×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
مرد چگونه زنی را می پسندد؟

سؤال در مورد اینکه مرد چگونه زنی را می پسندد یکی از سؤالاتی است که اکثر خانم ها به دنبال پیدا کردن جواب آن هستند ، این سؤال و سؤال در مورد اینکه زن چگونه مردی را می پسندد از سؤالاتی هستند که تقریبا همه افراد به دنبال پیدا کردن جواب آنها هستند . افراد مجرد به دنبال جواب این سؤال هستند تا بدانند که در رفتار خود باید چه تغییراتی ایجاد نمایند تا بتوانند به فرد مورد علاقه خود برسند و افراد متأهل هم به دنبال جواب این سؤال هستند تا بدانند در رفتار خود باید چه تغییراتی ایجاد نمایند تا همسرشان بیشتر به آنها علاقه مند شود .

بیشتر بخوانید : چرا مردها تنوع طلب هستند ؟

مردان چگونه زنانی را می پسندند ؟

معمولا تجربیات نشان داده است که زن ها با توجه به اینکه برای زندگی احساسی و عاطفی خود ارزش بیشتری قایل هستند بیشتر به دنبال پیدا کردن جواب این سؤال هستند . اما آنچه که زن ها را با مشکلات بیشتری مواجه می کند رفتار متناقض مردها می باشد. مردها زن را به دو منظور انتخاب می کنند و با توجه به اینکه از انتخاب خود دو هدف کاملاً متفاوت دارند رفتارشان نیز کاملاً متناقض می باشد . مردان در دو صورت زنان را می پسندند  یا برای دوستی و خوشگذرانی و هوی و هوس با یک زن ارتباط برقرار می کنند و یا اینکه به منظور ازدواج و تشکیل خانواده با او ارتباط برقرار می کنند و با توجه به اینکه این دو منظور کاملاً متفاوت می باشند، در انتخاب کاملا متناقض انجام می دهند. مردها برای دوستی و خوشگذرانی به دنبال یک زن بدون حجاب ، سبک سر و خوشگذران هستند اما برای ازدواج و تشکیل خانواده به دنبال یک خانم محجبه، متین، باوقار و سنگین هستند. این ویژگی بدون استثناء در بین همه آقایان وجود دارد و جزء ذات آنهاست .

عدم آگاهی از این ویژگی در بسیاری از موارد باعث می شود که خیلی از خانم ها موقعیت های مناسب خود را از دست بدهند. در طول دوران دانشجویی، دخترانی که روابط عمومی بالا دارند، خوش برخورد هستند و حجاب خود را هم خیلی رعایت نمی کنند مورد توجه شدید دوستان پسر خود قرار می گیرند و همه همکلاسی ها به نوعی خواهان برقراری ارتباط با آنها هستند.

جهت مطالعه دیگر مطالب روانشناسی بر روی لینک کلیک کنید .

شرایط ازدواج مردان در چه صورتی است ؟

در حالی که همین آقایان برای ازدواج کاملاً متفاوت عمل می کنند. مرد به صورت فطرت نسبت به همسرش دارای حساسیت می باشد و نسبت به او احساس مالکیت می نماید به همین دلیل همه آقایان ذاتاً و فطرتاً از برخورد  اجتماعی خود را با آقایان بیشتر کند مردهای زیادتری به قصد خوشگذرانی و هوس بازی به او نزدیک می شوند و هر قدر روابط اجتماعی خود را با آقایان محدودتر نماید مردهای بیشتری به قصد ازدواج به او نزدیک می شوند. تجربه نشان داده است که در طول دوران دانشجویی برخی دختران مسئولیت های اجتماعی زیادی را به عهده می گیرند. رهبری فعالیت های علمی و دانشجویی را عهده دار می شوند و به طور کلی حضور پررنگی در محیط دانشگاه دارند، این افراد معمولا بسیار مورد احترام و تکریم قرار می گیرند و معمولا از آنها به عنوان یک زن نمونه نام می برند اما همین افراد در زمینه ازدواج موفقیت چندانی به دست نمی آورند یعنی این که پسرهای سرآمد و دارای ویژگی های مثبت از آنها خواستگاری نمی کنند. این پدیده نشان دهنده ویژگی شخصیتی آقایان می باشد.

مرد چگونه زنی را می پسندد؟- تصویر اصلی

هر قدر یک زن دارای صفات زنانگی پررنگ تری باشد بیشتر مورد علاقه شوهرش قرار می گیرد و برعکس هر قدر از صفات زنانگی خود فاصله بگیرد از میزان توجه شوهرش کاسته می شود. مردها در وصف یک زن خوب همیشه می گویند «فلانی خیلی خانم است یعنی اینکه خانم بودن و زن بودن او بیش از بقیه صفاتش مد نظر آقایان قرار می گیرد. در حالی که صفاتی مانند استقلال، جدیت پشتکار که جزء صفات ذاتی آقایان می باشد برای یک زن خیلی پسندیده نیست و انتظار می رود که یک زن موجودی متکی، منعطف و ملایم باشد. یکی از دلایلی که پیشنهاد می شود در ازدواج بهت است سن خانم چند سال کوچکتر از شوهرش باشد به همین موضوع بر می گردد. چون مردها ذاتا به همسرشان احساس مالکیت می کنند و تمایل دارند که در مسایل و مشکلات زندگی تکیه گاه همسرشان باشند و انتظار دارند که همسرشان فردی منعطف، متکی و آرامش دهنده باشد لذا معمولا انتظار می رود کسی که به عنوان تکیه گاه محسوب می شود از نظر سنی نیز چند سال بزرگتر باشد. داشتن صفات زنانگی بر افزایش میزان تمایلات جنسی هر دو جنس نیز تأثیر دارد. مرد معمولا به زنی که متکی به او باشد و انعطاف پذیر و مهربان باشد تمایلات جنسی بیشتری دارد. همچنین آقایان ذاتا به خانمی که چند سال از خودشان کوچکتر باشد علاقه بیشتری دارند. در حالی که اگر زن مقتدر، مستقل، جدی و دارای خصوصیات مردانگی باشد مورد توجه شوهرش قرار نمی گیرد و از میزان تمایلات جنسی شوهرش نیز کاسته می شود. علاوه بر آقایان به زنی که از خودشان بزرگتر باشد علاقه چندانی ندارند.

این ها مواردی است که شاید به تجربه برای همه شما نیز مشخص شده باشند و موارد بسیار استثنایی ممکن است بر خلاف این مواردی که ذکر شد وجود داشته باشند. و نتیجه، کلی که می توانیم بگیریم این است که هر قدر یک زن به خصوصیات زنانگی خود نزدیکتر شود بیشتر مورد علاقه مردها قرار می گیرد و هر قدر از خصوصیات زنانگی خود فاصله بگیرد و خصوصیات مردانه به خود بگیرد از میزان علاقه مردها به او کاسته می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false