×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
قدرت جذب و تأثیرات آن - تصویر اصلی

منظور از قدرت جذب آن است که جاذبه و کشش چه می تواند انجام دهد ! جاذبه و کشش ، مسحور کننده و فریبنده است . جذبه و کشش همچون یک جذب کننده ی عالی عمل می کند و ما را به طرف منبع مغناطیسی خود می کشد . آنان که دارای جاذبه و کشش هستند ، معمولا دیگران را بر آن می دارند که به سخنان شان گوش دهند. بنابراین از فرصت های مناسبی برخوردار می شوند که دست دیگران از آن کوتاه است . آنان بابت خیلی از کارهایی که دیگران انجام می دهند و به خاطرش رنج می کشند یا تنبیه می شوند ، به راحتی مورد بخشش و عفو قرار می گیرند. اشخاص برای خدمت کردن به آن ها از خود مایه می گذارند ، از مسیر خارج می شوند تا برایشان کاری انجام دهند ، به آن ها چیزی گفته خواهد شد که شاید هیچ گاه به دیگران گفته نشود. مردم از آنان عذرخواهی می کنند، سد راهشان نمی شوند و مزیت هایی برایشان قایل می شوند.

بیشتر بخوانید : جذب وفور نعمت در زندگی

تکنیک های افزایش قدرت جذب دیگران

از دیدگاه روان شناسان ، اصل و اساس شخصیت ؛ همان عزت نفس و احترام به خود است . در واقع میزان سنجش عزت نفس این است که شما چقدر خودتان را دوست دارید. تقریبا تمام کارهایی که در زندگی انجام می دهید یا در جهت حفظ و افزایش عزت نفس تان است و یا برای محافظت نمودن از آن در مقابل شرایط با افرادی که سبب می شوند عزت نفس شما کاهش یابد. عمیق ترین نیاز وجود انسان همانا نیاز به قدرت جذب دیگران است که شخص احساس با ارزش بودن و مفید بودن داشته باشد. از این رو راز جذب کردن دیگران بسیار ساده است . برای این منظور باعث شوید که دیگران احساس مهم بودن و باارزش بودن در خود کنند . هرچه بیشتر باعث شوید که دیگران در حضور شما احساس باارزش بودن و مهم بودن در خود کنند ، آن ها نیز شما را فردی خون گرم  ، دل نشین ، دوست داشتنی و مهربان تلقی می کنند. بنابراین بیشتر شیفته و جذب شما می شوند. برای این که بدانید که چگونه باعث شوید دیگران احساس بسیار خوبی از خودشان پیدا کنند به چند رفتار کلیدی در زیر توجه کنید .

هم چنین بخوانید : صمیمیت، تاثیرگذاري و نفوذ

قدرت جذب و تأثیرات آن - تصویر یک

پذیرش در قدرت جذب

بهترین هدیه ای که به هر کس می توان داد ، همانا گرایش و رو آوردن به توجه و احترام بی قید و شرط است. بدین معنا که هر کس را بی هیچ محدودیتی ، کاملاً همان طور که هست ، بپذیرید تا به این ترتیب قدرت جذب شما افزایش یابد . شما نباید به سرزنش آنان بپردازید یا آن ها را مقصر بدانید و از آن ها انتقاد کنید، بایستی عیب و نقص های دیگران را نادیده بگیرید و نقاط مثبت آن ها را در ذهن خود پررنگ کنید . شما باید آنان را کاملاً بپذیرید و قبول داشته باشید ، گویی که معجزه طبیعت اند ، این قدم اول و نقطه ی شروع برای مجذوب کردن دیگران است .

قدردانی در قدرت جذب

زمانی که شما بابت کاری که شخصی برای شما انجام داده ( خواه کاری کوچک ، خواه بزرگ ) به طریقی قدردانی و سپاس گزاری می کنید ، او حس می کند توانا تر است و استعداد های بالقوه ی بیشتری دارد ، بنابراین باعث افزایش عزت نفس او می شود . در هر موقعیتی و حتی برای کوچک ترین کار مثبتی که کسی برایتان انجام می دهد بدون در نظر گرفتن سن و نوع وابستگی او به شما ، از او تشکر کنید تا قدرت جذب شما افزایش یابد . بهترین روش قدردانی از دیگران این است که علت تشکر و قدردانی خود را بیان کنید و علت تشکر خود را کمی شاخ و برگ بدهید .

برای مطالعه مقاله روانشناسی بهترین راهکار های تقویت اراده بر روی لینک کلیک کنید

قدرت جذب و تأثیرات آن - تصویر دو

تاييد در قدرت جذب

همه ی ما در عمق وجود خود نیازمند آن هستیم که بابت کارهای مثبتی که انجام می دهیم و موفقیت هایی که کسب می کنیم مورد تایید و تحسین قرار بگیریم . این نیاز مداوم و همیشگی است و تأثیرش برای مدت طولانی پایدار نمی ماند و باید مدام برآورده شود . پس شما باید با تأیید موفقیت های دیگران این نیاز را در آن ها برآورده کنید . شاید بهترین تعریف برای تأیید ، همانا «ستایش و تمجید» است . با این کار نیز می توان عزت نفس مخاطب خودتان را افزایش دهید و باعث افزایش قدرت جذب خود شوید .

توجه در قدرت جذب

قدرت جذب داشتن مستلزم این است که با تمام وجود به طرف مقابل خود توجه نشان دهید. توجه مهم ترین ویژگی و خصوصیت به شمار می رود . توجه در واقع نیرومند ترین رفتار و بهترین کلید برای جاذبه و کشش سریع محسوب می شود . شما با نشان دادن توجه خود به دیگران ، احساس مهم و باارزش بودن را در آنان ایجاد خواهید کرد که پیامد این کار شما این است که آن ها شما را بیشتر دوست خواهند داشت . با تمرین موارد فوق شما رفته رفته به یکی از تأثیر گذار ترین و پر جاذبه ترین افراد در زمینه های شغلی و اجتماعی تان تبدیل خواهید شد. سه عبارت است که در هنگام محاوره و ایجاد ارتباط با دیگران می توان به کار برد ، به طوری که هم احترام طرف مقابل را حفظ کنید( که موجب افزایش عزت نفس او می شود) و هم مطلب خود را منتقل سازید: «با شما موافقم»، «نظر شما را تحسین می کنم» و « به عقیده ی شما احترام می گذارم». پس این سه عبارت را به خاطر سپرده و در محاورات خود حتما از آن استفاه کنید، تا موفق تر باشید.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false