×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
پیگیری اخبار بد از خصوصیات افراد منفی گرا

نداشتن اعتماد به نفس ، بی اعتمادی ، اضطراب و افکار تیره تار می تواند یک معجون سمی را تشکیل دهد . حتماً می خواهید بدانید که چه کسی می تواند با نوشیدن این معجون زنده بماند . در واقع اینها ویژگی های افراد منفی گرا هستند و چنین افرادی در اطراف ما زیاد می باشد ‌. اینکه تمامی ما فقط لحظات خوشی را گذرانده ایم و در عمر خود نا امیدی و اضطراب نداشته ایم نیست اما یک شخص مثبت اندیش هرگز به خود اجازه نمی دهد که افکار منفی مانند یک بختک بر زندگیش سایه بیندازد . جالب است بدانید که هر یک از ما به ازای هر فکر منفی چهار فکر مثبت تولید می ‌کنیم تا نگذاریم عنان زندگی از دستمان رها شود . در این مقاله با ما همراه باشید تا خصوصیات این افراد را بیان کنیم تا بدانید مشخصات بارز اشخاصی با افکار منفی چه می باشد .

مطالب مرتبط : بهترین روش غلبه بر رفتارهای منفی و ترک عادات بد

سه مشخصه بارز اشخاص منفی گرا

سه مشخصه بارز اشخاص منفی گرا

نگرانی

این افراد همیشه و همواره نگران هستند و انگار از اضطراب تغذیه می کنند . این مشخصه ها بیانگر نیاز بسیار شدید افراد منفی گرا به محافظت شدن و آگاه بودن است . این افراد برای مقابله با نگرانی شان باید خود آگاهی را تمرین کرده و در زمان حال زندگی نمایند .

تعیین تکلیف برای دیگران

زمانی که به این گونه افراد برخورد می کنید که برای تان به تعیین و تکلیف می کنند و به شما می‌ گویند که در زندگی خود چه کار کنید و چه کاری نکنید و یا فلان خانه را بخرید یا بهتر از شغل خود را تغییر دهید . مطمئن باشید سر و کارتان با آدم های منفی گرا افتاده است آنان به هیچ عنوان متوجه این نیستند اما این حرف ها نشان می دهد که هنوز مشکلات زندگی خود را رفع نکرده حالا دست به کمر در مقابل دیگران ایستادند و با تعیین و تکلیف برای دیگران می خواهند از مشکلات خود فرار کنند .

زندگی در وضعیت پیش فرض

اینکه برخی از آدم ها انقدر افکار منفی دارند دلایل عصب شناختی دارد . به عبارت دیگر قسمتی از مغز آنها که آمیگدال نامیده می شود به عنوان هشدار دهنده عمل می نماید و مدام به دنبال خطر ، اخبار بد و ترس می باشد  .دانشمندان اعتقاد دارند که این وضعیت پیش فرض مغز این دسته از آدم ها به لحاظ تکامل قابل درک بوده و تمام مکانیسم جنگ و گریز را تشکیل می دهد . در این مکانیزم جهت کنار آمدن با تمام اخبار بدی که در حافظه ذخیره شده اند از نورون های خود استفاده می کند . از سوی دیگر افراد مثبت گرایی این توانایی را دارند که با مشکلات مواجه شوند ، ارزیابی شان کنند و با آنها مقابله نمایند .

مطالب بیشتر : راه های غلبه بر افکار منفی

خصوصیات بد افراد منفی گرا

خصوصیات بد افراد منفی گرا

بدبینی

افراد منفی گرا به ندرت در انتظار نتایج خوب هستند و همواره فکر می‌ کنند همه چیز قرار است به بدترین شکل ممکن به آخر برسد .

پیگیری اخبار بد

این گونه افراد همیشه در مکالمات شان در رابطه با اخبار بد صحبت می نمایند . از آنجا که میدانید اخبار بد و صحبت راجع به جزئیات آن بر روحیه اشخاص تأثیر زیادی می گذارد . تحقیقات نشان دهنده این است که دیدن خشونت ، حوادث ناگوار و مرگ در رسانه‌ ها به افسردگی و اضطراب منجر می شود رویارویی بیش از حد با اخبار و حوادث تأسف بار عینک منفی نگری را بر چشمان فرد می ‌گذارد و به همین علت بهتر است در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ، تلگرام و تماشای اخبار تلویزیون را برای خود محدود کنید تا مثبت نگری در شما از بین برود .

حساسیت زیاد

این دسته از اشخاص در مقابل انتقاد بسیار حساس است و حتی اگر از آنها تعریف نمایید برداشت بدی می کنند . اگر عبارتی را بر زبان بیاورید که اصلاً از آنها منظور بدی نداشته اید به این دسته از اشخاص بر می خورد و آن عبارات را بی ‌ادبانه تفسیر می نمایند به عنوان مثال اگر در جمعی لطیفه یا جوکی در رابطه با افراد قد کوتاه تعریف کنید ممکن است به فرد قد کوتاه بر بخورد چون خود چندان قد بلند نیست  .

لذت در پنهان کاری

در صورتی که در یک مهمانی با یک شخصی این چنینی برخورد می کنید امکان دارد صحبت های تان با او بسیار خسته‌ کننده تلقی شود . این دسته از افراد همیشه ترس این را دارند که مبادا اطلاعات زیادی در مورد خود بیان نمایند و به قول معروف سند را بدهد د و در هراس هستند که این اطلاعات در علیه شان استفاده گردد . آنان به ندرت می‌پذیرند که آنچه بر زبان می آورد ممکن است نتایج مثبتی نیز داشته باشد . در صورتی که شما متوجه شدید که در مکالمات تان حالت تدافعی زیادی دارید به دنبال دلایل این مسئله بگردید .

بیشتر بخوانید : چگونه افکار مسموم را از خود دور کنیم ؟

شاکی بودن از همه چیز خصوصیات افراد منفی گرا

شاکی بودن از همه چیز خصوصیات افراد منفی گرا

این دسته از اشخاص همیشه غر می زنند و فکر می کنند که تمام دنیا بر علیه آن ها است . معمولاً از آب و هوای بد ، رئیس بد اخلاق و بخت و اقبال نداشته و تربیت خانوادگی خود شاکی هستند . آنها به ندرت به سایر عوامل هم می نگرند تا مثلاً فقدان انرژی ، کم همتی و خلاقیت خود را مقصر بدانند  .

از دیگر ویژگی‌های این افراد می ‌توان چنین تفسیر نموند هرگز از منطقه امن خود بیرون نمی آیند ، عاشق کلمه ولی هستند ، همیشه در تصور این است که در زندگی شخصی شان موفق نبوده اند به هیچ عنوان در مورد آینده هیجان زده نمی شوند چیزهای خوب زندگی را نمی بینند و اخبار خود را به بدترین شکل ممکن تفسیر می کند .

در واقع بهترین راه جهت کنار آمدن با این حجم از منفی کاری این است که به علت مثبت گرا بودن تان و اینکه بر اکثر بیشتر چیزهای منفی فائق آمده اید شکر گذار باشید و مراقب باشید که در دام افراد منفی گرا گرفتار نشوید ‌.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false