×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
جزئیات فرم داد خواست گرفتن طلاق سریع

معمولاً برای پیش بردن پروسه طلاق در طلاق های توافقی بیشتر از طلاق های دیگر نظیر طلاق از طرف زن می گرفتن طلاق سریع و در کمترین زمان انجام می شود . در این حالت زن و مرد با دعوا و شکایات پی در پی بعد از گذشت چندین سال زندگی به این نتیجه می رسند که باید جدا شوند و به توافق کامل نسبت به این موضوع می رسند .

مدارک لازم جهت گرفتن طلاق سریع

در این حالت با توافق زوجین هر دو با اصل و کپی کارت ملی ، شناسنامه و عقد نامه به دادگاه محل سکونت خود مراجعه نمایند . برای تشکیل پرونده فرم درخواست جهت گرفتن طلاق سریع و توافقی را باید پر کنند ، معمولاً در پر کردن فرم های درخواست طلاق توافقی باید تمامی مسائل مربوط به حضانت فرزند ، مهریه ، پرداخت نفقه و جهیزیه را مشخص کند .

پس از ارائه فرم داد خواست به طلاق نیز دادگاه مدارک لازم و درخواست زوجین را مطالعه می نماید و در صورت رأی به عدم سازش هر دو طرفین طلاق ، گواهی لازمه که به نام گواهی عدم سازش را صادر می کند . توجه داشته باشید که این گواهی به مدت ۳ ماه اعتبار خواهد داشت و پس از آن اعتبار آن از بین می رود .

پس در این صورت با ارائه این گواهی به یکی از دفتر خانه های طلاق محل سکونت خود صیغه طلاق سریعاً انجام و ثبت می شود .

جهت مشاهده پست های روانشناسی بر روی مطالب روانشناسی کلیک کنید.

موارد مندرج در فرم دادخواست طلاق های سریع و توافقی جهت اخذ گواهی عدم سازش عبارت است از :

مشخصات هر دو زوجین : نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شغل ، محل سکونت هر دو طرف

مشخصات وکیل مربوطه

مشخص نمودن تمامی مواردی که خواهان آن هستید .

مدارک لازم جهت گرفتن طلاق سریع

مزایای گرفتن طلاق سریع و توافقی

عدم مراجعه پی در پی زوجین به دادگستری محل سکونت

عدم ایجاد انبوهی از پرونده در دادگستری

مدت زمان کم جهت صدور مجوز گواهی عدم سازگاری

مدت دار بودن گواهی عدم سازش که موجب حفظ دوام نکاح می شود

بحث و جدل کمتر میان خانواده های هر دو طرف

درصد انصراف زوجین از طلاق و بازگشت به زندگی مشترک

کم بودن استرس و تنش میان زوجین دارای فرزند

مزایای گرفتن طلاق سریع و توافقی

طلاق توافقی سریع ترین راه گرفتن طلاق سریع

در این نوع طلاق نیاز به هیچ گونه داوری نیست و می توان گفت سریع ترین ارائه داد خواست طلاق مربوط به این نوع طلاق ها می باشد که معمولاً می توان با داشتن وکیل همه اقدامات لازم را به آن سپرد .

در این نوع طلاق مراحل گرفتن طلاق سریع این گونه است که برای اجرا نمودن صیغه ی طلاق نیاز به داشتن مستند نهایی دادگاه نمی باشد و می توان در دفتر رسمی طلاق انجام گیرد . هم چنین دادگاه برای اجرایی کردن صیغه ی طلاق نیاز به دادگاه تجدید نظر استان و دیوان عالی کشور در صورت عدم تجدید نظر خواهی ندارد .

در طلاق های توافقی زوجین در مورد حضانت فرزندان و امورمالی که به جدایی هر چه سریعتر هر دو طرف کمک می کند ، اقدام می نماید .

مواردی که در طلاق توافقی جهت انجام گرفتن طلاق سریع مطرح می شود :

مهریه

در صورت که جدایی با توافق هر دوطرف برای گرفتن سریع تر طلاق باشد معمولاً زوجه مهریه خود را در این شرایط می بخشد به استثناء این که مرد قبول کند که مهریه را پراخت نماید .

نفقه

در این شرایط اگر زن نفقه معوقه داشته و خواهان آن باشد باید در مورد پرداخت یا توافق در عدم پرداخت آن با مرد صحبت نماید .

حضانت

در صورتی که زوجین دارای فرزند باشند باید در مورد حضانت فرزند خود و نحوه ی ملاقات با هم به یک توافق برسند . به این صورت که با حضانت فرزند دختر و پسر تا سن هفت سالگی با مادر است و بعد از آن دختران تا ۹ سال و پسران تا ۱۵ سال می توانند با پدر زندگی کنند . نحوه ی ملاقات نیز به این صورت است دادگاه در هفته بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کسی که حضانت با او نیست می تواند فرزند خود را ببیند . در صورتی که زن و مرد جهت حضانت و نحوه ملاقات فرزندشان به توافق برسند این امکان وجود دارد که به دادگاه مربوطه اعلام و دادگاه نیز به توافق طرفین رأی مثبت صادر می کند .

جهیزیه

در صورتی که که زوجه فاکتور اجناسی را که خریداری نموده در زمان عقد داشته باشد و توسط داماد نیز امضاء شده باشد هنگام طلاق و جدایی می تواند آن ها را خانه همسر استرداد نماید .

اجرت المثل

به معنای اموری که زن در منزا انجام داده است و در صورتی که زوجه درخواست اجرت المثل کند مرد موظف به پرداخت آن است که در این شرایط نیز زوجین باید به توافق برسند .

موارد بالا در فرم داد خواستی که زن و مرد جهت گرفتن طلاق سریع اقدام نموده اند وجود دارد که معمولاً در صورت توافق در موارد ذکر شده میان هر دو طرف روند طلاق توافقی سریعتر پیش می رود و مشکلات حاشیه ای در طلاق نیز کم تر می شود .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false