×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
تعریف فنگ شویی

امروزه با دگیری و مشغله های زندگی شهری به صورت روزمره اکثر ما به دنبال راهی جهت بازگرداندن آرامش و نشاط به زندگی هستیم و همین امر موجب شده است تا امروزه گرایش به روش های مختلف و گاه قدیمی جهت رفع این مشکلات بپردازیم. به همین علت است که اغلب افراد از یوگا و مدیتیشن به کسب آرامش بیشتر به دور از مشغله های روزمره می پردازند. از دیگر رویکرد هایی که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته فنگ شویی است. این راهکار باستانی چینی ویژگی متفاوت با دیگر راه‌ حل ها دارد و آن  این است که فنگشویی را می ‌توان در شئون مختلف زندگی همچون رابطه میان افراد ، کسب ثروت و موفقیت ، دکوراسیون خانه و … به یاری گرفت و از آن در کسب شادی و آرامش بهره برد. در صورتی که شما علاقه ‌مند هستید تا بدانید این فلسفه باستانی چه کارایی دارد و چگونه می توان از آن در زندگی بهره جست تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانبد : ذهن آگاهی و تأثیر آن بر سبک زندگی

تعریف فنگ شویی

واژه فنگ شویی یک فرد و به بیان دیگر پر فلسفه ای است که در دوران قدیم میان مردم کشور چین مرسوم بوده است. یعنی ” شوی ” به معنای آب و ” فنگ ” هم باد در نظر گرفته می ‌شود. اما در فرهنگ چین هر دو برای سلامتی خوب و مهم و حیاتی هستند چرا که زمین موجودی زنده در نظر گرفته می ‌شود که با انرژی به نام ” جی ” پر شده است. در واقع اساس فنگ شوی دیدگاهی است که فلسفه و فنون باستانی چین به جهان دارد. بر حسب این دیدگاه زمین زنده و منبع انرژی و به بیان ساده این واژه در فرهنگ چین ، سازمان قانون مند در نظر گرفته شده که نظم و جهات فضایی در این رابطه با جریان انرژی کنترل می شود. در صورتی که بخواهیم جزئی تر صحبت کنیم می آموزیم که تکنیک هایی در زمان مشخصی برای حداکثر خواندن فضا هم ظاهر و هم در احساس است که جریان انرژی مثبت در آن افزایش یافته است.

به طور کلی می‌توان این واژه را با علم و هنر تعریف کرد ؛ که پیش از ۳۰۰۰ هزار سال قبل در چین ایجاد شده است که امروزه بسیاری از مردم جهان به آن وفادارند. آموزه های فنگشویی در زمینه تعادل انرژی پیچیده به نظر می رسد اما از نظر هدف بسیار ساده است. کسب اطمینان از حس خوشبختی در افرادی که از یک فضا استفاده می‌کنند. البته خوشبختی برای همه و در همه جا تعریف یکسان ندارد.

برای فهمیدن این واژه به طور واضح تر زمانی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ می شوند نتیجه زندگی خوب و موفق برای ماست. هدف فنگشویی رسیدن به همین موفقیت است و هنری ساده ، انعطاف پذیر برای افزایش نشاط ، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.

بیشتر بدانبد : قانون کارما و نقش آن در رفتار و کردار انسان

فنگ شویی در دکوراسیون

تعریف فنگ شویی

فنگشویی چیدمان جهت داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در ساختمان های مسکونی ، ساختمان های تجاری ، باغ و … استفاده می شود که موجب می گردد تا بهترین اثر را برای سلامتی ، شادی ، موفقیت ، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت داشته باشید. مهم ترین چیزی که باید رعایت نمایید استفاده از رنگ‌ های مناسب ، اشکال مناسب و در نظر گرفتن جهت های مناسب است و به شما می آموزد که با تحلیل انرژی فضای داخل و بیرون محل زندگی و کار خود کیفیت انرژی های مثبت و منفی اطراف خود را بشناسید و با ایجاد و افزایش انرژی های مثبت و کاهش و حذف انرژی های منفی کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید. فضای زندگی و کار خود را مکانی برای خوشبختی سازید. امروزه در سراسر دنیا اکثر مردم برای طراحی و ساخت خانه و محل کار خود از فنگ شویی استفاده می کنند ، همچنین در تعداد زیادی از مراکز علمی معتبر دنیا تدریس می شود.

برای درک بیشتر بهتر است یک مثال بزنیم ، برای نمونه وقتی مهمانی می روید ممکن است یک جا علی ‌رغم اینکه زیاد با افراد آشنا نیستید احساس راحتی و صمیمیت کنید.در عوض جای دیگر بدون هیچ علتی مشخص احساس ناراحتی می کنید ، گاهی اوقات ما می توانیم از هنر چیدمان در فنگشویی خود استفاده کرده و این انرژی ها را تغییر دهیم. واقعیت آن است که خیلی از مشکلات و تغییرات زندگی با وضعیت محیط زندگی ما و نحوه قرار گرفتن وسایل ما در این محیط ارتباط داشته و علم فنگشویی به ما کمک می ‌کند تا این ارتباطات را بشناسیم و جنبه‌ های مثبت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف نماییم.

برای مطالعه مقاله شیوه های درمانی مؤثر با روانکاوی

کاربردهای دیگر فنگ‌ شویی

فنگشویی در ثروت

فنگشویی در ثروت

فنگشویی ثروت یکی از محبوب ‌ترین کاربردهای این علم است که برروی جذب ثروت مادی تمرکز دارد. در حقیقت یکی از عللی که فنگ شویی در غرب این روزها محبوبیت پیدا کرده است در رابطه با بسیاری از کسب و کارهای بزرگ می باشد که از طریق این علم به کسب سود بیشتر و امنیت مالی قوی دست پیدا می ‌کند. در صورتی که در تلاش برای کسب ثروت نباشید فنگشویی به شما ثروت نمی دهد. این علم به شما کمک می کند تا به دنبال ثروت و موفقیت خود باشید و برای آن تلاش کنید.

فنگشویی عشق و ازدواج

این دانش در مورد ایجاد انرژی مثبت و تدبیر انرژی منفی صحبت می‌کند. وقتی که دو نفر با یکدیگر ازدواج می ‌کنند انرژی های آنها همسو می شود ، این انرژی ها باید مثبت باشد تا هر دو بتوانند زندگی خود را با شیوه مناسب بهبود و ادامه دهند. اگر انرژی غالب در یک فرد وجود داشته باشد به طور چشمگیری بر دیگری تأثیر می گذارد و وضعیت آنها را بهم خواهد زد.

فنگشویی ذهن

همه ما می‌ دانیم که ذهن برای ارتباط با خود درونی ماست. افکار ما را ساخته و این افکار با ارتعاش هایی به جهان هستی منجر به ایجاد اتفاقات و احساسات در پیرامون ما می ‌شود. ذهن به هم ریخته و متشنج دنیایی را می سازد که هیچکس طالب آن نیست و ذهنی که در آن سکوت و سکون و آرامش باشد دنیای خلاق و سرشار از برکت را به همراه خواهد داشت.  فنگشویی ذهن شامل یک سری اصولی است که هدف آن ممانعت از انرژی های منفی و تقویت و محافظت از انرژی مثبت می باشد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false