×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
مزایای فضای کار اشتراکی

از جمله مزیت های استفاده از فضای کار اشتراکی استفاده مشترک از امکانات فضاست. هزینه های سنگین که در زندگی وجود دارد نظیر اجاره یا خرید مکان یا وسایلی نظیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن از لحاظ اقتصادی در یک دفتر کار به صرفه نیست. به همین علت بهتر است از فضای کاری اشتراکی استفاده نمود ‌. مزیت های استفاده از این فضا محدود نمی‌ شود و کاربردهای زیادی در دفاتر تجاری دارد. بنابراین ما با شناخته مزایای آن در صدد این هستیم که کسب و کار خود را از لحاظ اقتصادی رونق دهیم و پیشرفت زیادی نماییم که در ادامه توضیحات کاملی ارائه خواهیم داد ؛ همراه ما باشید.

مطالب مرتبط : آسیب های فضای مجازی برای کودکان و راهکار های آن

منظور از فضای کار اشتراکی چیست و از چه زمانی مرسوم شد؟!

این امکان در فضای کار اشتراکی وجود دارد که با کمترین هزینه بیشترین امکانات را در اختیار کارمندان بگذاریم .این امکانات طیف وسیعی از فضاهای مختلف ، کمک های انسانی و لوازم مورد نیاز برای کار را شامل می شود. در این فضا مجموعه ای از افراد که ممکن است در استخدام یک شرکت نباشد در کنار یکدیگر جمع شوند و با هم کار می کنند اما به نحوی جداگانه علی رغم و انجام کسب و کار خود از امکانات موجود در فضا استفاده کنند. این کار از گذشته های نه چندان دور و در آخرین سالهای قرن نوزدهم میلادی مرسوم بوده است اما در در حال حاضر به شکل کنونی و گسترده تر شده و اندازه این امور دو برابر شده است. طبق تحقیقات به دست آمده در این سال‌ها کارمندانی که یک دوره کاری را به عنوان دور کاری سپری می‌ کنند تمایلی به ماندن در خانه و انجام غیر حضوری کارها ندارند و در صورت عدم امکان کار حضوری راندمان آن ها به شکل قابل توجهی پایین می آید. امروزه از فضاهای صنعتی به مقدار بیشتری از فضای کار به طور اشتراکی استفاده می ‌گردد و در ایران نیز بعضی از باشگاه‌های کارآفرینی جهت انجام این کار وجود دارند.

مطالب بیشتر : راهکار های خارق العاده جهت کسب درآمد از اینترنت

مزیت های استفاده از فضای کار اشتراکی به چه صورت است ؟

انجام کار و فعالیت‌ها در این فضا مزیت های زیادی خواهد داشت. از جمله مزیت های استفاده از فضای کار اشتراکی پایین آمدن بعضی از هزینه ها نظیر اجاره دفتر می باشد. به طور معمول هنگامی که یک دفتری به صورت اشتراکی اجاره می کنیم هزینه های کمتری نسبت به دفاتر خصوصی دارد و دغدغه های مربوط به ابزار کار در این فضا حاکم خواهد شد. در این گونه فضاها میز و صندلی ، نگهداری وسایل ، اینترنت و … با هزینه‌های بسیار کمتری در اختیار کارمندان قرار خواهد گرفت. علاوه بر این فضاهای کار اشتراکی امکان استفاده مشترک از وسایل نظیر پرینتر، اسکنر و… استفاده دائمی ندارد و در صورتی که هر شخصی برای مصرف شخصی خود جداگانه آن را داشته باشد علاوه بر هزینه بر بودن با مشکل جا و نگهداری مواجه خواهد شد. در این شرایط هم فضای کار به صورت اشتراکی را راحت‌ تر کرده و دردسر مواردی که ذکر کردیم کم خواهد بود . در فضاهای کاری که به صورت اشتراکی می توان به روز بود و زودتر از کار در فضای شخصی اطلاعات جدید در مورد اتفاقات و رویدادها به دست خواهد آورد. همچنین کار در فضاهای اشتراکی موجب تلاش و پویایی بیشتر می‌شود که از این نظر نیز امتیاز بزرگی دارد در این فضاها کار اشتراکی تجربیات میان افراد را به میزان بیشتری را می دهد و هر فرد علاوه بر کسب و کار استفاده از تجربیات دیگران می‌توانند کار خود را بفهمد و آن را رفع نماید.

بیشتر بدانید : بهترین روش برای غلبه بر استرس در محیط کار

به چه دلیل باید از فضای کار اشتراکی استفاده کرد؟!

جهت استفاده از فضاهای کاری به صورت اشتراکی دلایل زیادی موجود است که برخی از این دلایل به مزیت استفاده از فضای کار اشتراکی می‌ پردازد و سایر دلایل تصوراتی است که این مدل از کار بر کسب و کارها می‌ گذارد. فضای کار به طور اشتراکی به امکانات زیادی نیاز نخواهد داشت و گاهی می توان با یک میز و صندلی ، اینترنت و اتاق برای جلسات و استراحت این فضا را به وجود آورد. در فضاهای اشتراکی هزینه بین افراد تقسیم می‌ شود و امکان پس انداز بیشتر در افرادی که در این فضاها کار می کند ، می دهد. یکی از دلایلی که اشخاص و تیم‌های استارتاپ باید از این گونه فضاها استفاده کنند انگیزه گرفتن و تشویق برای انجام کار بیشتر است. در اینگونه فضاها فعالیت و انرژی کارمندان زیاد است و رادمان کاری آنها افزایش پیدا می ‌کند. همچنین در این فضاها اشخاص با تخصص های مختلف فعالیت می کنند و از هر نوع از این تخصص ها می توان اطلاعاتی کسب نمود. مزیت دیگری که فضاها به صورت اشتراکی دارند این است که اینگونه فضاها به نظم و انضباط و ارتباط اجتماعی بهتر خواهند داد.

بیشتر بخوانید : بهترین روش برای غلبه بر استرس در محیط کار

تأثیر فضای کار اشتراکی بر کسب و کار

تلاش و زمان گذاشتن بیشتر برای این کار از علل تأثیرگذار در بهبود کسب و کار می باشد. در فضاهای سنتی ، اداری کارمندان واحدهای خصوصی یا مشترک با تعداد کم جهت انجام امور خود با فضای کاری اشتراکی امکان ارتباط با افراد زیاد و تخصص های مختلف را آسان می سازد. این فضا ها مشابه شرکت در فضای کار به صورت اشتراکی کارمندان دیرتر خسته شده و برای کار وقت بیشتری را می گذرد. همچنین در صورت اشتباه یا ایراد در روند انجام کار اشکالات خود را زودتر فهمیده و کسب و کار سریعتر بهبود یافته و پیشرفت می کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false