چرخه با آب شروع شده و نباید ترتیب قرار گیری آن بر هم بخورد. در شرق باستان که آب چوب را تغذیه می‌ کند چوب سوخته آتش است ، آتش خاک را به صورت خاکستر به وجود می‌آورد.

خاک فلز را ایجاد کرده و در آخر فلز به صورت مایع آب خواهد شد به همین علت این عناصر تا وقتی مفید است که با هم و به صورت یک شکل باشد و در غیر این صورت اگر در چرخ جای یکی از عناصر عوض شود این چرخه به چرخه مشکل زا و مخرب تبدیل می شود. تصویر این چرخه را در زیر مشاهده می کنید.

چرخه سازنده و مخرب در فنگ شویی ماه تولد

عملکرد این چرخه مخرب به گونه ای است که آب آتش را خاموش می کند ، آتش فلز را ذوب ، خاک آب را آلوده و فلز چوب را می برد و چوب خاک را فرسوده خواهد نمود. با وجود مواردی که گفتیم می ‌توان خانه ای ساخته و از این عناصر حمایت نمود ، برای نمونه اگر عنصر ۵ شوی ماه تولدتان آتش باشد باید نماد آتش را در خانه بیشتر نمایان کنیم.

برای فهم بهتر می توانید علاوه بر عناصر در فنگ شویی ماه تولد با رنگ هایی مثل رنگ قرمز ، نارنجی ، ارغوانی ، زرشکی و زرد و در اشکال از شکل های سه گوش مثلث استفاده کنیم. علاوه بر این احتیاج مبربی به استفاده از عناصر قوی چوبی در زندگی تان خواهید داشت چرا که چوب آتش را تغذیه می کند.

پیشنهاد می شود مقاله ارگونومی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

نقش عناصر در فنگ شویی ماه تولد

عنصر فلز که اعداد ۶ و ۸ را شامل می شود در بین رنگ ها رنگ سفید ، خاکستری و نقره ای نماد این عنصر به حساب می آید. از جهات جغرافیایی نیز غرب و شمال غربی محل قرارگیری آن خواهد بود. در صورتی که عنصر سال تولد تان فلز است و می خواهید در دکوراسیون از آن استفاده کنید می توانید انواع دکوری های فلزی را انتخاب و به کار ببرید. به چرخه مخرب فلز توجه داشته باشید ، برای نمونه اگر در قسمت غرب به خانه تان یک شومینه که عنصر آتش است قرار داشته باشد به علت تضاد بین عناصر فلزی و آتش چرخه مخرب ایجاد می شود به همین علت می بایست بین آنها از خاک استفاده نمود.

نقش عناصر در فنگ شویی ماه تولد

عنصر آب در فنگ شویی ماه تولد عدد ۱ می باشد ، رنگ آبی و سیاه نماد آن هستند در جهت جغرافیایی شمال قرار دارد. اگر بخواهیم در رابطه با این عنصر چرخه مخرب را در نظر بگیریم به این صورت اگر مثلا در آشپزخانه میان گاز که از عنصر آتش است و سینک ظرفشویی که عنصر آب است فاصله وجود نداشته باشد چرخه مخرب ایجاد خواهد شد. عنصر هماهنگ کننده میان این دو عناصر چوب می باشد که می توانید از آن استفاده کنید. آینه ، حوض ، فواره ، آکواریوم ، سینک ظرفشویی و دستشویی از جمله کاربردهای آن عنصر در دکوراسیون داخلی هستند .

عنصر سوم عنصر آتش می باشد که با عدد ۹ و رنگ های قرمز و نارنجی شناخته می شود ، همچنین جهت جغرافیایی جنوب قرار می گیرد. این عنصر در دکوراسیون شمع ، شومینه ، بخاری و گاز را شامل می‌شود و در تضاد آب و آتش در چرخه مخرب باید از چوب و برای تضاد آتش و فلز از نمادها و رنگ های عنصر خاک استفاده کرد.

نقش عنصر چوب و خاک

عنصر چوب اعداد ۳ و ۴ و با رنگ های سبز و آبی نفتی شناخته می‌شود. جهت های جغرافیایی این عنصر شرق و جنوب شرقی بوده و شخصیت هایی با عنصر وجودی چوب از عناصر مختلف چوبی ، کاغذی ، گیاهان و هر چیزی که از چوب ساخته می شود در دکوراسیون استفاده می کند. چرخه مخرب این عنصر سال تولد میان چوب و فلز عنصر آب ، میان چوب و خاک از المان‌ های عنصر آتش کمک گرفته می شود.

در آخر عنصر خاک که عدد شانس۲۵ و ۸ و در جهات جغرافیایی شمال غربی و جنوب غربی را به خود اختصاص داده است. اجناس سرامیکی و تمامی لوازم دکوری مرمر نظیر چینی ها ، گلدان ها و کوزه ها را در دکوراسیون به حساب می آید. اگر بخواهید از رنگ های این عنصر سال تولد استفاده کنید زرد و قهوه‌ای را امتحان کنید. چرخه مخرب این عنصر برای تضاد چوب و خاک از عنصر آتش و برای تضاد خاک و آب از عنصر فلز کمک بگیرید.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false