×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false
مراکز ادبی پاکدشت - پاکدشت نیوز

با وجودی که روستای پلشت یکی از مناطقی است که سابقه دبستان و دبیرستان آن به بیش از ۷۰ سال پیش می رسد و معلمینی که در این مدرسه تدریس می کردند از توان علمی و ادبی قابل توجهی برخوردار بودند و ایجاد مرکز تربیت معلم در مامازند به بیش از ۶۰ سال قدمت می رسد، اما از تاثیر پذیری این مراکز در خارج از محیط فرهنگی مشاهده نمی شود و به مدد این مراکز هیچگونه مراکز علمی و فرهنگی در مامازند و پلشت پا نگرفت.

به عبارتی این مراکز فرهنگی اقدامی در جهت ارتقاء مراکز و مجالس ادبی به عمل نیاوردند.

در مرکز تربیت معلم که دانشسرای تربیت معلم نام داشت، هر از گاهی تئاترهای کمدی، اجتماعی و سیاسی توسط دانشجویان آن به روی صحنه می آمد اما آشنایی، دعوت و استقبالی که در فرهنگ روستاییان اثر بگذارد ، نداشت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد برخی از مراکز علمی ، ادبی در روستاهای پاکدشت به وقوع پیوست اما بعلت عدم آشنایی اهالی زیاد مورد استقبال قرار نمی گرفت و به علت عدم پیوستگی و تداوم این کلاس ها خیلی زود از رونق وجودی می افتاد . در سال ۱۳۷۹ انجمن ادبی با حمایت فرمانداری پاکدشت توسط مرحوم استاد علیرضا طالقانی و قنبرعلی کرمانی در خانه جوان فرمانداری افتتاح شد ، که همه هفته روزهای شنبه کلاس شعر فارسی برگزار می شد و به تعداد علاقمندان آن افزوده شد.

این انجمن با نام انجمن ادبی مشتاق اولین همایش شعر را در پاکدشت، با همکاری اولین شورای اسلامی شهر پاکدشت به ریاست مرحوم علی کرمانی برگزار نمود.

مراکز ادبی پاکدشت - پاکدشت نیوز

استاد علیرضا طالقانی در اولین همایش شعر پاکدشت

در این همایش ادبی پاکدشت استاد قنبرعلی کرمانی ضمن سخنرانی در مورد تشکیل این انجمن شعر معروف سلام به پاکدشت را که به تازگی سروده بود خوانده که مورد توجه قرار گرفت است.

اهدا جوایز به شاعران شرکت کننده در همایش ادبی

جوایزی هم توسط شورای اسلامی شهر پاکدشت به شاعران شرکت کننده اهدا شد.

مراکز ادبی شهرستان پاکدشت - پاکدشت نیوز

اعضای شورای شهر در حال اهداء جایزه از سمت چپ امید رسولی (شاعر) ، استاد طالقانی، قنبرعلی کرمانی ، علی کرمانی رئیس شورای اسلامی شهر (آقای امینیان از دبیران شهر) ، نبی اکبرزاده ، رضا کرمانی ، مهندس مهدی باقری اعضای شورای شهر، مجری برنامه.

انجمن ادبی مشتاق که با نام ثبت شده انجمن خانه ادب مشتاق فعالیت می کند، اولین انجمن ادبی است که در شهر پاکدشت فعالیت رسمی و مجوز فعالیت دارد و صاحب امتیاز و موسس آن استاد قنبرعلی کرمانی می باشد.

از این انجمن بدون وقفه از سال ۱۳۷۹ همه هفته جلسات فرهنگی خود را برگزار می کند. محل این انجمن ابتدا خیابان آزادگان، خیابان شهید اصغر محمدی، کوچه گلستان پلاک ۲ طبقه ۲ بوده است. در حال حاضر محل این انجمن میدان آزادگان، خیابان ولیعصر ، بازارچه کرمانی ها طبقه ۵ می باشد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false